Кајгана

Женева, 20 април 2020 (МИА) – Шефот на Светската здравствена организација, Тедрос Гебрејесус, предупреди дека најлошото допрва доаѓа во врска со пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Соединетите Американски Држави според последните статистички податоци има 772.665 заболени од COVID-19, од кои 41.155 починаа, а 70.859 оздравеа. Сепак, ...
сите 103 | | | веќе видена

Ниту еден клуб во мексиканската Прва и Втора лига нема да испадне во понизок ранг на натпреварување, а нема да има ни унапредувања во повисок ранг во следните ...
сите 83 | | | веќе видена

Министерството за здравство преку официјалниот Facebook профил соопшти за најновите активности во врска со епидемијата на COVID-19 во Велес. „Центарот за јавно ...
сите 129 | | | веќе видена

next