Кајгана

Од ЈО информираат дека двајца од обвинетите не ја почитувале наредбата за задолжителна самоизолација додека пак останатите биле затекнати во прекршување на ...
сите 446 | | | веќе видена

Македонскиот фудбалски тренер, Гоце Седлоски, го потврди она што синоќа го открија хрватските медиуми, дека ќе седне клупата на младинскиот тим на загрепскиот ...
сите 15 | | | веќе видена

По појава на коронавирусот во Северна Македонија, првично, полицискиот час почна да се применува од 21:00 до 05:00 часот, односно оваа одлука траеше неколку ...
сите 229 | | | веќе видена

При пушење цигара прстите се во контакт со усните, што ја зголемува можноста за пренесување на вируси од рака на уста. Ова ги прави пушачите поранливи на ...
сите 82 | | | веќе видена

Сер Ричард Бренсон, еден од најбогатите луѓе во Обединетото Кралство изјави дека ќе го заложи својот приватен карипски остров со цел да ја убеди британската ...
сите 10 | | | веќе видена

Офанзивниот играч од средниот ред на Арсенал, Месут Озил и уште двајца играчи на Арсенал одбиле намалување на платите, објави клубот во понеделникот, а пренесе ...
сите 43 | | | веќе видена

МВР извести за статистиката во текот на изминатото деноноќие. Викендов на територијата на целата држава се спроведуваше најдолгото ограничување на движењето на ...
сите 251 | | | веќе видена

Во делот за Северна Македонија насловен „професијата се организира“, се наведува дека „владата не го смени законот за јавни медиуми, а реформата на јавниот ...
сите 70 | | | веќе видена

next