Идивиди

Двајца јавни обвинители од Основното јавно обвинителство Скопје од утрово се на увид во реонот на планината Јакупица, каде вчера се урна авион од типот „Цесна“ ...
сите 239 | | | веќе видена

Оваа година за илјадниците учесници, но и за тие кои сакаат да помагаат, Виз Ер Скопски маратон одлучи да ја надгради хуманоста во Македонија со отворање на ...
сите 20 | | | веќе видена

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер не знае дали на „Олд Трафорд“ ќе остане толку долго како легендарниот Сер Алекс Фергусон. -Пред три месеци, ...
сите 15 | | | веќе видена

Канадската стартап компанија Carbon Engineering обезбедила финансии за градба на нивниот футуристички објект кој за една година ќе “цица“ јаглероден диоксид од ...
сите 3 | | | веќе видена

next