Кајгана

Сите рестриктивни мерки за заштита од коронавирусот дадоа добри резултати. Мерките мора да останат во сила сè додека не сме целосно сигурни дека состојбата е ...
сите 522 | | | веќе видена

Италија до крајот на оваа недела ќе го соопшти планот за постепено излегување од карантин, најави премиерот Џузепе Конте. Во објава на Facebook, Конте рече ...
сите 33 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција потврди дека е пристигнат извештајот за двајцата починати од Велес кои беа пронајдени ...
сите 28 | | | веќе видена

Анкетата е спроведена од 7 до 14 април 2020 година, а вклучува одговори на компании што минатата година заедно имале вкупни приходи од 94,4 милијарди денари ...
сите 203 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев бара олеснување на мерките за ограничување на движењето на граѓаните. Имајќи ги предвид статистичките податоци кои се ...
сите 394 | | | веќе видена

next