Идивиди

Таблата што е поставена пред Владата на Република Северна Македонија е мал тековен трошок за кој немало потреба од тендер, бидејќи чини 5.000 денари, рече ...
сите 24 | | | веќе видена

Нова ера и нови можности во односите меѓу двете земји, посета со историско значење, средба во позитивна, срдечна и пријателска клима, почеток на нови стратешки ...
сите 48 | | | веќе видена

Двајца јавни обвинители од Основното јавно обвинителство Скопје од утрово се на увид во реонот на планината Јакупица, каде вчера се урна авион од типот „Цесна“ ...
сите 239 | | | веќе видена

Оваа година за илјадниците учесници, но и за тие кои сакаат да помагаат, Виз Ер Скопски маратон одлучи да ја надгради хуманоста во Македонија со отворање на ...
сите 20 | | | веќе видена

next