Идивиди

Косовскиот претседател Хашим Тачи, кој ја предводи делегацијата на неговата земја на Генералното заседание на ОН во Њујорк, изјави дека од претставници на САД, ...
сите 71 | | | веќе видена

Вториот дел од Договорот за решавање на македонско-грчкиот спор за името предвидува интензивирање на соработката меѓу Македонија и Грција од што бенефити ќе ...
сите 9 | | | веќе видена

Полицијата е на висина на задачата да овозможи демократски гласачки амбиент и слободно изразување на волјата на граѓаните, тајноста на гласот е гарантирана, ...
сите 119 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо по ФИФА изборот на најдобрите играчи на годината, објави фотографија од камери за надзор на музејот „ЦР 7“. - Никој не може да ги украде ...
сите 30 | | | веќе видена

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо повторно е во судир со Пол Погба, иако тоа јавно не го кажува. По синоќешната елиминација во Карабао купот од Дерби ...
сите 210 | | | веќе видена

next