Идивиди

Австралијката која е обвинета дека ставала игли за шиење во јагоди во случајот на саботажа со висок профил, била мотивирана од „злоба“. Судијката Кристин Рони ...
сите 10 | | | веќе видена

Ставот дека Нова демократија нема да гласа за ратификација на Договорот од Преспа, ниту во овој, ниту во следниот парламент, го повтори Кирјакос Мицотакис, ...
сите 63 | | | веќе видена

Со анализа на околу 1.7 милиони луѓе била откриена невообичаена поврзнаост помеѓу слепото црево и Паркинсоновата болест. Во оваа студија било откриено дека ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовки, кој денеска беше во посета на новите 550 кандидати за полициски службеници во Центарот за обука во Идризово, на ...
сите 6 | | | веќе видена

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас ги прокоментира шпекулациите дека неговиот клупски колега Луис Хамилтон доколку е во можност ќе му помогне да извојува ...
сите 63 | | | веќе видена

next