Идивиди

Според пилот студија од универзитетот Стенфорд, нова форма на социјална терапија за децата со ASD која користи смартфон апликација спарена со Google Glass ...
| | веќе видена

Audi R8 добил преобразба инспирирана од мотоспорт, во ултра ретко специјално издание. Audi Sport Performance Parts R8 е базиран на R8 V10 Plus и има мешавина ...
сите 3 | | | веќе видена

Мнозинството граѓани ќе излезат да гласаат на референдумот на 30 септември, за кој ДИК планира да потроши 169.770.000 денари. Поддршка на референдумското ...
сите 45 | | | веќе видена

Јапонски истражувачки тим од центарот за истражување и апликација на iPS клетки при универзитетот Кјото, објавил дека ќе започне тестирање врз луѓе на нов ...
сите 4 | | | веќе видена

next