Идивиди

Актерот Мет Дејмон сними скеч пародија на сослушувањето на судијата Брет Кавано, кој минатата седмица во Сенатот говореше по повод обвинувањата на д-р Кристин ...
сите 60 | | | веќе видена

Поранешниот посредник на ЕУ во преговорите за Договорот од Пржино Питер Ванхауте синоќа на својот Фејсбук профил им честиташе на мнозинството граѓани што го ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО повтори дека вратите на Алијансата остануваат отворени за Македонија, но дека сите национални процедури мораат претходно да се ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не планира да поднесе оставка од функцијата, бидејќи референдумот го оцени како успешен, на него над 90 отсто од оние кои гласале дале ...
сите 16 | | | веќе видена

Супер моделот Ел Мекферсон (54) неодамна изјави дека е мошне среќна со своите години. Манекенката, која пет пати ја красеше насловната страна на Sports ...
| | веќе видена

Тим јапонски истражувачки сега се поблиску од било кои други научници да создадат лабораториски израсната човечка јајце клетка. Тоа значи дека денот кога би ...
сите 8 | | | веќе видена

Британските разузнавачки служби идентификувале уште еден, трет руски агент, кој е обвинет за вмешаност во труењето на пребеганиот разузнувач Сергеј Скрипал и ...
сите 24 | | | веќе видена

Фудбалерот на Челзи, Еден Азар верува дека тренерот на „сините“ од Лондон, Маурицио Сари може во иднина да ја предводи репрезентацијата на Белгија. Азар додава ...
сите 18 | | | веќе видена

next