Гурман

ЗАБАВА » 8 ноември, 2012 » Гурман™ Тие се смеат, мласкаат со устињата, измачкани се по целото лице… Децата сè што прават, прават искрено. Ако нешто не им се допадне, тие тоа нема да го јадат. Во овој случај, децата вистински уживаат во вкус на сладолед кој го пробуваат прв пат во животот. Гледањето на ова видео ќе ви донесе вистинско задоволство. И веројатно прашањето: кога ние за последен пат толку многу сме уживале во некоја храна?
| | веќе видена

За убав ручек » 7 ноември, 2012 » Гурман™ Станува збор за јадење кое е едноставно, класично, вкусно и има мал пресврт за да стане поинтересно. Она што е најважно е да не очекувате дека ќе остане нешто. Трпезата ќе биде празна за многу кратко време. СОСТОЈКИ (12 раженчиња) 500 гр говедско, сечкано на мали парчиња 12 дрвени стапчиња за раженчиња за сос од сино сирење 120 гр сино сирење 1 шолја кисела павлака ¼ шолја матеница 2 големи лажици власец, ситно сечкан за кисели кромидчиња 3 виолетови кромиди, сечени на тркалца 1 шолја оцет 1 шолја вода ½ шолја шеќер 2 мали лажици бибер во зрна 2 ловорови листа ПРИГОТВУВАЊЕ за сосот и раженчињата Помешајте ги сите состојки за сосот, покријте го садот и оставете да одлежи во фрижидер барем час и половина (најдобро преку ноќ). Исечете го месото и наредете ги парчињата на стапчињата. Посолете и ставете бибер. Загрејте ја скарата (или решетката) на силен оган и печете по 1 минутa од двете страни. Оставете 5 минути да се ...
| | веќе видена

Анкета » 7 ноември, 2012 » Гурман™ Есента одамна се насели во нашата земја. А, како и секое годишно време и таа носи со себе посебни плодови и продукти. Затоа, ве прашуваме: Кој е вашиот омилен есенски плод? Печурки Костени Тиква Ореви Калинка РЕЗУЛТАТИ
| | веќе видена

ЗДРАВЈЕ » 6 ноември, 2012 » Гурман™ На изложбата на природни производи која неодамна се одржа во Балтимор, САД претставени се неколку производи кои сè повеќе заземаат место на менито на оние кои сакаат да се хранат здраво. Чипс од кељ Ова е една здрава алтернатива на обичниот чипс. Може да го приготвувате и сами, а ќе уживате во грицки без калории и маснотии. Киа семки Богати се со омега-3, анитоксиданси, калциум и железо . Да не зборуваме за витамини. Помагаат во јакнење на косата, сјајот на кожата и намалување на лошиот холестерол во крвта. Се јадат со салати, сосови, житарки и јогурт. Грчки јогурт Главната разлика помеѓу грчкиот и обичниот јогурт е што грчкиот е помасен и погуст, но содржи два пати повеќе протеини од обичниот јогурт. Продукти без глутен Глутенот е белковина која се наоѓа во пченицата, ржот, јачменот, овесот. Таа е една од основните состојки во производите кои нè опкружуваат: тестенини, пици, леб. Со оглед дека сè поголем број луѓе имаат нетолеранција на ...
| | веќе видена

ВЕСТИ » 6 ноември, 2012 » Гурман™ Реномираната македонска компанија „Алкалоид“ излезе на пазарот со линија на мусли производи која е наречена „Good Morning Good Nature“. Линијата содржи 4 различни производи и тоа: „Nutty story“, „Choco Secrets“, „Wake up“ и „Life energy mix“. „Choco Secrets“ или мусли слатки како бакнеж се крцкави перничиња полни со чоколаден крем, освежителен вкус на чоколадиран портокал и чоколадни капки. „Nutty story“ или лудо вкусно мусли имаат вкус на цимет. Се состојат од сочни парчиња слива и крцкав лешник, сето тоа сплотено во мешавина од жита и од крцкав интегрален корнфлекс. „Wake up“ или ведри мусли за дремливи. Тоа е мешавина од мусли и од крцкав корнфлекс со слатко-кисел овошен вкус од парчиња сува кајсија и сува вишна. Последните се „Life energy mix“ или супер моќни мусли. Силната арома на печениот бадем ќе ве освои веднаш по отворање на кесичката, а освежувањето ќе дојде во форма на вишна.
| | веќе видена

ЗАБАВА » 5 ноември, 2012 » Гурман™ Во вториот дел од оваа статија продолжуваме со останатите знаци на хороскопот. Вага На вагите им требаат полно мали оброци за да се чувствуваат задоволно. Храната треба да биде зачинета, понекогаш и со егзотичен вкус. Пробајте нешто ново, со што и слабеењето ќе ви стане интересно, како суши, тофу сирење со соја сос, мед и зачини. Скорпија Родените во овој знак треба да пијат што е можно повеќе течности. Вода, чаеви, сокови. Пет мали оброци на ден ќе ја задоволат вашата потреба. Наместо десерти, напијте се коктел од банани. Измиксајте 150 мл млеко со ниска масленост и една банана. Пијте чаеви за слабеење. Стрелец Диеталното мени треба да создржи енергетски богати продукти. Рецептите треба да бидат едноставни. На стрелците особено им е битен појадокот: мусли, два крекери со мармалад или една кришка интегрален леб со јајце. Јарец Јарците се скептични кога станува збор за диети. Тие успеваат да ја намалат тежината со мали оброци. За нив ужините се ...
сите 2 | | | веќе видена

ЗДРАВЈЕ » 5 ноември, 2012 » Гурман™ Доаѓа времето на цвеклото. Овој посебен плод во себе крие бројни хранливи состојки кои се вистински благодет за нашиот организам. Може да се консумира во салати, сокови, како зимница. Цвеклото делува на многу сегменти, но денес ќе го разгледаме неговото делување на притисокот и физичката издржливост. На пример, сокот од цвекло ја зголемува издржливоста кога станува збор за физички вежби и поголеми телесни напори. За тоа се одговорни нитратите кои ја намалуваат потрошувачката на кислород при напор. Со редовна консумација на 500 мл сок од цвекло, мускулната издржливост забележително ќе се зголеми. Според едно истражување, оние испитаници кои секојдневно земале сок од цвекло, издржале тренинг кој бил за 16% временски подолг отколку оние кои не консумирале. Интересно е дека јадењето цвекло го намалува и зголемениот крвен притисок. Доволни се повторно само половина литар сок од цвекло дневно. Имено, колку е повисоко нивото на нитрати, толку е понизок крвниот ...
| | веќе видена

За убав ручек » 4 ноември, 2012 » Гурман™ Денешниот рецепт го посветуваме на вкусно јадење приготвено од свинско месо. Медаљоните можат да се полнат на различни начини, но ние денес го одбравме следниот начин: СОСТОЈКИ 8 парчиња свинско каре 200 гр крем сирење 400 гр спанаќ 50 гр пармезан 100 гр кашкавал 2 јајца 100 гр корнфлекс масло за пржење сол и бибер ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: ставете го спанаќот во малку вода и варете го неколку минути. Потоа, исцедете го и исчекајте го ситно. Ставете го во сад и измешајте го со крем сирењето, ренданиот пармезан и кашкавалот. Зачинете со сол и бибер. Чекор 2: изматете ги јајцата со малку бибер. Иситнете го корнфлексот со сукало. На секое парче месо направете засеци и наполнете ги со спанаќ и сирење. Потоа, медаљоните ставете ги во матено јајце, па во корнфлекс и со прсти притиснете ги отворите за да се затворат. Чекор 3: загрејте масло во сад и пржете ги медаљоните по 3–4 минути од секоја страна. Откако ќе се испржат, ставете ги на ...
| | веќе видена

Fancy » 3 ноември, 2012 » Гурман™ Овие солени колачи водат потекло од тајландската кујна. Имаат интересен вкус, за кој веруваме дека ќе ви се допадне. Подготовката е едноставна, треба само да се обидете. СОСТОЈКИ (за 4 лица) за колачи 250 гр чистени шкампи ½ црвена бабура ½ главица кромид 2 чешниња лук ½ жолта бабура 3 лажици мајонез ½ мала лажица сенф лебни трошки малку лута пиперка сол и бибер за похување масло за пржење лебни трошки јајца за прелив 1 лажица мед мало парче ѓумбир лута пиперка соја сос по вкус сок од ½ лимета бибер 1 лажица вода ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: издинстајте ги кромидот и шкампите. Кога ќе се изладат, ставете ги во чинија и додадете ги сите состојки: сечкани бабури, сенф, мајонез, лута пиперка, лебни трошки, сол и бибер. Сите состојки убаво соединете ги за да добиете смеса. Од смесата направете мали плескавици. Плескавиците ставете ги во матени јајца, потоа во лебни трошки и пржете ги на средно-јака температура. Чекор 2: ...
| | веќе видена

ЗАБАВА » 2 ноември, 2012 » Гурман™ Можеби ви делува како шега, но диетата според хороскоп станува сè попопуларна во светот. Луѓето им се обраќаат на астролози и нумеролози во обид да ги намалат килограмите. Овен За нив е важна комбинацијата од здрав пост и нискокалорични оброци. Воведете овошни денови во кои ќе изедете 1.5 кг овошје и ќе испиете 2 л вода. За појадок, добро е да консумирате две јаболка, а за ручек ориз и салати од краставица. Мошне важно е да пиете течности: вода, зеленчукови супи, сокови од зеленчук или овошје, а може и микс. Бик За биковите е важно да консумираат доволно овошје затоа што им треба шеќер. Приготвувајте богати салати од сезонски зеленчук, а еднаш дневно можете да консумирате и свинско месо приготвено на скара. Близнаци Оваа диета мора да биде практична и разновидна. Се препорачуваат млечни производи (јогурт, сирење). Тестенините треба да се избегнуваат. Важно е да пиете многу течности. Рак На раковите им се препорачуваат седум оборци дневно. За време ...
сите 2 | | | веќе видена

ПИЈАЛАЦИ » 2 ноември, 2012 » Гурман™ Постојат многу причини зошто да се пие зелен чај, кој се добива од листовите на растението Camellia sinensis . Овој вид чај се приготвува на посебен начин. Имено, зелениот чај не е добро да се раствори во вода која врие, туку во топла вода која се ладела 5 минути по зовривањето. Но, едно од поважните прашања е како да одбереме квалитетен зелен чај. Затоа, ние ќе наброиме 5 вида на зелен чај кои се меѓу најквалитетните во светот. „Ма tcha“ Кај овој чај, листовите се сушат и се мелат во прав. Има високо количество кофеин, силен и горчлив вкус. Се пие со вода и млеко. „ Sencha“ Овој зелен чај е со потекло од Јапонија. Листовите, по берењето, кратко се загреваат на пареа, додека Кинезите ги варат. Првиот ваков чај е обично сладок и благ, додека бербите кон крајот на годината носат појак и погрчлив вкус. „ Chun Mee“ Станува збор за зелен чај кој не е сладок. Во вкусот може да се почувствува малку чад, а самото име на кинески значи „вредни веѓи“. „ ...
| | веќе видена

ПИЈАЛАЦИ » 1 ноември, 2012 » Гурман™ Еден дел од пијалаците имаат светска слава, сите ги знаеме и ги консумираме често. Но, постојат и такви кои се навистина уникатни и посебни и за кои ретко се слуша. Оваа статија е наменета за нив. Пиво од верверица Шкотска Ова шкотско пиво се прави како и сите други пива, но се точи во посебна амбалажа. Станува збор за амбалажа која личи на верверица. Производител е шкотската компанија „BrewDog“. Оризово вино од змија Виетнам Кобрата не е на списокот на вкусни специјалитети, но ова популарно оризово вино привлекува многу внимание. Не се загрижувајте — дејството на алкохолот е силно и го неутрализира отровот на змијата, така што можете слободно да пиете. Вино од морски галеби Арктик Се подготвува од мртви морски галеби кои се ставаат во шишиња со вода. Се остава да ферментира. Интересно е дека е доста евтино и е еден од ретките начини да се загреете во овие предели. Вотка од скорпија Англија Можеби повеќето Англичани преферираат чаша ...
| | веќе видена

Kitchenware » 1 ноември, 2012 » Гурман™ „Би можел да изедам коњ“ или на исландски јазик: „Ég gæti borðað heilan hest“ е нешто навистина уникатно. Станува збор за мерач за шпагети, дело на исландскиот дизајнер Стефан Петур Солвеигарсон. Има три мерки за шпагети. Можете да измерите количина за деца, за возрасни и за еден многу, многу гладен човек кој „би можел да изеде и коњ“. Мерачот може да се купи онлајн и чини 720 денари. Инаку, Солвеигарсон завршил на „The Reykjavík School Of Visual Art“ во 2003 година и дипломирал на Исландската академија за уметности во 2006 година. Поседува сопствено дизајн студио, работел на бројни проекти и освоил бројни награди.
| | веќе видена

Fancy » 31 октомври, 2012 » Гурман™ Ова е рецепт за едно интересно предјадење богато со различни вкусови и ароми. Тортичките од козјо сирење одлично се комбинираат со салата од цвекло или салата од рукола. Ние денес одбравме да ги комбинираме со салата од цвекло. СОСТОЈКИ за тортички 500 гр лиснато тесто магданос, ситно сечкан 3 јајца 100 гр пармезан 200 гр козјо сирење сол и бибер 50 мл павлака за готвење за салата од цвекло 350 гр цвекло шеќер сол мајчина душичка ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: сите состојки се мешаат заедно и се зачинуваат според желба. Исукајте го тестото за да биде тенко и пресечете го. Наполнете го со смесата од сирење и покријте го со друго парче лиснато тесто. Рабовите на тестото притиснете ги со вилушка, премачкајте со јајце и потоа печете. Чекор 2: сварете го цвеклото во солена вода. Потоа, излупете и насечкајте го на ситни коцки. Во загреан сад за пржење ставете путер и додадете го цвеклото. Посипете го цвеклото со шеќер и полека ...
| | веќе видена

Истражување » 31 октомври, 2012 » Гурман™ Британските научници тврдат дека едно јајце во чинија може да ги открие потеклото, статусот и сексуалниот нагон на индивидуите. Како што пренесуваат островските медиуми, лицата кои најчесто за појадок јадат пржени јајца се личности со силен сексуален нагон, додека тие што консумираат тврдо варени јајца немааат речиси никаква еротска фантазија. Љубителите на поширани јајца се лоши организатори на своето време и обврски. Имаат избувлив карактер, егоцентрични се и не обрнуваат внимание на туѓите проблеми и потреби. Често се разведени. Главни одлики на љубителите на омлет се самодисциплината и трпеливоста. Нивното животно мото е да се биде во златната средина. Често станува збор за личности кои немаат деца и се мошне педантни. Личностите кои уживаат во јајце на око имаат добар сексуален апетит. Најчесто потекнуваат од работнички семејства. Ако им се здосади обичното јајце на око, тогаш се префрлаат на кајгана.
| | веќе видена

Статии » 30 октомври, 2012 » Гурман™ Иако на прв поглед не изгледа дека јогуртот е битен елемент при готвењето, сепак, неговата улога е навистина разновидна. Одлично се вклопува во бројни сосови, преливи за салати, шејкови, фрапеа, но и при приготвување на теста и колачи. Ако рецептот не бара термичка обработка, тогаш јогуртот секако ќе го збогати вкусот на оброкот. Како пијалак го користиме многу одамна. Во Сирија, Либан, Јордан и Индија се користи за приготвување на ладниот напиток ласи. Познато е дека тој е основа и на грчкото ѕаѕики. Покрај тоа, може да е дел од безброј различни комбинации со овошје. Од него може да се приготват и сосови какви што се сосот од модар патлиџан и јогурт или од јогурт и авокадо. Покрај тоа, студената супа од јогурт е мошне популарна. Доколку сакате здрав оброк, во 2 дл јогурт се додава една лажица мед или 2 лажици свежо овошје. Можете да направите и комбинација од една лажица овошје и една лажица житарки. Ако сакате плус зачин, тогаш додадете малку морско оревче ...
| | веќе видена

ЗАБАВА » 30 октомври, 2012 » Гурман™ Од една страна ја имаме Ени Либовиц која е американска фотографка со светска слава. Од друга страна го имаме славниот шкотски производител на виски „The Macallan“. Соработката помеѓу нив трае веќе со години. И од таа соработка секогаш сме почестени со фантастични фотографии. Серијата од фотографии кои можете да ги погледнете подолу се направени на локации во Њујорк, а на нив се наоѓа актерот Кевин Мекид (познат по настапите во „Trainspotting“ и „Вовед во анатомија“). На првата ужива со чаша виски (може и шише) во бар со пријатели, на втората во библиотека, на третата флертува со секси девојка, додека на четвртата е гордо издигнат над Менхетен. Овие принтови ги има само во ограничена едиција од 1.000 парчиња. Една фотографија чини 2.750 долари. Ако сте заинтересирани, постои список на чекање на кој мора да се пријавите.
| | веќе видена

Гастрополис » 29 октомври, 2012 » Гурман™ На туристичките мапи, сѐ повеќе свое место наоѓа и уличната храна по светот. Така, во туристичките понуди за Ханој, Сараево и Истанбул, веќе одамна уличната храна се рекламира заедно со културните знаменитости. Оваа статија ја наменуваме токму на 5-те градови кои нудат одлична улична храна. Истанбул Списокот на улична храна во најголемиот турски град е навистина импресивен. Ќе започнеме со добро познатиот салеп, потоа „Islak Burger“ (хамбургер, земичка и сос), „Midye Dolma“ (полнети школки, сварени и пропржени со ориз, а се јадат прелиени со лимонов сок), „Macun“ (отомански десерт кој наликува на стопени бонбони), „Kebab“ (лепиња со месо и разни додатоци како јогурт, краставици, сирење, кромид и зачини). Сараево Сараевскиот специјалитет бурек беше ставен на списокот на најдобра улична храна според британскиот „Гардијан“. Се приготвува од тенки кори полнети со месо, сирење или спанаќ, а се консумира со јогурт. Да не ги заборавиме и сараевските ...
| | веќе видена

ПИЈАЛАЦИ » 29 октомври, 2012 » Гурман™ Едно ново истражување на научниците на Универзитетот во Бафало открива една необична поврзаност. Станува збор за комбинацијата од консумирање на алкохол и енергетски пијалаци и последиците од тоа пијанство. Имено, оваа комбинација на пијалаци може да доведе до прекумерно консумирање на алкохол, бидејќи кофеинот од енергетските пијалаци го маскира чувството на опиеност. Како резултат на тоа, се зголемува потребата за секс за една вечер. Студијата покажала дека 30% од американските студенти редовно консумираат алкохол со енергетски пијалаци. Покрај тоа, дури 50% од нив изјавиле дека потоа имале сексуален однос со личност со која не се во врска и дека половина од нив не користеле никаква заштита.
| | веќе видена

Fancy » 28 октомври, 2012 » Гурман™ Приготвувањето на овој прекрасен рецепт трае околу 45 минути. Можете да го сервирате како главно јадење и да уживате во посебниот вкус. Единствено што треба да направите е да ги маринирате лигњите и да ги свртите неколку пати на скара. СОСТОЈКИ (за 4 лица) 450 гр лигњи, чистени 3 мали лажици оризово вино 2 лажици ѓумбир, рендан ½ шолја соја сос ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: направете маринада од соја сос, ѓумбир и оризово вино. Одвојте половина мала шолја од маринадата. Во остатокот од маринадата ставете ги лигњите. Маринирајте 10-тина минути на собна температура со едно вртење на лигњите. Чекор 2: вклучете ја скарата. Секоја лигња се пече по 4–5 минути со постојано вртење (на 30-тина секунди) и со премачкување од маринадата која ја одвоивме претходно. Со тек на печењето, проѕирните лигњи ќе добијат бела боја, ќе станат меки и ќе ослободат богата арома. Сепак, внимавајте да не се препечат затоа што ќе станат како гума.
| | веќе видена

next