Идивиди

Новиот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс и НБА ѕвезда, Леброн Џејмс го даде својот прв коментар за доаѓањето во тимот на „езерџиите“. Џејмс потпиша четиригодишен ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и три од вкупно 26 министри во Владата на Република Македонија активно користат Фејсбук, што е зголемување за тројца кои се активни на оваа мрежа, ...
сите 13 | | | веќе видена

Нова студија ја објаснува долго време шпекулираната поделба во врска со тоа како исхраната со малку јаглехидрати влијае различно на мажите и жените. Многумина ...
сите 30 | | | веќе видена

Познатиот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ почина на 71 годишна возраст, по една година борба со ракот на градите. Веста ја објави „Слободна Далмација“, откако ...
сите 130 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ изрази надеж и верба дека Америка ќе го почитува суверенитетот, независноста и слободата на српскиот народ и државата, ...
сите 82 | | | веќе видена

next