Идивиди

Светот ќе мора да преземе брза акција ако сака да го ограничи климатското затоплување на 1,5 Целзиусов степен, оценуваат експерти за климатски промени на ...
сите 19 | | | веќе видена

Нема да дозволиме да ја продадат нашата Македонија. Јас секогаш поддржував дека не можеме на Скопје да му го дадеме името Македонија, бидејќи едноставно, од ...
сите 32 | | | веќе видена

Со појавата на „паметните телефони“, селфи фотографиите станаа прилично популарни. Но, едно ново индиско истражување покажува дека тие можат да бидат и кобни. ...
сите 10 | | | веќе видена

Еврокомесарот за соседска политика и проширување Јоханес Хан смета дека не се потребни предвремени парламентарни избори во Македонија, туку треба да се ...
сите 102 | | | веќе видена

Два од главните спонзора на ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо - „Најк“ и „ЕА Спортс“, се загрижени од обвиненијата за силување против петкратниот ...
сите 90 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп е заинтересиран да се реши прашањето за Косово, вели републиканскиот сенатор и претседавач со Поткомитетот на Сенатот за ...
сите 4 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека го поддржува договорот меѓу Скопје и Атина, но дека не го потценува народот во Македонија кој според ...
сите 24 | | | веќе видена

Том Круз шест години не ја видел својата ќерка Сури, од бракот со Кејти Холмс, бидејќи таа не припаѓа на Сциентолошката црква, објави „US Weekly“. Малата Сури ...
сите 6 | | | веќе видена

next