Идивиди

Еден од најдобрите македонски фудбалери, Горан Пандев во интервју за „Газета дело Спорт” зборува за плановите за својата иднина. Репрезентативецот на ...
сите 34 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека нема да се дозволи укинувањето на таксата од 100 отсто на увозот од Србија и од Босна и Херцеговина да биде ...
сите 66 | | | веќе видена

Делегацијата на ЕУ остро го осуди инцидентот што се случи вчера во затворот во Шуто Оризари и бара да се спроведе истрага, а одговорните за него да понесат ...
сите 63 | | | веќе видена

Во акциска контрола спроведена вчера на подрачјето на Скопје на технички преглед испратени се 49 автобуси и возила што вршат јавен превоз. Кај нив се ...
сите 45 | | | веќе видена

Промената на политичката клима не може да се почувствува веднаш по пристапувањето на Северна Македонија во НАТО, но сепак тоа носи големо стабилизирање во ...
сите 5 | | | веќе видена

Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари, одговори на зголемениот број критики откако неговиот тим успешно го надмина шеснаесетфиналето во Лигата на Европа. Синоќа ...
сите 15 | | | веќе видена

Барањето од Кривичниот суд во Скопје за одземање на пратеничкиот имунитет на поранешниот собраниски спикер Трајко Вељановски е испратено до Собранието на ...
сите 390 | | | веќе видена

next