Идивиди

Менаџерот на Арсенал, Унаи Емери беше среќен по синоќешниот триумф над Лестер извојуван по водството на гостинскиот тим. Емери го издвои Месут Озил како пример ...
сите 30 | | | веќе видена

Чекор во насока кон ЕУ и НАТО, а против национализмот е оценка на дел од германските медиуми за случувањата во Македонија, откако во Собранието беше поддржано ...
сите 13 | | | веќе видена

Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер осуден е денеска на две и пол години затворска казна поради воено профитерство. Судијката Јасна Галешиќ го прогласи ...
сите 8 | | | веќе видена

Германија нема да дозволи извоз на оружје за Саудиска Арабија додека трае неизвесноста на судбината на новинарот Џамал Кашогу, изјави синоќа германската ...
сите 387 | | | веќе видена

next