Идивиди

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 61. седница на која на дневен ред e Предлогот за пристапување кон измена на Уставот на Република ...
сите 181 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на ЕУ денеска ќе имаат состанок во Луксембург на седница на Советот за надворешни работи на ЕУ. На дневен ред ќе се најде ...
сите 19 | | | веќе видена

Германското списание „Шпигел“, кое прво ги објави обвинувањата дека Кристијано Роналдо силувал девојка во Лас Вегас 2009 година, информира дека „нема причина“ ...
сите 21 | | | веќе видена

Австралија наскоро може да стане првата земја во светот која ќе го елиминира ракот на матката, според нова студија која покажува дека моменталната национална ...
сите 9 | | | веќе видена

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски ...
сите 10 | | | веќе видена

Каталонскиот Парламент синоќа усвои резолуција со која се бара укинување на монархијата во Шпанија, барање што шпанскиот премиер Педро Санчез веднаш го ...
сите 2 | | | веќе видена

Очекуваниот просечен работен век во Македонија изнесува 32 години, покажуваат податоците од анализите на Еуростат. Индикаторот за должината на работниот век, ...
сите 9 | | | веќе видена

next