Кајгана

Скопје, 22 април 2020 (МИА) – Расте бројот на излекувани пациенти и тоа охрабрува и е дополнителна мотивација за лекарите во болниците и за матичните лекари. ...
сите 457 | | | веќе видена

Поранешниот италијански репрезентативец Марко Матераци се потсети на периодот по финалето на Светското првенство во 2006 година кога Италија стана светски ...
сите 78 | | | веќе видена

Живееме во време на предизвици, време во кое третина од светот е во карантин, воздушниот сообраќај е намален, фабриките се затворени, а нормалниот тек на ...
сите 4 | | | веќе видена

На денешната прес-конференција на претседателот на Владата на РСМ Оливер Спасовски и министерот за здравство Венко Филипче беа сооопштени одлуките од денешната ...
сите 292 | | | веќе видена

Скопје, 22 април 2020 (МИА) – Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби денеска соопшти дека во целост ги демантира наводите на мајката со ...
сите 30 | | | веќе видена

Скопје, 22 април 2020 (МИА) – Триесетина пратеници од СДСМ, НСДП, независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса на Албанците, Алтернатива и ДПА се ...
сите 268 | | | веќе видена

Едномесечното бебе од Тајланд, кое беше најмладиот пациент со коронавирус во земјата, успешно е излекувано од болеста благодарение на тим лекари и употреба на ...
сите 26 | | | веќе видена

Зголемувањето на акцизата на горивата е времена мерка која ќе се применува за време на вонредната состојба и седум месеци потоа. Висината на акцизата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски преку социјалните мрежи извести за новите одлуки донесени на денешната седница на Владата. Почнувајќи од утре, четврток, 23 април, ...
сите 207 | | | веќе видена

Откако низа светски медиуми излегао со информации дека Светската здравствена организација побарала од УЕФА да не организира фудбалски натпревари во наредните ...
сите 77 | | | веќе видена

next