Кајгана

Момчињата на возраст од 23 и 26 години утринава со комбе од Истражниот затвор од Куманово пристигнаа во Штипскиот основен суд. Адвокатот Валентин Зафиров, ...
сите 45 | | | веќе видена

Завчера партијата Левица до Уставниот суд поднела иницијатива за поништување на Одлуката за утврдување постоење на вонредна состојба, донесена од страна на ...
сите 49 | | | веќе видена

Од МВР денеска соопштија дека вчера во 17 часот било пријавено дека на дел од пругата пред влезниот сигнал на Железничката станица Скопје Север, во правец кон ...
сите 79 | | | веќе видена

Тимот на Ферари ќе размисли за напуштање на Формула 1 доколку тимските буџети се намалат уште еднаш како мерка против кризата во спортот по светската пандемија ...
сите 80 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи извести за статистиката во текот на изминатото деноноќие. Граѓаните се свесни за сопствената заштита и од тие причини ...
сите 231 | | | веќе видена

next