Идивиди

Косовскиот претседател Хашим Тачи потсети денеска на масакрот во Сребреница, кој се случи на денешен ден пред 23 години, порачувајќи дека Косово никогаш нема ...
сите 8 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за евроинтеграции Бујар Османи од седиштето на НАТО во Брисел преку видео порака ги искажа своите очекувања од Самитот на Алијансата на ...
сите 14 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителсто Скопје презема истражни дејствија за утврдување релевантните факти во врска со претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски ...
сите 165 | | | веќе видена

Грчките власти одлучија да протераат двајца руски дипломати од државата поради наводно мешање во постигнувањето на Договорот меѓу Атина и Скопје за новото има ...
сите 59 | | | веќе видена

next