Идивиди

Каталонскиот Парламент синоќа усвои резолуција со која се бара укинување на монархијата во Шпанија, барање што шпанскиот премиер Педро Санчез веднаш го ...
сите 2 | | | веќе видена

Очекуваниот просечен работен век во Македонија изнесува 32 години, покажуваат податоците од анализите на Еуростат. Индикаторот за должината на работниот век, ...
сите 9 | | | веќе видена

Директор за трки на Светската автомобилистичка федерација (ФИА), Чарли Вајтинг соопшти дека тимовите не најдоа заеднички јазик за проширување на местата кои ...
сите 15 | | | веќе видена

Во Собранието почна седницата на Комисијата за уставни измени на која на дневен ред е Предлогот за пристапување на измени на Уставот во согласност со Договорот ...
сите 26 | | | веќе видена

Предметот на Специјалното јавно обвинителство „Насилство во Центар“ ќе продолжи без обвинетиот Митко Пецов. Судот денеска, по барање на обвинителтите донесе ...
сите 97 | | | веќе видена

next