Идивиди

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за „Си-Би-Ес вечерни вести“ изјави дека е точно дека Русија се мешала во американските претседателски избори ...
сите 37 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев по синоќешната лидерска средба соопшти дека референдумското прашање би можело да биде: Дали сте за членство во ЕУ и во НАТО со прифаќање ...
сите 531 | | | веќе видена

Елон Маск му се извини на британскиот нуркач што учествуваше во спасувањето на децата во тајландската пештера, кого претходно го нарече „педофил“. Се почна ...
сите 12 | | | веќе видена

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев ги покани на средба денеска во 18 часот во Клубот на пратениците лидерите на политичките партии со повеќе од еден пратеник ...
сите 366 | | | веќе видена

Комарците можат да упропастат совршена вечер на отворено, а често пати е скоро невозможно да се ослободиме од нив. Едно од решенијата е стратешки да поставите ...
сите 2 | | | веќе видена

next