Идивиди

Семејството на починатиот поп пејач Принс побара од претседателот на САД, Доналд Трамп, да не ги користи песните на музичарот на своите политички собири, како ...
сите 4 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Полска се запиша во историјата на новото фудбалско натпреварување на УЕФА, Лигата на нации, како првата земја која се сели од поквалитетна ...
сите 13 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 61. седница на која на дневен ред e Предлогот за пристапување кон измена на Уставот на Република ...
сите 181 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на ЕУ денеска ќе имаат состанок во Луксембург на седница на Советот за надворешни работи на ЕУ. На дневен ред ќе се најде ...
сите 19 | | | веќе видена

Германското списание „Шпигел“, кое прво ги објави обвинувањата дека Кристијано Роналдо силувал девојка во Лас Вегас 2009 година, информира дека „нема причина“ ...
сите 21 | | | веќе видена

Австралија наскоро може да стане првата земја во светот која ќе го елиминира ракот на матката, според нова студија која покажува дека моменталната национална ...
сите 9 | | | веќе видена

next