Идивиди

Како се поврзани шеќерот и анксиозноста? Проблемот со шеќерот е што предизвикува покачување и спуштање на нивото на шеќер во крвта, што директно влијае на ...
сите 13 | | | веќе видена

Скопје, 18 јуни 2019 (МИА) – Немате причина да се чувствувате разочарано. Одлуката на Советот за општи работи на состанокот во Ликсебург за почеток на ...
сите 69 | | | веќе видена

Атина, 19 јуни 2019 (МИА) – Од една страна во име на нивното партиско единство или за привлекување гласачи, не се колебаат да застанат до етнопопулизмот и да ...
сите 12 | | | веќе видена

NASA објави дека официјално ќе дозволат на обичните граѓани – не само на сертифицирани астронаути – пристап на Интернационалната вселенска станица (ISS), како ...
сите 7 | | | веќе видена

Скопје, 19 јуни 2019 (МИА) – Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи денеска се сретна со министерот за надворешни и европски работи на ...
сите 49 | | | веќе видена

next