Гурман

ПИЈАЛАЦИ » 16 мај, 2013 » Гурман™ Веќе знаеме дека американскиот претседател е голем љубител на пивото. Но, сега, Белата куќа има и сопствено пиво. Пивото е наречено „White House Honey Brown Ale“ и е првиот алкохолен пијалак произведен во Белата куќа. Погледнете како се приготвува ова пиво:
сите 2 | | | веќе видена

Набрзина » 15 мај, 2013 » Гурман™ Топлата салата од млади компири е прекрасно предјадење. Се приготвува брзо и едноставно, и на тој начин ќе имате доволно време да се посветите на приготвување на ручекот. СОСТОЈКИ (за 2 лица) ендивија 8–10 млади компири мала шолја ореви 5–6 ротквици маслиново масло сол и бибер 2 лажици милерам оцет балсамико 100 гр дробено сирење ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: исечете ги на половинки или четвртинки компирите и варете ги во солена вода додека не омекнат. Чекор 2: во меѓувреме, исечкајте ги ротквиците на тркалца, а ендивијата исечете ја на помали парчиња. Кога ќе се сварат компирите, ставете ги во сад за сервирање. Зачинете со сол и бибер и додадете милерам. Сите состојки промешајте ги внимателно. Чекор 3: додадете ендвија, ротквици и сечкани ореви. Измешајте и сервирајте. На крај додадете дробено сирење, маслиново масло и оцет балсамико.
| | веќе видена

Набрзина » 13 мај, 2013 » Гурман™ Овој рецепт најдобро е да го приготвите со тестенини „орзо“ кои многу личат на ориз по својата форма. Јадењето се приготвува бргу, децата го обожуваат, а може да послужи и како гарнир кон главно јадење. СОСТОЈКИ (за 4 порции) 1 мала лажица сол 1 шолја тестенини 6 парчиња сланина, сечкана 2 млади кромитчиња, ситно сечкани 2 големи лажици оцет маслиново масло ½ шолја козјо сирење, дробено 1 голема лажица магданос ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: во подлабок сад ставете три шолја вода со една лажица сол и оставете да зоврие. Ставете ги тестенините и варете додека не станат „ал денте“, односно 5–8 минути. Процедете и измијте ги со студена вода за да се спречи понатамошното варење. Чекор 2: во друг сад, пропржете ја сланината околу 8–10 минути. Додадете ги и сечканите млади кромитчиња и пржете уште три минути. Откако ќе бидат готови, префрлете ги во садот со тестенини. Чекор 3: додадете 2 лажици оцет и попрскајте со маслиново масло. Зачинете со магданос, ...
сите 8 | | | веќе видена

ВАШИ РЕЦЕПТИ » 10 мај, 2013 » Гурман™ Наташа Карафилоска Гостивар Нашата редовна читателка Наташа ни испрати навистина посебен рецепт. Прекрасен специјалитет за љубителите на тесто. СОСТОЈКИ 200 мл јогурт 200 мл млеко 1 јајце 1 прашок за пециво 2 мали лажички сол 1 мала лажичка шеќер 2 големи лажици масло за јадење 900 гр брашно ПРИГОТВУВАЊЕ Од сите состојки се замесува тесто. Се остава да постои околу 20 минути. Тестото го делиме на 4 дела. Секој дел се расукува во кора со дебелина од околу 1 см и го сечеме во форма на квадрати. Постапката ја повторуваме со сите делови. Се пржи во длабока тава во врел зејтин. Додека се пржат се тресе тавчето за да може врелото масло да ги фати од двете страни и така тие убаво се полнат со воздух и изгледаат како перничиња. Испржените перничиња ги ставаме на хартија за да ја впие непотребната маснотија. Се јадат топли со чаша јогурт.
сите 5 | | | веќе видена

ПИЈАЛАЦИ » 9 мај, 2013 » Гурман™ Станува збор за навистина отмен трик кој е познат од многу одамна. Но, тоа не значи дека поеднакво одговара за кое било вино и која било паричка. Имено, истражувањето покажува дека пени (англиска паричка) искована пред 1982 година е направена во поголем дел од бакар, а не цинк. Бакарот реагира со тиолот (меркаптан) и помага тој да исчезне. Меркаптанот е сулфурна состојка која понекогаш може да се најде во виното и е природен нус-производ на ферментацијата. Неговото влијание се засилува со некои техники на производство на вино. Овие состојки се безопасни, но понекогаш го влошуваат вкусот на виното и го прават таканареченото „редуцирано“ вино. Во таков случај може и да не ви се допадне мирисот, но затоа ќе ви биде потребна бакарна паричка која ќе го отстрани тиолот од виното, а вие ќе уживате во него.
| | веќе видена

Вегетаријано » 8 мај, 2013 » Гурман™ Станува збор за модификација на класичните канелони, па наместо секаде користената комбинација од спанаќ и сирење (рикота), ние ќе искористиме блитва и козјо сирење. СОСТОЈКИ (за 4 лица) 0.5 кг блитва сол и бибер ¼ шолја маслиново масло 2 главици кромид, ситно сечкани 200 гр козјо сирење, дробено ½ шолја пекорино, рендано 1 ¼ шолја леб, сечкан на коцки 2 големи лажици маслиново масло 1 пакување канелони 2 шолја сос од домати ½ шолја лебни трошки ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: исечете ги зелените листови од стеблото на блитвата и ставете ги на страна. Во поголем сад ставете солена вода и оставете да зоврие. Потоа ставете ги листовите блитва во водата и варете 3–4 минути. Извадете ги листовите и полијте ги со студена вода. Потоа, сварете ги и стебленцата блитва (околу 5 минути). И нив потопете ги во студена вода и ставете ги со блитвата. Исечкајте ја блитвата на помали парчиња. Чекор 2: загрејте ¼ шолја масло. Додадете го кромидот и ...
сите 3 | | | веќе видена

ЗАБАВА » 7 мај, 2013 » Гурман™ Секоја земја има своја посебна гастрономска традиција и специјалитети. Веруваме дека ќе ве заинтересира традицијата и на оваа далечна азиска земја. На овој остров сè се врти околу плажите со златен песок и кокосот. Во видеото подолу ќе видите многу интересни детали од секојдневниот живот на жителите на Шри Ланка.
сите 16 | | | веќе видена

Дали знаеш? » 30 април, 2013 » Гурман™ Комбухата е пијалак за кој претпоставуваме дека сите сте слушнале. Но, дали знаете сè за неа? Оваа статија ја посветуваме на сите оние карактеристики на комбухата за кои можеби не сте слушнале. Може да се јаде Откако ќе ја испиете, комбухата во форма на диск која останала на дното може да се претвори во храна. Има текстура на лигња и овошно-киселкаст вкус. Најдобро е да се косумира сирова, во салата или со паста. Одлична е за мамурлак Поради состојки кои делуваат како детоксикатор има силно делување во состојба на мамурлак. Станува збор за состојката глуконска киселина која делува директно на детоксикација на црниот дроб. Може да станете зависни Најтешкото кај комбухата е да успеете да се натерате да пробате и втор пат. Но, потоа, полека но сигурно ќе се „навлечете“ на нејзиниот посебен освежувачки вкус. Делува против киселини Според истражувањата, комбухата ги отстранува киселините кои може да се појават поради консумирање на определена храна ...
| | веќе видена

ВЕСТИ » 29 април, 2013 » Гурман™ Македонскиот пазар на колачи и слатки производи вреди 93 милиони долари. Годишно се произведуваат 33.000 тони слатки производи, од кои 22.000 тони се наменети за извоз. Според Стопанската комора на Македонија, по либерaлизација на пазарите во овој сектор, производството е зголемено за 250%. Македонските компании сè поуспешно ги извезуваат своите производи, а во исто време македонските производи им станаа конкуренција на странските производи на нашиот пазар. Сето ова придонесува до подобрување на трговскиот волумен и нашата соработка со странство. Македонската кондиторска индустрија има 65 фабрики кои се претежно мали и средни, а овозможуваат заработувачка, посредно или непосредно, на преку 100.000 луѓе.
сите 3 | | | веќе видена

ВЕСТИ » 26 април, 2013 » Гурман™ Во Илиноис, САД, се случи една навистина несекојдневна кражба. Станува збор за кражба на 21 тон сирење која ја направил Венјамин Балика (34) од едно мало место близу Њу Џерси. Според изјавата на полицијата, обвинетиот превезувал 20.000 килограми сирење, чија вредност според производителот изнесува преку 200.000 долари. Превозникот направил фалсификувани документи за да ја присвои пратката. Откако е откриен сторителот тој е уапсен, а пратката запленета. Портпаролот на компанијата, Кевин Еркхарт, изјави дека не се сигурни како е чувано сирењето додека било одземено и поради тоа не бараат враќање на стоката назад. Сепак, некој може да искористи од оваа кражба. Имено, ако здравствените авторитети утврдат дека сирењето е во исправна состојба, целата количина ќе биде донирана во хуманитарни цели.
| | веќе видена

Истражување » 25 април, 2013 » Гурман™ Најновите истражувања публикувани во „Public Health Nutrition“, покажуваат дека додавањето на зеленук во порцијата го подобрува имиџот и на главното јадење и на главниот готвач. Со оглед дека сервирањето на зеленчук изгледа добро, изгледот на порцијата истотака изгледа добро, па можеби родителите нема да мораат повеќе да ги тераат своите деца да јадат зеленчук. Заклучокот е дека без оглед дали станува збор за возрасни лица или деца, оброкот со зеленчук секогаш изгледа подобро во очите на оној што го консумира отколку ако не содржи зеленчук.
| | веќе видена

ВЕСТИ » 24 април, 2013 » Гурман™ И покрај силните негодувања, Министерството за земјоделство на САД даде одобрение за насади на генетски модифициран ориз кој ќе содржи и протеини од мајчино млеко. Овој ориз создава лизозим, лактоферин и албумин. Сите три протеини може да се пронајдат во мајчиното млеко. Лизозимот и лактоферинот делуваат антибактериски, а производителот наведува дека од оризот ќе прави пијалаци кои лекуваат дијареа која е мошне честа кај малите деца. Сепак, до појава на ваков производ на пазарот, потребно е да се исполнат голем број услови и да се добијат дополнителни одобренија. Интересно е дека американското министерство примило преку 20.000 писмени коментари за гентески модифицираниот ориз, од кои само 29 се позитивни.
| | веќе видена

Набрзина » 23 април, 2013 » Гурман™ Ова е рецепт за вкусен и здрав појадок. Наменет е за сите кои сакаат да го започнат денот полни со енергија. Се приготвува за 15-тина минути. СОСТОЈКИ (1 порција) 1 шолја млеко 2 мали лажици јаворов сируп малку сол ¼ шолја пченични никулци 2 лажици суво грозје или брусници ситно суво овошје ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: загрејте го млекото заедно со јаворовиот сируп и малку сол до вриење. Постепено, со постојано мешање, додавајте ги пченичните никулци. Намaлeте го огнот и варете 3–4 минути, односно додека смесата не добие на густина. Повремено промешувајте. Чекор 2: по варењето, оставете го појадокот да се лади 1–2 минути. Сервирајте заедно со суво грозје, брусници и ситно суво овошје.
сите 3 | | | веќе видена

Гастрополис » 22 април, 2013 » Гурман™ Италија е позната како рајот на храната. Но, тоа не значи дека секаде ќе добиете и вкусна и здрава храна. Оваа статија ја посветуваме на неколку тајни кои треба да ги имате предвид кога ќе стапнете на тлото на Италија. Тестенини и житарки Оваа категорија е ‘рбетот на италијанската кујна. Ако целта ви е да јадете здраво, потребно е да ја избегнувате традиционалната бела паста. Можете да уживате во интегрална паста, фрегола или фаро. Ако сте љубители на рижото, внимавајте на додатоците кои се неизоставен дел од ова јадење. Вино или друг пијалак Ако пиете црвено вино, во една чаша има 150 калории, додека ако преферирате бело вино ќе внесете 30 калории помалку. После вечерата, Италијанците уживаат во лимончело. Тоа е дигестив кој се прави од лимон, сируп (шеќер и вода) и вотка. Десерт За десерт, Италијанците јадат сладолед, бискоти или колачи. Вкусот е неверојатен, но и бројот на калории и масти. Можете да уживате во тирамису, панакота или овошна ...
сите 4 | | | веќе видена

ЗАБАВА » 19 април, 2013 » Гурман™ Берлинската полиција затвори една продавница во која можело да се купи чоколадо, лижавчиња и други слатки производи посипани со халуцингоени печурки и марихуана. Сопственикот на продавницата во кварт кој е познат по бурниот ноќен живот, е уапсен со обвинение за пуштање во промет на недозволени наркотични средства. Во изјавата на полицијата се наведува: „во продавницата пронајдовме преку 120 парчиња чоколадо со магични печурки и поголем број на лижавчиња со марихуана. Интересно е дека е уапсен еден купувач откако се обидел да купи поголема количина халуциногени чоколади“.
сите 36 | | | веќе видена

ЗДРАВЈЕ » 18 април, 2013 » Гурман™ Во првиот дел се запознавме со диетата со сокови, а сега ќе ги видиме нејзините предности и недостатоци, како и предлог мени кое се базира на овој тип на диета. Предности Диетата е мошне едноставна и може да се применува во домашни услови. Може да се купат и готови сокови од зеленчук или овошје. Оваа диета е богата со антиоксиданси, разни витамини и минерали. Ако се спроведува кратко може да го освежи организмот и да го врати здравиот апетит. Недостатоци Главен недостаток е ограниченото времетраење. Имено, според препораката на докторите, оваа диета смее да се прави само една недела. Ако е наменета за лечење на некоја болест, може да се продолжи и подолго, но под строг лекарски надзор. Со оглед дека не содржи протеини, масти и јаглехидрати, не може да се смета за начин на исхрана. Предлог мени Појадок Сок од цвекло, лимон и портокал Ручек Сок од разни зеленчуци Вечера Сок од краставици Мислење на нутриционистите Оваа диета е корисна кога ...
сите 14 | | | веќе видена

ЗАБАВА » 17 април, 2013 » Гурман™ Белгијската пошта издаде линија на поштенски марки кои имаат вкус и мирис на чоколадо. За неколку дена оваа линија ќе биде пуштена и во продажба по цена од 400 денари за 6 парчиња. Чоколадни експерти од Германија, Холандија и Швајцарија во лепакот за марки додале вкус на темно чоколадо во кое можете да уживаат сите испраќачи на писма и рагледници. Интересно е дека со додавање на чоколадо во лепилото пораснала и калориската вредност на маркичките која може да достигне и до 14.5 калории ако се користи високо квалитетно лепило.
сите 2 | | | веќе видена

ВЕСТИ » 16 април, 2013 » Гурман™ Најголемиот хрватски производител на млеко и млечни производи, „Дукат“, го презеде управувачкиот пакет акции во „Љубљанска млекарница“ која е водечки производител во Словенија. Споственикот на „Дукат“, француската компанија „Лакталис“, објави дека поседуваат 50,4% удел во словенечката фирма. Преземањето беше најавено уште минатата година, а сега се реализира, откако е утврдено дека нема законски пречки. „Љубљанска млекарница“ произведува млеко, павлака, јогурт, сирење и сладолед, а поседува производни погони во Љубљана, Марибор, Кочевје и Тузла во Босна и Херцеговина.
| | веќе видена

Статии » 15 април, 2013 » Гурман™ Спанаќот е еден од највкусните лисести зеленчуци. Има потекло од Азија, но денес е дел од речиси сите светски кујни и како продукт може да се додаде буквално во секое јадење. Спанаќот одлично се комбинира со тестeнини (канелони, тортелини), потоа во јадења со јајца, а од него се приготвуваат разни супи, пире специјалитети, сосови и пити. Ако го комбинирате со путер, павлака и сирење — не може да погрешите. Од нутритивна гледна точка, најдобра е комбинацијата од спанаќ и млечни производи со оглед дека калциумот од млечните производи се врзува со некои киселини од спанаќот кои ги „крадат“ минералите од организмот. Може да се комбинира и сиров, за да не се губат витамините, минералите и фитохемикалиите од него. Ако приготвувате салата, тогаш идеален избор е младиот спанаќ. Тој има посладок вкус и е помалку жилав. Во таков случај потребно е да се комбинира со сок од лимон, младо козјо или кравјо сирење, ореви и маслиново масло. Од сировиот спанаќ може да се ...
сите 3 | | | веќе видена

ЗДРАВЈЕ » 15 април, 2013 » Гурман™ Често се случува да се чувствуваме уморни, безволни и да немаме енергија за секојдневните обврски. Дел од решението за овие проблеми може да се најде во ароматерапијата. На пример, мирисот од рузмарин ја поттикнува циркулацијата, лимонот освежува, а лавандата ги буди сите сетила. Ако станува збор за благ умор, тогаш употребете етерични масла од цитрусно овошје кое делува смирувачки и го намалува стресот. Од друга страна, мирисот на бор и смрека има ревитализирачко влијание. Ако саката повеќе енергија, би требало да се употребат масла од бор, еукалиптус, лимонска трева или жалфија. Маслата од цимет, каранфилче, босилек и црн бибер ја зголемуваат будноста без прекумерна стимулација на телото, додека мирисите од мента, ѓумбир и чемпрес ја надополнуваат енергијата. СОСТОЈКИ 5 капки рузмарин 10 капки лимон 5 капки лаванда Се мешаат сите етерични масла и се добива микс против умор. Се додава дел од миксот во лажица морска сол и потоа се додава во купка. Или ...
сите 3 | | | веќе видена

next