Гурман

Странска кујна » 1 декември, 2012 » Гурман™ Класичниот француски појадок не се приготвуа лесно, но трудот секако ќе ви се исплати. Денес ви претставауваме два рецепти токму за омиленото утринско јадење на Французите — кроасан. Кроасани со шунка и кашкавал СОСТОЈКИ: 700 гр брашно, 50 мл млеко, 2 големи лажици кисела павлака, 2 големи лажици масло, 2 јајца, 200 гр путер, квасец и сол. За филот ќе ви бидат потребни 200 гр шунка и 200 гр кашкавал. ПРИГОТВУВАЊЕ: направете тесто од сите состојки освен путерот. Направете 4 топки. Секоја од нив убаво измесете ја и направете тенко тесто. Секое тесто премачкајте го со 50 гр путер и наредете ги едно врз друго. Сечете на триаголници и врз нив ставете парче шунка и парче кашкавал. Оставете да отстојат час и половина, премачкајте со јајце и печете 15 минути на 250 степени. Кроасани со чоколадо СОСТОЈКИ: 100 мл млеко, 1 коцка квасец, 1 лажица шеќер, 200 гр путер, 3 жолчки, 350 гр брашно, 2–3 лажици шеќер, 200 гр чоколадо. ПРИГОТВУВАЊЕ: направете ...
сите 2 | | | веќе видена

ЗАБАВА » 30 ноември, 2012 » Гурман™ „Celebrate: a Year of Festivities for Families and Friends“ Автор: Пипа Мидлтон Ова е прва книга на Пипа Мидлтон, сестра на идната кралица на Британија, Кејт. Во своето писателско првенче, Пипа ни ги открива тајните на организирање успешна домашна забава. Книгата е полна со рецепти, совети и детални инструкции како да организирате незаборавен настан за вашите блиски. Покрај рецепти, во книгата ќе најдете и начини сами да направите ракотворби и правила за традиционални игри. Секако, и информации како нејзиното семејство ги слави големите празници. Инаку, Пипа Мидлтон е уредник во „The Party Times“, онлајн магазин на „Party Pieces“, британскa водечка онлајн компанија за организирање на забави, која е во сопственост на семејството Мидлтон. Пипа, конкретно, има организирано бројни забави за луксузни брендови и корпорации, но и приватни забави.
| | веќе видена

ВЕСТИ » 30 ноември, 2012 » Гурман™ Во новиот филм „Flight“, Дензел Вашингтон игра пилот кој пие премногу. Но, неговото портретирање на пилот алкохоличар не ѝ се допадна на пиварницата „Anheuser-Busch“. Имено, компанијата побарала од „Paramount Pictures Corp.“ да го отстрани логото на пивото „Бадвајзер“ од филмот. Особено од сцената каде се гледа дека тој го пие пивото додека управува со авион. Покрај пиво, тој пие и вотка, а американскиот увозник на „Столичнаја“ исто така се побунил против појавувањето на таа вотка во филмот кој веќе заработи 25 милиони во првиот викенд од прикажувањето. Роб Мекарти, потпретседател на „Бадвајзер“, изјави: „Не сакаме погрешно да се разбере нашиот бренд. Ние секогаш сме промовирале одговорно пиење и советуваме да не се вози додека се пие. Побараваме од студиото да се замаскира логото во дигиталните копии на филмот и во сите наредни негови адаптации.“
| | веќе видена

ЗАБАВА » 29 ноември, 2012 » Гурман™ Овој тест ќе открие дали јадете под стрес, дали сте емотивец или осаменик кога станува збор за храната. Одговорете на следните прашања и пронајдете на која категорија ѝ припаѓате. Во најголем број случаи јадете многу и тоа само два вида продукти. А. Точно Б. Неточно Понекогаш се грижам дека ќе останам гладен/а и дека ќе нема што да јадам. А. Точно Б. Неточно Кога ми се јаде нешто, единствен начин да престане тоа чувство е да го изедам тоа. А. Точно Б. Неточно Подготвен/а сум да возам неколку километри и да потрошам многу пари за храна која ми се јаде во моментот. А. Точно Б. Неточно Се прејадувам само кога ќе почувствувам бес, нервоза или депресија. А. Точно Б. Неточно Во истиот момент кога завршувам со јадење, започнувам да мислам што и каде ќе јадам следно. А. Точно Б. Неточно Често јадам кога ми е досадно. А. Точно Б. Неточно Понекогаш, најчесто кога сум тажен/на, чувствувам огромна глад која морам да ...
| | веќе видена

Гастрополис » 29 ноември, 2012 » Гурман™ Канадскиот готвач и ТВ ѕвезда, Боб Бламер, одлучил да посети некои навистина чудни ресторани и да ги претстави пред јавноста во ТВ серијата „Најчудните ресторани на светот“. Во продолжение следува неговиот список. Небеска вечера во реплика на „Боинг“, која се сервира во градот Тајпеј. Во ресторанот „Багерс“ во Нирнберг вечерата доаѓа до гостите проследена со ласери и светлосни ефекти. Ресторанот „Алкатраз“ во Токио е комбинација од затвор и болница. Нуди вечера во друштво на готвач, луд научник и доктор кој ќе ве натера да изедете сè што ви е сервирано. „Deco Dog’s Cafe“ во Токио, на гостите, им овозможува да ги донесат и своите кучиња на вечера која се служи на маса поеднакво и за едните и за другите. „Cos-Cha Maid Cafe“ во Токио (Јапонците се прилично откачен народ) нуди услуга во која помошнички ги подигнуваат чашите и приборот наместо вас. Поточно, ве хранат. Ресторанот „XXXL“ во Германија служи огромни порции. На пример, обичниот хамбургер е со ...
| | веќе видена

Странска кујна » 28 ноември, 2012 » Гурман™ Ова е еден навистина посебен специјалитет кој ни доаѓа од традиционалната либанска кујна. Фалафелот се ќофтиња од леблебија, зачини и тревки, додека тахини сосот е микс од сусам и масло. СОСТОЈКИ (за 4 лица) за фалфел 1 шолја конзервирана леблебија (исцедена) или сува леблебија 1 помал кромид, ситно исечкан 2 чешниња лук, згмечени 2 големи лажици свеж магданос, ситно сечкан 1 мала лажица мелен ким 1 мала лажица мелен коријандер 1 мала лажица сол ½ мала лажица црвен пипер ½ мала лажица прашок за печиво масло за пржење за тахини сос ½ шолја тахини паста (паста од сусам) 4 ½ мали лажици сок од лимон ½ мал кромид, ситно сечкан ½ мала лажица сол ½ мала лажица бибер ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: измешајте ги сите состојки за тахини сосот во блендер, заедно со ¼ шолја вода. Мешајте додека не добиете хомогена паста. Чекор 2: за приготвување на фалафел, измешајте ги леблебијата, кромидот, лукот, магданосот, кимот, коријандерот, ...
| | веќе видена

ЗДРАВЈЕ » 28 ноември, 2012 » Гурман™ Сигурно безброј пати ви се случило да чувствувате голем глад во доцните вечерни часови. Наместо во тој момент да консумирате грицки и слични продукти кои ќе ја зголемат вашата тежина, потребно е да јадете продукти кои нема да делуваат неповолно по вашето здравје и сон. Подолу следува храната која може да ја консумирате во доцните вечерни часови. Овесна каша со млеко — можеби не звучи привлечно, но бргу ќе ве засити, а содржи и серотонин, кој ќе делува на вашето расположение. Нискокалорично сирење — магнезиумот од сирењето делува смирувачки. Ова сирење и неколку крекери ќе го смират гладот. Јаткасти плодови — изедете неколку ореви или бадеми, можеби малку несолени кикиритки. Овие плодови имаат високо количество на магнезиум. Сок од цреши — две чаши на ден се сосема доволни (една наутро, една навечер). Содржи мелатонин кој делува на квалитетот на сонот. Чаша млеко — најстариот рецепт на светот. Млекото содржи аминокиселина триптофан, која го подобрува ...
| | веќе видена

Гастрополис » 27 ноември, 2012 » Гурман™ Дека човековата фантазија е безгранична зборува и овој список на неколку јадења од различни страни на светот. Интересно е дека, колку и да ви звучат чудно, овие јадења ги консумираат многу луѓе, а некои се сметаат и за вистински деликатеси. Пита од алигатор, САД Во еден ресторан во Њу Орлеанс се нуди пита од алигатор. Ова е случај во цела Луизијана. Алигаторите се одгледуваат и во комерцијални цели во јужно-американските држави. Оваа пита се состои од месо од алигатор, сирење и шкампи. Горчлива диња, Азија/Африка Ако не сте го пробале ова овошје, не знаете што е горчливост. Се користат најразлични методи како солење или бланширање за да се отстрани горчливоста. Овошјето е богато со витамини и минерали. Крвав јазик, Германија Ова е традиционално германско јадење кое се приготвува од крвав јазик од крава. Тие се сушат, варат, се зачинуваат и на крајот се обликуваат во вид на тенки плочки. Пилешко колено, Кина Кинезите обожуваат колена од ...
| | веќе видена

ВЕСТИ » 27 ноември, 2012 » Гурман™ „Кока-Кола“ разви и пушти во употреба еден навистина уникатен калкулатор . Станува збор за „Work it Out“ калкулатор со чија помош можете да пресметате колку калории има секој пијалак на комапнијата, но и какви вежби ви требаат за да ги потрошите тие калории. На пример, една лименка „Спрајт“ содржи 144 калории. За да ги согорите тие калории потребно е да играте 25 минути бадмингтон, да вежбате пилатес 33 минути или да играте тенис 22 минути. Можете и да одберете колкав број на калории сте внеле и калкулаторот ќе ви даде неколку предлози како да ги согорите.
| | веќе видена

ЗАБАВА » 26 ноември, 2012 » Гурман™ „A Feast of Ice and Fire: The Official Game of Thrones Companion Cookbook“ Автор: Челси Монро-Кесел, Сариан Лерер Претходно, ве информиравме за готвачот кој е направен според серијата „ Вистинска крв “ на „HBO“. Сега ве запознаваме со уште една книга-готвач која е поврзана со ултрапопуларната серија „ Игра на тронови “. Книгата ја напишаа Лерер и Монро-Кесел, двете готвачи-аматери, фанови на серијата и сопственички на блог за храна кој црпи инспирација од книгата „Песната за мразот и огнот“ на Џорџ Р. Р. Мартин, според која е снимена и серијата. Предговорот на книгата готвач го напиша токму Мартин. Во оваа книга ќе најдете неверојатен број на рецепти од кујните на Седумте кралства. Од неверојатните специјалитети на Кралебран, па сè до топлата и чадена храна на Северот. Источно од Вестерос ќе уживате во егзотична храна. Буквално за сечиј вкус. Интересно е дека овие рецепти се прилагодени на модерните техники на готвење, но оние со авантуристички дух може да ...
| | веќе видена

ВЕСТИ » 26 ноември, 2012 » Гурман™ За првпат по прохибицијата на алкохолот во САД во текот на минатиот век, „Џек Даниелс“ ќе понуди таканаречено бело виски. Станува збор за безбоен алкохол кој се приготвува од ‘рж и не поминува низ процес на одлежување. Во продажба треба да се појави на почетокот на следната година. Според Џеф Арнет, шеф на производство, ова виски е зачинето, природно и комплексно. Се слушаат најави и дека „Џек Даниелс“ подготува производство на одлежано виски од ‘рж. Ова виски е комбинација од 70% ‘рж, 18% пченка и 12% јачменов слад. Според познавачите и оние кои веќе го вкусиле, пијалакот има овошни ноти — банана, малина, цреша. ‘Ржот доаѓа до израз малку подоцна, а тогаш ќе го почувствувате и сувиот дел од пијалакот. Финишот е мек и мазен, со пријатно чувство на топлина и сосема доволно количество на алкохол.
| | веќе видена

За убав ручек » 25 ноември, 2012 » Гурман™ Верувале или не, ова е италијанско јадење. Станува збор за специјалитет од јужните делови на Италија, кој е навистина вкусен. Веруваме дека фотографијата ќе ве натера да го приготвите и да уживате во него. СОСТОЈКИ (за 6 оброци) 1 килограм месо од мисирка (најдбро од бутниот дел) сол и бибер 2 големи лажици магданос, крупно сечкан плус 2 гранчиња 1 голема лажица рузмарин, крупно сечкан плус 1 гранче 2 мали лажици жалфија, крупно сечкана плус 3 листа 2 чешниња лук 2 големи лажици маслиново масло 1 кромид, сечкан по должина 1 морков, исечен на коцки 1 страк целер, сечен на мали парчиња 120 мл бело вино ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: загрејте ја рерната на 220 степени. Зачинете го месото со сол и бибер. Во аван ставете ги магданосот, рузмаринот и жалфијата и добро истолчете ги. Додадете лук и половина мала лажица сол и повторно истолчете. На крај, налејте го маслиновото масло. Чекор 2: намачкајте го месото со смесата од зачини. Месото ...
| | веќе видена

Слатки » 24 ноември, 2012 » Гурман™ Еве еден рецепт за вкусен есенски десерт. Станува збор за чоколадна торта со костени. За да го приготвите ова слатко, во кое ќе ужива целото семејство, ќе ви бидат потребни следните СОСТОЈКИ за бисквит 3 јајца 3 лажици кафен шеќер 3 лажици брашно 1,5 лажица какао малку прашок за пециво за крем 250 гр пире од костени 250 мл слатка павлака 1 стабилизатор за шлаг еден ред рендано чоколадо 1 ванилин шеќер малку рум за карамелизирани костени 10 костени половина шолја кафен шеќер малку вода малку слатка павлака за глазура 100 мл слатка павлака 100 гр чоколадо ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1 (бисквит) : добро промешајте ги сите состојки и ставете ги во калап за печење. Печете на 180 степени околу 10 минути. Извадете од рерна и оставете да се излади. Чекор 2 (крем): измешајте ги пирето од костени со ванилин шеќер и рум. Измешајте го шлагот со стабилизаторот и полека додавајте го пирето. На крајот додадете изрендано чоколадо и ...
| | веќе видена

Гастрополис » 23 ноември, 2012 » Гурман™ Кога ќе се споменат рестораните за брза храна, на памет ни паѓаат „Мекдоналдс“, „Бургер Кинг“, „Кентаки Фрајд Чикен“. Но, во светот постојат илјадници други синџири на ресторани за брза храна за кои никогаш не сме слушнале. Оваа статија е наменета токму за нив. „ Chefette“ Овој синџир се состои од 14 ресторани кои се наоѓаат на Барбадос. Оваа година слави 40 години од постоењето, а во него може да најдете пици, пилешко, сендвичи и салати. Најпознато јадење е „роти“ (палачинка полнета со зеленчук со кари и месо). Името е комбинација од зборовите „да готвиш“ и „да се забавуваш“. „ Mr. Bigg’s“ Во моментов поседува 170 локации и се наоѓа во 28 од 36 федерални единици на Нигерија. Најпопуларни оброци се „моин моин“ и „офада ориз“. „ Jumbo King“ Индиски семеен ресторан за брза храна кој работи на 30 локации. Во него можете да уживате во „вада пав“ — оброк од пржен, зачинет компир во форма на ќофтиња. „ Secret Recipe“ Станува збор за малезиски ...
| | веќе видена

ВЕСТИ » 23 ноември, 2012 » Гурман™ Еден од најпоскауваните млади актери на денешницата, Чанинг Тејтум, отвори бар во Њу Орлеанс. Барот се вика „Saints & Sinners“, а на свеченото отворање Тејтум се појави со неговата сопруга, актерката и танчерка, Џена Дуан. Набргу им се придружија и Џејсон Статам и неговата прекрасна девојка, актерката Роузи Хантингтон-Витли. Тејтум, видно расположен, за медиумите изјави: „Луѓето доаѓаат во Њу Орлеанс со малку пари и тие имаат само една желба — да си поминат супер, со малку пари. Јас сакам да им го овозможам тоа.“ Инаку, 32-годишниот Тејтум, покрај во угостителските, одлично се снаоѓа и во актерските води. Познат е по своите улоги во „Dear John“ и „The Vow“, а претходно имал и успешна кариера како модел. Останува да видиме дали толкав успех ќе има и во угостителските води.
| | веќе видена

Истражување » 22 ноември, 2012 » Гурман™ Едно истражување спроведено од страна на „University of London“ покажува дека исхраната на децата на долг рок влијае врз нивниот коефициент на интелигенција. Со ова истражување се настојувало да се открие дали главниот оброк во денот делува на когнитивните способности на децата. Преку 4.000 деца на возраст од 3–5 години биле дел од оваа студија. Резултатите од студијата покажуваат дека децата кои често консумираат брза храна имаат понизок коефициент на интелигенција во споредба со децата кои консумираат свежа и домашно приготвена храна. Дополнително, утврдено е дека децата кои доаѓаат од семејства со понизок социо-економски статус јадат почесто брза и нездрава храна и со тоа имаат понизок коефициент на интелигенција. Оваа студија укажува дека училиштата и родителите мора да посветат многу внимание на исхраната и да им помогнат на децата да ги развијат нивните когнитивни способности со помош на храната.
| | веќе видена

Мултимедија » 22 ноември, 2012 » Гурман™ Виното е чест придружник на домашните ручеци или забави. Но, веројатно секому од нас му се случило во моментот да нема отворач за тапи при рака. Во тој момент започнува нервозата, се бараат начини како да се отвори шишето, а често се случува да ја уништите и гардеробата. Денес, ние ви претставуваме два интересни начини како да отворите вино без отворач. Со штраф, штрафцигер и чекан Ова е еден од наједноставните начини на извлекување на тапата од шишето. Го ставате штрафот во тапата, го навртувате со помош на штрафцигер и на крајот со другата страна од чеканот го извлекувате штрафот, заедно со тапата. Ако ви звучи сложено, погледнето го видеото: Со дрво Овој начин е одличен за сите оние кои се наоѓаат на излет или некаде во природа. Сè што ви треба е еден пешкир, чаршаф или сличен материјал и едно дрво. Погледнете како тоа го прави овој мајстор.
| | веќе видена

Странска кујна » 21 ноември, 2012 » Гурман™ Табуле е ориентална салата, особено карактеристична за арапскиот свет. Ова е традицонално мезе, кое подоцна преку Кипар е пренесено во западниот свет. Можете да го вкусите и во Скопје, но ако сакате да го зготвите во домашни услови, тогаш ќе ви бидат потребни следниве: СОСТОЈКИ (4−6 лица) 3 големи лажици булгур половина килограм домати, ситно сечкани 3 ½ шолји магданос, ситно сечкан 1 ¼ шолја нане листови, ситно сечкани ½ шолја сок од лимон 5 големи лажици маслиново масло ¼ мала лажица цимет ¼ мала лажица бибер 4 млади кромидчиња, ситно дијагонално сечкани сол ПРИГОТВУВАЊЕ Измешајте го булгурот со ½ шолја топла вода и оставете да отстои околу 10 минути. Исцедете го, добро измијте го со вода и потоа ставете го во друг сад. Исмешајте го со сите други состојки и веднаш сервирајте го.
| | веќе видена

Kitchenware » 21 ноември, 2012 » Гурман™ Пиењето чај е дел од културата на еден народ. Овој обичај денес е донесен до совршенство со оглед на бројните начини, церемонии и сите помошни предмети кои ги користиме при тоа. Дизајнерите во „Molo“ решиле пиењето чај да го направат врвно задоволство. Затоа, дизајнирале пловечки сет за пиење чај. Со помош на овој сет чаши можете да ја одржувате температурата на чајот. Имено, основата на чашата е празна и таму може да се стави мала свеќа која ќе го чува чајот топол. Чашите се прават рачно од страна на вистински мајстори на стаклото во Чешка. Материјалот од кој се прават е боросиликат, кој има двојна задача: да ве штити од изгореници и да чува ниска температура ако пиете леден чај. Овој мултифункционален сет е одличен и за сервирање на кафе и сангрија.
| | веќе видена

ПИЈАЛАЦИ » 20 ноември, 2012 » Гурман™ Вотка-„Ред бул“ е добро позната и популарна комбинација, особено меѓу помладите генерации. Ние ја надополнивме оваа комбинација со желе и добиваме навистина уникатно задоволство. СОСТОЈКИ (за 24) 1 лименка „Ред бул“ 1 ½ пакување желатин во прав 1 шолја вотка 24 цреши со дршка ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: набавете калапи (по можност силиконски) и попрскајте ги со малку масло. Извадете ги внимателно семките од црешите. Чекор 2: налејте ја лименката „Ред Бул“ во сад за варење. Ставете го во него и желатин прашокот и оставете 2 минути за да се активира. Садот ставете го на слаб оган и варете за да се раствори желатинот (малку пред вриење). Потоа, откако малку ќе се излади смесата, додадете ја вотката. Чекор 3: ставете половина од смесата во калапите и оставете во фрижидер да се стврдне (околу 2 часа). Потоа, во секој калап ставете цреша со дршката нагоре. Дополнете со миксот од вотка и оставете ги во фрижидер цела вечер. Следниот ден, внимателно, со ...
| | веќе видена

next