Идивиди

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја објасни неговата реакција по синоќашната победа над Јувентус во Лигата на шампионите остварена во последните пет ...
сите 49 | | | веќе видена

Дорис Пак, претседател на асоцијацијата на жени во Европската народна партија (ЕПП), на својот Твитер профил синоќа Твитна дека ЕПП не смее да го толерира ...
сите 118 | | | веќе видена

„Убава средба“ пред малку на Твитер напиша еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан по кусата средба со делегација на реформското ...
сите 121 | | | веќе видена

Откако беше објавено дека уште една држава го повлекла признавањето на Косово, шефот на српската дипломатија изјави дека „целото раководство на Приштина е на ...
сите 53 | | | веќе видена

Во преамбулата на Уставот на Република Македонија согласно предложените нацрт амандмани АСНОМ нема да се брише, туку ќе биде двапати споменат. Ова го истакна ...
сите 235 | | | веќе видена

Десет години Рој Палмер не чувствувал ништо во долните екстремитети, а два дена по трансплантација на матични клетки, можел да почувствува грч во едната нога. ...
сите 17 | | | веќе видена

Научниците откриле нов доказ за постоење на огромна црна дупка во центарот на нашата галаксија, со набљудување на материјал кој се приближувал кон хоризонтот ...
сите 7 | | | веќе видена

Грчкиот европратеник од Сириза и долгогодишен новинар, Стелиос Кулоглу, во разговор за МИА вели дека нема сомнеж дека Преспанскиот договор ќе помине во Грција ...
сите 88 | | | веќе видена

next