Идивиди

Брисел, 22 ноември 2018 (МИА) – Германската канцеларка Ангела Меркел се закани дека нема да учестввуа на Самитот на 25 ноември за финализирање на Брегзит ...
сите 31 | | | веќе видена

Скопје, 22 ноември 2018 (МИА) – Американскиот Стејт департмент одблизу го набљудува случајот со Никола Груевски, особено откако му е одобрен азил во Унгарија, ...
сите 92 | | | веќе видена

Сан Франциско, 22 ноември 2018 (МИА) – Бројот на загинати во пожарот во северна Калифорнија се зголеми на 83 жртви, а во исто време обилните дождови се ...
сите 31 | | | веќе видена

Американската тенисерка Венус Вилијамс склучи вонсудски договор за несреќата во Флорида, објави АП. Детали за зделката не се обелоденети. Тенисерката постигна ...
сите 3 | | | веќе видена

Унгарската Влада ја исклучува можноста за екстрадиција на поранешниот македонски премиер Никола Груевски во Македонија, изјави денеска унгарскиот министер за ...
сите 402 | | | веќе видена

Иронија е и парадокс земја членка на ЕУ да му даде заштита на осуденик. Македонија во решавањето на случајот со унгарските власти ќе инсистира на почитување на ...
сите 403 | | | веќе видена

next