Идивиди

Во Апелацискиот суд во Скопје, со исказ на адвокатите од одбраната, денеска продолжи јавната седница по жалбите на 33-та осудени лица за крвавата престрелка во ...
сите 11 | | | веќе видена

Независната пратеничка група од ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија денеска ќе поднесе иницијатива до Собранието, сите пратеници доброволно да ...
сите 68 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да покрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ...
сите 140 | | | веќе видена

– Денес јас се откажав од настап на Отвореното првенство во Франција. Понекогаш повеќето правилни одлуки не се најлесните. Попријатни вести – се вратив на ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс, кој престојува во ...
сите 29 | | | веќе видена

И покрај рекордно високата поддршка за Европската Унија кај граѓаните, тие не веруваат дека таа ќе опстои во наредните десет до дваесет години, според анкета ...
сите 19 | | | веќе видена

Пратениците во Собранието денеска на пленарна седница треба по трет пат да изгласаат неколку закони што претходниот претседател на државата Ѓорге Иванов одби ...
сите 65 | | | веќе видена

Во почетокот на јуни ќе излезам комплетно со промени во раководни структури на министерско ниво, во државните институции, а крајот на јуни ќе почне и по ...
сите 96 | | | веќе видена

next