Белата куќа со свое пиво


ПИЈАЛАЦИ » 16 мај, 2013 » Гурман™ Веќе знаеме дека американскиот претседател е голем љубител на пивото. Но, сега, Белата куќа има и сопствено пиво. Пивото е наречено „White House Honey Brown Ale“ и е првиот алкохолен пијалак произведен во Белата куќа. Погледнете како се приготвува ова пиво:
| | веќе видена | слични

Не бадијала се вели дека гладниот човек не избира начин како да дојде до своето јадење, но во овој случај се работи за жедниот кој не избира начин како побргу да го отвори своето пиво. Дали некогаш би ви паднало на ум да ја земете моторната пила, да го вклучите вентилаторот, дупчалката или да го запалите багерот, само за да го отворите своето пиво? Погледнете го видеото и чудете се на разните начини како може да се згаси жедта.
| | веќе видена | слични

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Надлежностите околу гонењето на кривични дела кои се поврзани и произлегуваат од незаконското следење на комуникациите или предметите на СЈО се клучниот камен ...
сите 332 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белата куќа со свое пиво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: