Гурман

Kitchenware » 20 ноември, 2012 » Гурман™ Американската корпорација „Старбакс“ ја пушти во продажба својата најнова машина за кафе — „Verismo“. Нејзина претходница беше „Via Ready Brew“ која започна да се продава пред 3 години. Цената на новата машина е околу 9.000 денари. Со „Verismo“ можете да приготвувате навистина фантастично кафе во вашиот дом. Машината е така направена што пијалаците ги прави според рецептите на „Старбакс“. Начинот на функционирање е мошне едноставен. Ставете едно пакување кафе, притиснете го копчето и препуштете му го останатото на системот. Машината самата ги прилагодува температурата и притисокот. „Verismo“ е едноставна машина со ултра модерен дизајн која секако ќе си го најде своето место во вашите кујни.
| | веќе видена

ЗДРАВЈЕ » 19 ноември, 2012 » Гурман™ Во првиот дел од статијата наведовме дека оваа диета се заканува да стане попопуларна од досега неприкосновената „ Дукан диета “. Напоменавме два од основните постулати на оваа диета, а денес продолжуваме со другите предлози на основоположникот, тренерот Венис Фултон. Кафе Откако ќе се истуширате со ладна вода, следниот чекор е кафе. Кафето помага во борба против вишокот килограми, ако го консумирате на вистинскиот начин. Дури, колку повеќе имате чувство на глад, толку поефикасно кафето ќе се бори против вишокот маснотии. Најдобро кафе е црното кафе, без млеко и шеќер. Движење Комбинацијата од кофеин и физичка активност ќе му даде сила на телото да ги троши масните наслаги. Колку повеќе мускули користите притоа, толку поголема е ефикасноста. Доколку не сте љубители на џогинг, одлична замена се и брзото одење и градинарството. Важно е во дисциплината која сте ја избрале да уживате барем 30 минути. Започнете да јадете Според оваа диета најдобро е да ...
| | веќе видена

ВЕСТИ » 19 ноември, 2012 » Гурман™ Асоцијацијата на лекари од Онтарио претстави неколку тест амбалажи за храна со етикети со застрашувачка содржина. Целта на овие етикети е да се информираат граѓаните за штетноста од некои видови храна и преку тоа да се влезе во борба со прекумерната тежина. На некои од етикетите има навистина застрашувачки фотографии. На пример, на пакување од пица треба да има замастен црн дроб, додека на тетрапак пакување за сок се наоѓа фотографија од детско стапало со отворена рана. Лекарите предложиле и други мерки за борба како што се повисок данок на нездрава храна, понизок данок на здрави производи, поставување на здравствени предупредувања во продавниците за храна, ограничување на рекламите во продавници во кои влегуваат деца. Како што е случај и со тутунската индустрија, претставниците на производителите на храна на Канада се спротивставија на идејата. Потпретседателката на организацијата изјави: „Мислам дека е шокантно храната да се споредува со тутун. Тие сакаат да ...
| | веќе видена

Слатки » 18 ноември, 2012 » Гурман™ Со оглед дека е сезона на тикви, овој прекрасен есенски плод може да се искористи на безброј начини. За денес, се одлучивме да приготвиме сочна и мека пита од тиква. СОСТОЈКИ 250 гр плод од тиква 250 гр свежо кравјо сирење 1 јајце 400 гр кисела павлака сол 500 гр кори малку путер, масло и млеко (за подмачкување) ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: изрендајте ја тиквата и посолете ја. Оставете да излезе вишокот течности од неа и потоа добро исцедете ја. Ставете ја на кујнска крпа да стои уште неколку минути. Чекор 2: во сад, ставете ги исцедената тиква, пасирано кравјо сирење, павлака , јајце и сол. Сите состојки добро измешајте ги и вкусете од смесата за да утврдите дали е доволно солена. На подлога од кујнска крпа, ставете една кора, попрскајте ја со малку млеко и масло. Истото направете го и со преостанатите кори кои ќе ги редите една врз друга. Чекор 3: на крај, распоредете го филот од тиква до половина на корите и свртете ги во ролат. Садот во кој ...
| | веќе видена

Набрзина » 17 ноември, 2012 » Гурман™ И крушата е еден од плодовите кои го красат ова годишно време. Може да се консумира свежа, но може да биде и составен дел од бројни јадења. Со оглед дека не можевме да се решиме, денес ви донесуваме три рецепти: салата со круши, свинско месо со круши и за крај, мафини со круша. Салата од круши СОСТОЈКИ : ¼ шолја маслиново масло, 2 големи лажици сок од лимон, 1 мала лажица мед, 200 гр рукола, 3 круши, 80 гр горгонзола, сол и бибер. ПРИГОТВУВАЊЕ : во сад, промешајте ги маслиновото масло, медот и сокот од лимон. Зачинете со сол и бибер по вкус. Во поголем сад, измешајте ја руколата заедно со крушите исечени на тенки кришки. Додадете го претходно приготвениот прелив и добро измешајте. Декорирајте со дробено сирење. Се служи веднаш. Свинско месо со круши СОСТОЈКИ : 1 лажица маслиново масло, 1 лажица путер, 1 круша, 500 гр свинско каре, 1 мала лажица сенф и 10 листови пршута. ПРИГОТВУВАЊЕ : излупете ја крушата и исечете на кришки. Загрејте ја рерната на ...
сите 2 | | | веќе видена

ЗДРАВЈЕ » 16 ноември, 2012 » Гурман™ Оваа диета се состои од прескокнување на појадокот, јадење три големи оброци и уживање во големо количество кафе. Звучи како список на работи кои никако не смеете да ги правите, но оваа најнова британска диета веќе се заканува да ја симне од тронот недопирливата „ Дукан диета “. Ова диета ја осмислил тренерот Венис Фултон и ја нарекол „Six Weeks to OMG“, а настанала како плод на долги истражувања и неговото лично искуство. За разлика од другите диети, Фултон не нуди детален план на оброци и мени, туку доволно е да го прилагодите сегашниот животен стил на неговите предлози. Постојат 6 основни чекори: Прескокнете го појадокот Многу стручни лица сметаат дека ова е најважниот оброк во денот. Сепак, Фултон тврди дека нашето тело, во текот на спиењето, ја троши претходно консумираната храна и поради тоа мозокот ни испраќа сигнали дека сме гладни. Во тој момент не мора да трчаме по житарки, туку да го оставиме телото да се нахрани од килограмите кои сакаме да ги ...
| | веќе видена

ВЕСТИ » 16 ноември, 2012 » Гурман™ Десертот не мора секогаш да ве дебелее, велат од британската слаткарница „Klever Kalories“ која прва произведе колач кој ги согорува калориите. Инспирацијата ја пронашле во италијанските слаткарници, а колачот е спој од состојки кои ги има во енергетските плочки и протеинските шејкови. Во овој колач има Л-карнитин, гварана и зелен чај, кои помагаат во забрзување на метаболизмот и согорување на калориите. Колачот може да се најде во различни вкусови — ванила, чоколадо, мед, кајсии, крем бруле и тирамису. Самиот колач содржи само 110–150 калории, а цената му е околу 100 денари. Засега, во овој колач уживаат само Британците, но веруваме дека бргу ќе го освои светот.
| | веќе видена

Статии » 15 ноември, 2012 » Гурман™ Група италијански научници имаат за цел да откријат како се менува содржината на скроб и прехранбени влакна за време на растењето на дурум пченицата од која најчесто се подготвуваат шпагетите. Целта на ова истражување е да се добијат таканаречените супер шпагети. Дополнително, научниците работат на откривање на начинот на кој се менува уделот на прехранбените влакна во тестенините и како тој удел да се зголеми. Во исто време, некаде на другиот крај на светот, австралиските научници работат на испитување два вида прехранбени влакна (арабиноксилан и бета-глукен) и нивното влијание на квалитетот на тестото за леб и тестенини. Доколку научниците успеат да го зголемат уделот на овие вредни влакна, ќе настанат супер тестенините кои ќе имаат поволно влијание на здравјето преку намалување на ризикот од болести на срцето и карцином на дебелото црево.
| | веќе видена

ВЕСТИ » 15 ноември, 2012 » Гурман™ Универзитетот од Остин, Тексас дизајнираше орална лента која моментално ја ублажува болката од жешка храна или пијалаци. Значи, повеќе не мора да чекате да се излади некоја храна или чајот и кафето кои сакате да ги испиете. Лентата се става веднаш на местото каде што сте се изгореле. Таа содржи супстанции кои веднаш ја намалуваат болката. Лентата се раствора бргу, под влијание на вашата плунка. Оваа иновација ќе биде презентирана на овогодинешната средба на американската асоцијација на фармацевти. Во моментов, истражувачите работат на иновација на ленти кои ќе третираат многу потешки изгореници отколку што се оние од храна и пијалаци.
| | веќе видена

ВЕСТИ » 14 ноември, 2012 » Гурман™ Во лавиринтите на една од зградите на НАСА, група на научници мешаат, комбинираат, мерат и дегустираат, со цел да го приготват менито за мисијата на Марс која треба да се случи за 20-тина години. Менито се однесува на 6–8 астронаути и треба да ги чува среќни и здрави во текот на мисијата. Секако, ова не е воопшто лесна задача со оглед што патувањето до Црвената планета трае половина година, а престојот ќе биде 1.5 година. Или вкупно — 2.5 години. Со оглед дека на Марс има многу малку гравитација, мора да се прават измени во самото мени. Најверојатно, астронаутите ќе мора и сами да готват. Според експертите, иако има разлики во притисокот, тие сметаат дека ќе биде возможно да се свари вода. Покрај тоа, ќе мора да имаат и своја градина. Зеленчукот и овошјето, наместо во почва, ќе бидат засадени во вода со минерали. Ќе ги комбинираат овие плодови со јаткасти плодови и зачини кои ќе ги носат од Земјата. Главната задача е со ова мени да се сочува физичкото и ...
сите 2 | | | веќе видена

ВАШИ РЕЦЕПТИ » 14 ноември, 2012 » Гурман™ Маја Долеска Прилеп Пред еден месец нашата читателка Маја ни испрати еден одличен рецепт за тулумби . Се надеваме дека веќе го приготвивте, затоа што следува вториот нејзин рецепт. Станува збор за чоколадо со ориз. СОСТОЈКИ 300 гр чоколадо 4 лажици масло 400 гр еурокрем 100 гр експандиран ориз ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: во сад се става маслото, а потоа се додава чоколадото за да се стопи. Откако ќе се стопи, се додаваат еурокремот и оризот. Сите состојки се мешаат заедно (по вкус, може да се додадат и сечкани ореви). Чекор 2: смесата се става во сад и се остава да се стврдне во фрижидер. Откако ќе се стврдне, се сече на парчиња и се служи како десерт.
| | веќе видена

Статии » 13 ноември, 2012 » Гурман™ Цвеклото може да се јаде во секој дел од годината, но, некако токму во текот на есента започнуваме пообилно да го консумираме. Цвеклото е едно од неколкуте варијанти на Beta vulgaris кои се одгледуваат. Станува збор за двегодишно зељесто растение кое најмногу се одгледува во северна и централна Америка, како и во Британија. Цвеклото може да се консумира варено, печено на скара или динстано со друг зеленчук. Често се користи и во ладни салати кои се приготвуваат од цвекло, но и како кисело цвекло, односно туршија во нашите краишта. И зелениот лисест дел од цвеклото се консумира. Се јаде варен или приготвен на пареа. Има сличен вкус и текстура како спанаќот. Постојат бројни видови на цвекло кои се одлгедуваат и консумираат, а како најчести ќе ги споменеме: „Bull’s Blood“, „Golden Beet/Burpee’s Golden“, „Chioggia“, „Detroit Dark Red Medium Top“, „Early Wonder“, „Perfected Detroit“, „Red Ace Hybrid“, „Ruby Queen“ и „Touchstone Gold“. Од медицинска гледна точка, ...
| | веќе видена

ВЕСТИ » 13 ноември, 2012 » Гурман™ Уште од август годинава, француските пчелари од малото градче Рибовил во северо-источниот дел на Алзас, открија дека нивните пчели започнале да произведуваат син и зелен мед. Тие, за оваа состојба, ја обвинуваат фабриката која го уништува ѓубрето од производството на „M&Ms“. Според нив, очигледно е дека пчелите се хранат од шеќерните отпадоци кои имаат живи бои. Фабриката се наоѓа на само 4 километри од пчеларниците. Од компанијата велат дека нивниот отпад се чува во вакуум контејнери, токму поради пчелите во околината. Франција произведува 18.000 тони мед годишно и со тоа е еден од најголемите производители во Европа. Само во Алзас, има околу 2.400 пчелари со преку 35.000 колонии на пчели кои произведуваат околу 1.000 тони годишно. Претседателот на француската унија за земјоделство изјави дека според него тој мед не е вистински мед и дека воопшто не треба да се продава.
сите 2 | | | веќе видена

Статии » 12 ноември, 2012 » Гурман™ Приготвувањето зимница е во полн ек. Но, знаете ли дека конзервирањето на храна е познато од многу одамна? Основната цел била да се продолжи рокот на траење на продуктот и неговиот квалитет во текот на целата година. Интересно е дека овој процес датира некаде од крајот на 18-тиот век, кога францускиот војсководец Наполен Бонапарта, загрижен за исхраната на својата војска, понудил парична награда на личноста која ќе развие метод со кој храната ќе има подолг рок на траење. По 15 години експериментирање, Николас Аперт е тој кој ги поставил темелите на зимницата. Имено, Аперт утврдил дека храната не се расипува ако доволно се загрее, а потоа се чува во садови во кои не влегува воздух. Во годините што ќе следат најголеми потрошувачи на конзервирана храна ќе бидат токму војниците. Со тек на времето, тој процес толку се усовршил што овие производи започнале да стануваат дел од исхраната и на населението. Многу подоцна Луј Пастер ќе објасни дека храната не се ...
| | веќе видена

ЗАБАВА » 12 ноември, 2012 » Гурман™ Можеби ви се случило некој од колегите или пријателите да се послужи со вашиот појадок или ручек. Или поголемите батковци на училиште да „го позајмат“ вашиот оброк кој ви го приготвила мама уште рано наутро. Со ова ќесе тоа ќе стане заборав. Барем, додека сите не почнат да го користат. Имено, на самото проѕирно пакување се наоѓаат големи темно-зелени кругови или точки и оброкот изгледа како да е расипан и никој нема да сака да се послужи со него. Инаку, ова пакување е направено од материјал кој е сигурен за храната и може повторно да се употреби. Има големина на сендвич, а цената му е околу 400 денари.
| | веќе видена

Странска кујна » 11 ноември, 2012 » Гурман™ На денешното мени имаме еден фантастичен кинески специјалитет. Оваа комбинација на ориз, зеленчук и шкампи може да ја приготвите или за ручек или за вечера. Важно, кога и да ја направите, ќе уживате во посебниот вкус. СОСТОЈКИ (за 2 лица) 1 шолја ориз 250 гр шкампи 200 гр брокули 1 коцка за супа 1 морков ¼ праз 1 чешне лук 1 црвена пиперка масло за пржење масло од сусам соја сос 2 јајца сол ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: ставете го оризот во сад со 2 шолји вода (однос 1:2). Додадете ја коцката за супа. Оставете водата да зоврие и притоа повремено промешувајте ја течноста. Откако водата ќе проврие, намалете го огнот на минимум, покријте со поклопец и варете уште 5 минути. Исклучете ја ринглата и оставете го садот со ориз уште 10 минути на шпорет. Чекор 2: испржете омлет од 2 јајца, свиткајте го како ролат и исечете го на резанки. Во длабок сад или вок тава загрејте малку масло на висок оган. Потоа, додадете ги исечканиот морков, ...
| | веќе видена

Од куварот на баба » 10 ноември, 2012 » Гурман™ Супата од црвена леќа е идеален начин да бидете сити без да ја покачите телесната тежина. Имено, една порција од оваа вкусна супа, богата со диететски влакна кои заситуваат, има само 200 калории. СОСТОЈКИ 2 големи лажици маслиново масло 1 виолетов кромид 4 чешниња лук, иситнети 3 стебленца целер, ситно насечкан 1 ½ шолја домати, ситно сечкани 1 ½ шолја леќа половина шолја магданос, насечкан сол и бибер ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: загрејте го маслиновото масло на умерен оган. Додадете го насечканиот кромид, лук и целер. Сите состојки мешајте ги на оган, сè додека не омекнат. Приближно 6–8 минути. Чекор 2: засилете ја температурата и додадете ги доматите. Кратко промешајте и додадете ја леќата заедно со 6 шолји вода. Кога супата ќе проврие, намалете ја температурата и оставете полека да се вари 20–25 минути. Чекор 3: на крајот, додадете го магданосот и зачинете со сол и бибер по вкус.
сите 2 | | | веќе видена

Kitchenware » 9 ноември, 2012 » Гурман™ Минатиот месец, германскиот дневен весник „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ прикажа две нови, врвни достигнувања на фирмите „Miele“ и „Siemens“. Во прашање се печки со индукциска плоча. Плочата кај „Miele“ овозможува на неа да се загреваат во исто време 5 различни јадења, со три начини на загревање и има управување со сензор. Концептот на „Siemens“ е мошне сличен. Плочата е за 4 различни садови. За да сфатите како работи овој шпорет, ќе илустирираме. На пример приготвуваме шпагети и го тргаме садот од оган за да ги исцедиме. Ако го вратиме садот на друга загревачка точка, таа самата ќе го препознае садот и ќе ја прилагоди температурата кон него и храната. Водата и кај двата шпорета врие за само 2 минути. Важно е дека иноваторските тимови воопшто не спијат. Најновото од „Siemens“ е шпорет кој се управува со помош на мобилен телефон. Кујнскиот уред добива команда од СМС порака, односно преку апликација за паметни телефони. На пример, додека се враќате од ...
| | веќе видена

ВЕСТИ » 9 ноември, 2012 » Гурман™ „L’è maiala“ е нова гостилница во Фиренца, Италија, која го привлече вниманието на светските медиуми поради новиот начин на плаќање. Во овој ресторан можете да се најaдете и да платите со зеленчук, овошје, ракотворби. Идејата е гостите при резервацијата да најават дали ќе плаќаат со пари или на друг начин и сопственичката на ресторанот Донела Фаџели ќе ви понуди оброк кој ќе одговара на таа размена. Сопственичката Фаџоли смета дека поради кризата многу луѓе не можат да си дозволат да јадат надвор од домот. Поради тоа им ја понудила оваа алтернатива. Овој таканаречен бартер систем полека почнува да се применува во поголем број ресторани во светот. Според резултатите, успехот не изостанува. Имено, оние сопственици кои вовеле некаков бартер систем утврдиле дека нивниот промет се покачил за преку 10%.
| | веќе видена

ЗДРАВЈЕ » 8 ноември, 2012 » Гурман™ Живееме во време кога постојат таблети речиси за секоја болест. Сепак, важно е да се има предвид дека некои продукти кои ги имаме во нашите кујни можат да делуваат како лек и да ги намалат или отстранат болките. Ако имате проблеми со стомакот, тогаш јадете риба Ако мачите мака со варењето на храна, тогаш потрудете се да консумирате барем половина килограм риба неделно. Масните киселини од рибата ќе ја намалат болката која предизвикува проблеми со варењето. За најдбори резултати јадете помасна риба како лосос, сардина, туна, скуша и харинга. За ПМС лекот е јогурт Предменструалните тегоби ги мачат приближно 80% од жените. Причината е дека нервниот систем на жената е осетлив на качување и намалување на нивото на естроген и прогестерон. Само две чаши јогурт на ден во текот на овој период може да ги намали симптомите на ПМС за половина. Куркума за хронични болки Овој зачин, кој е мошне популарен во Индија, има три пати посилен учинок при ублажаување на ...
| | веќе видена

next