Гурман

Набрзина » 3 февруари, 2013 » Гурман™ Ако сакате вистински богат омлет, тогаш насечкајте разновиден зеленчук и додадете го. Овој вкусен оброк можете да го приготвите за 30-тина минути. СОСТОЈКИ (2 порции) 200 гр ситно сечкан зеленчук (зелена и црвена пиперка, домати, кромид) 2 мали лажици маслиново масло малку праз, сечкан на тркалца 4 јајца 2 големи лажици млеко сол и бибер 1 мала лажица босилек 30 гр моцарела ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: изматете ги јајцата и додадете млеко, сол, бибер и босилек. Измешајте убаво со помош на жица и оставете го садот настрана. Чекор 2: на загреано малсиново масло пропржете го празот неколку минути, а потоа додадете го зеленчукот и пржете околу 10–15 минути. Чекор 3: кога зеленчукот ќе омекне, додадете ја смесата со јајца, а одозгора парчиња моцарела. Пржете на умерен оган, додека не се приготват јајцата.
сите 2 | | | веќе видена

Странска кујна » 2 февруари, 2013 » Гурман™ Овој сос е еден од најпопуларните празнични сосови во оваа скандинавска земја. Се служи како прилог кон главно јадење, најчесто ладно месо или сиров зеленчук. Приготвувањето е едноставно и трае 30-тина минути. СОСТОЈКИ (4 порции) 2.5 дл масло 1 мала лажица вински оцет 5 солени риби (или филети од конзерва) 100 гр ореви 1 чешне лук бибер 3 мали лажици сенф ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: исчистете ги рибите од коски и оставете ги да одлежат некое време во вода. Потоа, изгмечете ги и направете смеса од нив. Чекор 2: сoмелете ги оревите и помешајте ги со рибите и сенфот. Разредете со вински оцет. Сите состојки добро измешајте ги и полека додавајте го маслото со постојано мешање. Зачинете со бибер.
| | веќе видена

Статии » 1 февруари, 2013 » Гурман™ Знаеме дека голем дел од нас никогаш нема да одбие ако му понудат скара, тестенини со сос, пица и слични популарни јадења. Но, ајде да видиме кои се најмалку популарни јадења во светот. Изнутрици На многумина им се превртува желудникот кога ќе видат јадење со изнутрици. Некогаш тие биле храна за сиромашните, а денес може да се најдат и во најпрестижните ресторани. Сепак, ретко се нарачуваат. Џигер Многу гурмани уживаат во џигер, но уште поголем број никогаш немаат вкусено. Џигерот е всушност здраво јадење, богато со протеини, витамин А, железо и цинк, но мошне важно е да се приготви додека е свеж. Сино сирење Ќе го препознаете по интензивниот мирис. За сите оние кои го сакаат, ова сирење е иделаен додаток за салати, сосови и сендвичи. Модар патлиџан Има мека структура и горчелив вкус кога е свеж, а во текот на готвењето станува кашест. Има чуден вкус. Тоа се својствата кои го прават мошне непопуларен. Сардини Сардините се масни и многу ...
| | веќе видена

ПИЈАЛАЦИ » 1 февруари, 2013 » Гурман™ Веруваме дека голем дел од вас сакаат понекогаш да бидат бармени и да приготвуваат фантастични коктели. Затоа, ви предлагаме два едноставни коктели кои лесно се прават. Засукајте ги ракавите и протресете го шејкерот. „Moonwalk“ Овој коктел го измислил Џо Гилмор, главниот бармен во хотелот „Savoy“, во 1969 година. Идејата ја добил од слетувањето на „Аполо“ на Месечината таа година, а овој коктел е меѓу првите нешта што ги испиле Нил Армстронг и Баз Олдрин откако се вратиле на Земјата. СОСТОЈКИ (1 чаша) 30 мл сок од грејпфрут 30 мл ликер од портокал „Grand Marnier“ 2–3 капки вода од рози шампањ ПРИГОТВУВАЊЕ Ставете лед во шејкерот, а потоа додадете сок од грејпфрут, ликер и водата. Добро протресете, налејте во висока чаша и прелијте со шампањ. „The French Connection“ Џен Маршал, бармен во бруклинскиот ресторан „Nitehawk Cinema“ го осмислил овој коктел, инспириран од филмот „Полноќ во Париз“ на режисерот Вуди Ален. СОСТОЈКИ (1 чаша) 60 мл коњак ...
| | веќе видена

ЗДРАВЈЕ » 31 јануари, 2013 » Гурман™ Со новата година, секогаш посакуваме да промениме нешто во нашата исхрана и повеќе да вежбаме. Овој тип на одлуки не мора секогаш да бидат мачни, особено ако во исхраната внесте некои од следниве продукти: Црн ориз Некогаш ова јадење било резервирано за кинеските благородници, а денес се смета за супер храна. Штити од рак, срцеви заболувања и полно е со антиоксиданси. Цреши Содржат мелатонин, состојки со помош на кои нашиот мозок нѐ успива навечер. Идеално овошје за сите кои имаат лош сон и проблеми со несоница. Бобинка кафе Мислиме на целата бобинка кафе, а не само зрното. Доволно е да се каже дека содржи големо количество антиоксиданси. Кокосово млеко Ова е супер пијалак на годината. Кокосовото млеко е најчистата течност за пиење, веднаш после водата. Луѓето најчесто мислат дека е полна со калории, но во една чаша има само 60. Чоколадо Чоколадото содржи антиоксиданси и магнезиум и во умерени количини (темно чоколадо). Важно е за ...
| | веќе видена

Совети » 31 јануари, 2013 » Гурман™ Светските готвачи често споделуваат дел од своите тајни во готвењето. Ние направивме еден мал список на такви тајни кои веруваме дека ќе ви помогнат кога ќе бидете во кујна. Печени компири Гордон Ремзи советува компирите да се наредат во сад за печење, да се посолат, да се стави шафран и да се прелијат со маслиново масло. Се печат 15 минути и според него, ќе бидат совршени. Мисирка Според Хестон Блументал ова празнично јадење (ако е околу 4 кг) треба да се пече барем 6 часа на 60 степени. После тоа, извадете ја мисирката на кратко од рерната. Загрејте на 250 степени и печете уште 10 минути на таа температура. Најџела Лосон вели дека ако не сакате толку долго време да поминете покрај шпоретот, тогаш мисирката печете ја завртена со градите надолу. Свинско месо Славната готвачка Најџела Лосон советува дека свинското месо треба добро да се намачка со рендан ѓумбир и малку цимет со што ќе добиете вистински специјалитет. Јагнешко месо Главниот совет за ...
| | веќе видена

Од куварот на баба » 30 јануари, 2013 » Гурман™ Ова рустикално јадење можете да го сервирате како прилог кон главното јадење или како посебен солен деликатес. Што и да одберете — нема да погрешите. СОСТОЈКИ (за 8 лица) 1.3 кг компири 1 голема лажица мајчина душица сол свежо мелен црн бибер 5 големи лажици путер 1 голема лажица маслиново масло ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: компирите треба да се сварат во поголема количина солена вода. Кога водата ќе зоврие, намалете ја температурата и варете во полупокриен сад уште 20–25 минути. Компирите префрлете ги во цедалка, измијте ги со студена вода и исушете ги. Потоа, ставете ги во чинија и оставете целосно да се изладат. Чекор 2: откако ќе се изладат, компирите треба да се излупат и изрендаат. Додадете мајчина душица, 1 ½ мала лажица сол, ¾ мала лажица бибер, 2 лажици истопен путер и добро измешајте. Во меѓувреме, загрејте ја рерната на температура од 190 степени. Чекор 3: во огноотпорен сад за печење загрејте масло и 1 лажица путер. ...
сите 2 | | | веќе видена

Гастрополис » 30 јануари, 2013 » Гурман™ Во време кога нашиот живот е нераскинливо поврзан со технологијата, еден ресторан во Лос Анџелес настапи со еден навистина интересен маркетинг трик. Имено, секој што нема да го употреби својот мобилен уред за време на вечерата, ќе добие попуст од 5% на целата сметка. Станува збор за ресторанот „Eva“ на Беверли Хилс. Сопственикот на ресторанот, Марк Голд, изјави дека овој потег бил прифатен од голем број сегашни и потенцијални гости на ресторанот. Откако ќе седнете на вечера, келнерот ќе ви објасни дека за да добиете попуст треба доброволно да решите дека нема да го користите мобилниот уред. Дури 40% од гостите прифатиле да го направат тоа. Голд вели дека негова основна цел е да им помогне на луѓето повеќе да се зближат за време на оброците. Според истражувањата, паровите кои ги користат своите мобилни уреди за време на оброците имаат многу полоша врска и многу помала блискост помеѓу себе.
| | веќе видена

ЗАБАВА » 29 јануари, 2013 » Гурман™ Денот на рестораните е една навистина интересна манифестација. На овој ден секој може да отвори сопствен ресторан, кафе бар или било какво друго место за јадење. Ресторанот може да го отворите на кое било место — вашиот дом, канцеларија, во градина, во двор, на улица, во парк или на плажа. Секако, зависно од годишното време. Со оглед дека следниот ден на ресторанот треба да се одржи на 17-ти февруари 2013 година, тогаш ќе мора да изберете некое затворено место. Најважно од сè е вашата оригиналност. Не мора да биде ништо ексцентрично или чудно, но мора да биде креативно и оригинално, со цел купувачите да ве забележат. Идејата е луѓето да се забавуваат, да споделат искуства, да ги покажат своите готварски вештини. Ресторанот може да го отворите сами, со партнери, пријатели, соседи или луѓе кои не ги познавате. Оваа идеја потекнува од Хелсинки, Финска и се одржува 4 пати годишно. Се надеваме дека на некој од наредните датуми овој ден ќе се организира и кај нас.
| | веќе видена

ЗДРАВЈЕ » 29 јануари, 2013 » Гурман™ Во првиот дел зборувавме за основите на детокцикацијата. Денес ќе ве запознаеме со нејзините предности и недостатоци. Покрај тоа, ќе ви понудиме и предлог мени кое одговара на правилата на оваа диета. Предности Диетата е богата со влакна, витамини, минерали, содржи балансирана количина на јаглехидрати, протеини и масти. Со придржување до препораките, се намалува можноста за кардио болести, дијабетес, карцином, а овозможува и одржување на телесната тежина. Недостатоци Оваа диета бара многу време за подготовка, затоа што треба да се консумираат свежи продукти. Сепак, со креативни идеи може да се осмислат оброци кои може да се понесат на работното место или на патување. Предлог мени Појадок: овесни снегулки со јогурт, чај од коприва и лубеница. Ручек: риба на скара, варен компир со блитва, зелена салата со рукола и маслиново масло. Вечера: салата од ослиќ и пиперка, краставица, маслиново масло, лук и сок од лимон.
| | веќе видена

ЗДРАВЈЕ » 28 јануари, 2013 » Гурман™ Празниците завршија и сега е вистинско време малку да се прочисти нашиот организам. Токму затоа ја предлагаме оваа програма. Со помош на неа организмот ќе се ослободи од штетните материи кои се насобрале во него. Се препорачува висок внес на овошје и зеленчук, за да се внесат диететски влакна кои се неопходни при детоксикацијата. Потоа интегрални житарки, интегрален ориз, просо и јачмен кои го поттикнуваат варењето. Житарките пожелно е да се консумираат преку ден, додека јаткастите плодови како дел од другите оброци. Сите овошни плодови се добредојдени, а особено јаболкото. Зеленчукот богат со влакна треба да се внесува во поголеми количини. Може да се јаде свеж или во варива, сосови или печен на фолија. Јаглехидрати за појадок, протеини за вечера Истотака, потребно е да внимавате на внесот на јаглехидрати и протеини. За појадок и ручек треба да се внесуваат јаглехидрати, а за вечера продукти со протеини. На тој начин, ќе го снабдите организмот со ...
| | веќе видена

Статии » 28 јануари, 2013 » Гурман™ За месото да добие поинаков вкус, Французите ги хранат кравите со вино, додека Британците им оставаат на свињите да уживаат во пиво. Така, минатата година, неколку сточари на југот на Франција направиле еден експеримент. Во храната на три животни внеле и вино. Резултатот од овој необичен потфат бил квалитетно и вкусно месо, прошарано со масно ткиво. Интересно е дека и определeни научни истражувања покажале дека постои врска помеѓу хранењето на стоката со нуспродукти од производството на вино и зголеменото производство на млеко. Праксата свињите да се хранат и со пиво, во Белгија се применува веќе 10-тина години, но и во Јапонија каде пивото е храна за одгледување на говеда. Иако исхраната на животните со алкохол е значајно отстапување од вообичаената исхрана, научниците тврдат дека количините кои им се даваат се мали и не предизвикуваат тешкотии кај нив. Статистички, говедото може да испие 1–1.5 литар вино дневно што е еднакво со 2–3 чаши вино кај луѓето. ...
| | веќе видена

ВАШИ РЕЦЕПТИ » 27 јануари, 2013 » Гурман™ Маја Долеска Прилеп Денешниот рецепт ни го испрати нашата редовна читателка Маја. Станува збор за навистина вкусно предјадење. СОСТОЈКИ 200 гр биено сирење брашно 2 јајца лебни трошки сусам ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: во еден сад ги матиме јајцата, додека во други два сада ги ставаме брашното и лебните трошки. Чекор 2: сирењето го сечеме на парчиња. Ги земаме парчињата сирење и прво ги валкаме во брашно, а потоа во јајце, лебни трошки и сусам. Така подготвени ги ставаме во претходно загреано масло. Се пржат додека да зацрвенат и додека сирењето не стане растегливо. Похуваното биено сирење може да се декорира со сос од павлака и домат.
| | веќе видена

Слатки » 26 јануари, 2013 » Гурман™ Веруваме дека сите имате слушнато или веќе имате пробано ишлери. Овој десерт можете да го приготвите и во домашни услови: СОСТОЈКИ (за 8 лица) за тесто 200 гр брашно 100 гр путер 100 гр шеќер во прав 100 гр мелени ореви 1 жолчка за крем 2 јајца 100 гр шеќер во прав 100 гр путер 50 гр чоколадо ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: убаво измешајте и измесете ги сите состојки во сад. Оставете го тестото во наредните 30 минути настрана. Потоа, расукајте го со дебелина од половина сантиметар. Со помош на калап направете ишлери. Распоредете ги во сад за печење кој претходно сте го покриле со масна хартија. Печете 30 минути на температура од 150 степени. Чекор 2: за кремот, измешајте ги јајцата и шеќерот и сварете ги на пареа. Во топлиот крем додадете го чоколадото. Малку изладете и потоа додадете го путерот. Откако печените ишлери малку ќе се изладат, на половина од нив нанесте го кремот. Чекор 3: со другата половина ишлери покријте ги оние на кои сте ...
| | веќе видена

ВЕСТИ » 25 јануари, 2013 » Гурман™ Млекарницата „Идеал Шипка“ ја почнува новата година со лансирање нов производ на македонскиот пазар. Станува збор за јогурт со 3,5% масленост, произведен од млеко од домашно потекло, без адитиви, направен според традиционална рецептура. Новиот производ го збогатува веќе постојното портфолио на јогурти на оваа македонска млекарница. Тој е веќе достапен во поголемиот број трговски објекти низ земјата. Покрај во стандардно пакување од 1 литар во практична ПЕТ амбалажа во боја, новиот јогурт, во промотивниот период, ќе биде достапен и во специјално пакување од две шишиња со подарок чаша. Млекарницата „Идеал Шипка“ е дел од најголемата светска млечна индустрија „Лакталис“. За потрошувачите во Македонија, освен млечни производи од брендот „Идеал Шипка“, во своето портфолио ги нуди и производите од брендот „Дукат“, како и „Президент“, најпознатиот бренд за сирења во светот.
| | веќе видена

ПИЈАЛАЦИ » 25 јануари, 2013 » Гурман™ Производителот „Blue Moon Brewing Co.“ создаде прв хибриден пијалак од пиво и вино. Овој производ се пакува во вински шишиња, но не се смета за вино. Досега се создадени два хибридни пијалаци. Едниот се нарекува „Proximity“ и е микс од пченично пиво и сок добиен од грозје од врстата „Совињон блан“. Вториот е фузија од пченично пиво со сок од грозјето „Каберне совињон“, а се нарекува „Impulse“. Вкусот на овие пијалаци е поблизок до виното со оглед дека пивото учествува со помала количина. Од друга страна, пената го прави да има изглед поблизок до пивото. Содржината на алкохол е 8.5%, а во составот 51% од алкохолот произлегува од пченицата, а 49% од грозјето.
| | веќе видена

Совети » 24 јануари, 2013 » Гурман™ За време на празниците често се случува да купиме повеќе леб и тој да ни остане. Со оглед дека ниту една храна не треба да се фрли, ние ви даваме неколку еднсотавни предлози што да направите со вишокот леб. Салата панзанела — рецептот за оваа прекрасна салата можете да го погледнете овде Брускети - од стар леб секогаш може да се приготват брускети. Ако се држите до традиционалните рецепти, тогаш исечете го лебот, налејте му маслиново масло, истријте го со лук и оригано и запечете го во рерна некои 10-тина минути. Овде можете да го погледнете нашиот предлог за брускети. Супа од лук — секогаш може да се инспирирате од традиционалната француска кујна и кришките стар леб да ги искористите за да направите супа од лук. Десерт — според некои извори, колачот од леб потекнува од Британија од 13-тиот век. Тоа бил селски рецепт кој се состои од стар леб, шеќер, вода и некои зачини. Денес, тоа е многу побогат десерт кој се состои од крем, млеко, слатка ...
| | веќе видена

Дали знаеш? » 24 јануари, 2013 » Гурман™ Што е Е-212? Ознаката Е-212 се однесува на калиум бензоат, што претставува калиумова сол на бензеновата киселина. Нејзината употреба е дозволена во САД и ЕУ, иако во ЕУ не се препорачува за деца. Како делува и каде се употребува? Се употребува како конзерванс кој спречува развивање на мувла или некои видови на бактерии. Некои видови храна како овошни сокови, газирани сокови или туршија може да се конзервираат со калиум бензоат. Последици по здравјето Калиум бензоатот, според „Food Commission“ во Британија се опишува како средно силен иритант кој може да делува на кожата, очите и мукозните мембрани. Мачките особено се нетолерантни на оваа состојка во споредба со глувците.
| | веќе видена

Слатки » 23 јануари, 2013 » Гурман™ Ова е еден навистина посебен десерт. Ако на вкусовите на ананас и пудинг од ванила додадеме и малку куркума, тогаш добиваме десерт со златно-жолта боја и егзотичен вкус. СОСТОЈКИ (за 4 лица) за тесто 100 гр брашно 40 гр путер 50 гр шеќер во прав 1 јајце за пудинг 1 свеж ананас 1 мала лажица куркума 2 пакетчиња ванилин шеќер 1 стапче ванила 5 големи лажици шеќер 250 мл слатка павлака 100 мл млеко 2 големи лажици густин ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: измешајте го брашното и путерот. Додадете му го шеќерот во прав и изматеното јајце. Добро промешајте ги сите состојки за да добиете хомогена смеса. Распоредете го тестото на проѕирна фолија (исукајте го со дебелина од 5 мм). Потоа завиткајте го во фолијата и оставете го во фрижидер. Чекор 2: загрејте го шпоретот на 180 степени. Излупете го ананасот и отстранете го тврдиот дел во средина. Исечкајте го плодот на коцки со големина од 1,5 сантиметри. Ставете го во огноотпорен сад и посипете со ...
| | веќе видена

ЗДРАВЈЕ » 23 јануари, 2013 » Гурман™ Интересно е дека покрај бројните препарати кои постојат за нега на кожа, во нашите кујни и фрижидери може да се најдат плодови и продукти кои подеднакво добро делуваат на здравјето на нашата кожа. Сладок компир, домати и диња Одлични плодови за борба против брчки. Тие ја полнат кожата со антиоксиданси кои реагираат и на најмало појавување на слободни радикали. Тие делуваат на појавата на брчки и сувост на кожата. Портокал, лимон и грејпфрут Организмот не може да сочува многу витамин Ц во себе, затоа мора постојано да го внесуваме. Без оглед дали ќе ги јадете овие плодови или ќе направите сок, резултатите се исти — доволно витамин Ц во нас. Ова е особено важно за луѓето кои веќе влегле во 30-тите години и кожата покажува знаци на стареење. Црн и зелен чај Пијте по неколку шолји на ден. На тој начин, кожата ќе ја добие потребната доза на корисни состојки кои го намалуваат воспалувањето, настанувањето на мозолчиња или проблеми поради предолго ...
| | веќе видена

next