Кајгана

Германските туристи учествуваат со повеќе од 30 проценти во посетите за време на летната туристичка сезона во Австрија. Учеството на туризмот во БДП на ...
сите 32 | | | веќе видена

-Драги пријатели, Ви го честитам најголемиот христијански празник, и ви посакувам многу, здравје, радост, успех и слога! Оваа година прославуваме различно, без ...
сите 126 | | | веќе видена

Демонстрантите во камиони, автомобили и моторцикли свиреа вчера со свирките по улиците на Рио де Жeнеиро, Сао Паоло и Бразилија, барајќи гувернерите да ...
сите 20 | | | веќе видена

Овој уникатен настан, организиран од Global Citizen и Светската здравствена организација (СЗО), започна со снимки од луѓе кои аплаудираат на здравствени ...
сите 20 | | | веќе видена

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска упати видео-порака до граѓаните по повод најголемиот христијански празник Велигден. -Денес е најголемиот ...
сите 102 | | | веќе видена

Според изворите на медиумот, годинашните натпревари во Лигата на шампионите ќе продолжат на почетокот на август, кога се очекува да завршат сите првенства. ...
сите 102 | | | веќе видена

Ова е прва ваква мерка за задолжително носење зштитна опрема што ја донесе од Владата. Таа е дел од повеќето одлуки, мерки и препораки од денешната 44-та ...
сите 70 | | | веќе видена

Екипата на Cinema Sins вели дека не постои филм кој нема „грев“. Овој филм долго време беше на врвот на бокс-офисот и помина со одлични критики, но тоа не ...
сите 4 | | | веќе видена

next