Идивиди

Необично движење на гас во галактичкиот центар би можело конечно да доведе до откритие на најтешкиот за пронаоѓање вид на црни дупки – оние со средна тежина. ...
сите 2 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени денес дека е важно меѓународната заедница и Европа да соопштат дали наскоро ќе бидат укинати косовските такси на ...
сите 77 | | | веќе видена

За потребите на ново национално клиничко тестирање во САД моментално во над 30 града се регрутираат луѓе со Алцхајмерова болест на возраст од 50 до 85 години ...
сите 15 | | | веќе видена

Кенискиот Црвен крст синоќа соопштија дека пронајдени се 94 лица кои се водеа како исчезнати по терористичкиот напад врз луксузниот хотелски комплекс во ...
сите 9 | | | веќе видена

Оперативци на Федералното биро за истраги (ФБИ) синоќа задржале осомничен од сојузната држава Џорџија за кој се вели дека подготвувал напад на Белата куќа и ...
сите 4 | | | веќе видена

Европскиот суд за човекови права (ЕСЧП) во Стразбур пресуди во корист на трансродовото лице „Икс“ кое ја тужеше Македонија поради повреда на правото на ...
сите 13 | | | веќе видена

next