Идивиди

Во разговор за европскиот весник „Политико Европа“, еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, вели дека е “уверен“ дека преговорите со Македонија и Албанија ...
сите 47 | | | веќе видена

Со гневот, очајот и солзите на неколку граѓани се соочи министерот за одбрана на Грција и коалиционен партнер во грчката влада, Панос Каменос, при неговата ...
сите 147 | | | веќе видена

Уште еднаш, Aston Martin работат на нова форма на транспорт, овој пат за небесен. Досега оваа компанија има соработувано со разни специјалисти за да креира ...
сите 6 | | | веќе видена

Собранието синоќа го избра новиот состав на Државната изборна комисија (ДИК), со што конечно и формално се создаваат услови за организирање и реализирање на ...
сите 483 | | | веќе видена

Кинеската полиција уапси жена која денеска се поли со бензин, во обид да се самоубие во близина на Амбасадата на САД во Пекинг, објави државниот кинески весник ...
сите 28 | | | веќе видена

next