Гурман

ЗАБАВА » 13 декември, 2012 » Гурман™ Дали сте подготвени да платите 650 евра за порција на јагоди со шлаг? Еден бар во Манчестер се надева дека ќе го направите тоа. Главниот готвач во барот се потрудил да го собори светскиот рекорд за најскапа верзија на овој десерт. Како овој десерт ја достигнал оваа сума? Имено, ова дело на готвачот Џеспер Конран се сервира во кристална чинија која чини 200 евра. Чинијата можете да ја понесете дома. Самиот десерт содржи мус од шампањот „Pommery cuvee Louise“ од 1999 година, кој чини неверојатни 930 евра по шише. Покрај тоа, има и топка сладолед од мандарина, тенки листови карамел кои се тука поради текстурата и совршено зрели јагоди. Би порачале ли ваков десерт?
| | веќе видена

Гастрополис » 12 декември, 2012 » Гурман™ Љубљана е главен град на Словенија и една од најмалку истражените туристички локации во Европа. Има само околу 300.000 жители, но тоа не значи дека нема добра гастрономска понуда. Напротив, ќе се изненадите колку содржини има во овој град. „ Zlata Ribica“ Овој паб со летна тераса се наоѓа на самиот брег на реката Љубљаница и е одличен избор за лесен ручек или вечера. Се наоѓа на само неколку метри од плоштадот „Прешерн“ и во менито ќе најдете карактеристични словенечки јадења како јута, потаж од роткви, грав и компири, како и домашен леб. „ Gostilna pri Pavli“ Ова е вистинска словенечка гостилница. Има шмек на домашна кујна и во неа може да се запознаете со локалното население и бројните студенти, а покрај тоа и да уживате во словенечки колбаси, пршута и кисела зелка со леб од хељда. „ Vinoteka Sokol“ Ако се задржите подолго време ќе разберете дека локалното население ужива во посета на ова место. Можете да уживате во гулаш и други слични ...
| | веќе видена

Fancy » 12 декември, 2012 » Гурман™ Иако цвеклото во нашата македонска кујна најчесто е дел од салата или туршија, сепак постојат и други начини како да се искористи овој прекрасен плод. Еден од нив е и чипсот од цвекло. Во продолжение следува и рецептот за овој несекојдневен тип на чипс. СОСТОЈКИ 3 плодови на цвекло 1 ½ мала лажица маслиново масло спреј за готвење или масло за пржење ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: загрејте ја рерната на температура од 175 степени. Измијте и излупете го цвеклото. Потоа, исечете го на мошне тенки кругови. Ставете ги кругчињата цвекло во сад и измешајте ги со маслиново масло. Чекор 2: попрскајте го садот за печење со малку спреј за готвење или намачкајте го со масло. Наредете ги парчињата цвекло и печете на температура од 175 степени. Печете околу 40 минути. Оставете цвеклото малку да се излади и сервирајте.
| | веќе видена

Гастрополис » 11 декември, 2012 » Гурман™ Во првиот дел од статијата претставивме три пекарници кои се наоѓаат во Данска, Шведска и САД. Денес ќе уживаме во пекарските производи во Шпанија, Перу и Италија. „ The Loaf in Box“ , Сан Себастијан, Шпанија Оваа пекарница е заеднички проект на повеќе познати шпански пекари, под водство на Ден Лепард, писател и фотограф. Покрај вкусните производи, оваа пекарница има и школо и простор за работилници во кои може да доаѓаат пекари од целиот свет. Еден од финансиерите е и туристичкото биро на Сан Себастијан. „ El Pan de la Chola“ , Лима, Перу Сопственик на пекарницата е Џонатан Деј. Човекот обожува да приготвува леб печен на дрва. Брашното го подготвува сам од ориз или пак од тесто во лакто култури. Покрај лебот, овде на истиот начин се приготвуваат сендвичи и пица. „ Pizzarium“ , Рим Станува збор за место во кое се рушат сите правила на приготвување пица. Габриеле Бончи ужива да го приготвува најпознатиот италијански специјалитет од тесто кое ...
| | веќе видена

ЗДРАВЈЕ » 11 декември, 2012 » Гурман™ Во претхoдните две продолженија ги објаснивме основите на „Abs“ диетата, дадовме бројни совети, а ги споменавме и нејзините предности и недостатоци. Доколку се решите на оваа диета, ние ви даваме едно предлог мени на дневно ниво. Појадок Смути — во блендер, промешајте јогурт со ниска масленост, банана, сок од портокал и сурутка. Меѓуоброк Бадеми Мандарини Ручек Туна на скара Блитва со маслиново масло Меѓуброк Крекери од интегрално брашно и намаз од леблебија Вечера Пилешко месо и зеленчук Вечерна ужинка Портокал
| | веќе видена

ЗДРАВЈЕ » 10 декември, 2012 » Гурман™ Покрај претходно наведните совети и правила, физичката активност е мошне важна кај оваа диета. Првите две седмици се посветува внимание на распоредот на исхрана, но подоцна физичката активност мора да биде дел од „Abs“ диетата. Трите основни правила се: пауза од барем 48 часа помеѓу вежбите со истегнувања, 5 минути загревање пред вежбање и еден ден одмор меѓу вежбите. Предности Станува збор за диета која подразбира внесување на продукти кои се добри за здравјето на срцето. Потоа, диетата е едноставна, не бара броење на калории, а честите оброци ви создаваат чувство на ситост. Еднакво се посветува внимание на физичката активност. Недостатоци Диетата ветува цврсти стомачни мускули, но за да се топат мастите на само едно место од телото, потребно е многу повеќе напор отколку кај другите диети. Кога ќе поминат шест седмици, креторот на ова програма вели дека треба да се придржувате кон новиот начин на живеење, но и дека можете да се почестите со оброкот ...
сите 2 | | | веќе видена

ВЕСТИ » 10 декември, 2012 » Гурман™ Нов хит-пијалак го преплави американскиот пазар. Станува збор за комбинација од пивото „Бадвајзер“ и познатиот бренд за сок од домати, „Кламато“. Производителот го искористил она кое Латино-американците го прават мошне одамна — микс од пиво и сок од домати. Така настанува „Chelada“. Тоа е скратено име од шпанскиот збор „michelada“, што во слободен превод би значело „моето студено пиво“. Со овој рецепт се настојува да се обединат културите, но и вкусовите. Интересно е дека новиот производ е одлично прифатен од купувачите. Дали би се решиле да се напиете комбинација од пиво и сок од домати?
| | веќе видена

Fancy » 9 декември, 2012 » Гурман™ Слаткиот „сенф“ од брусници одлично се комбинира со месо, особено месо од мисирка, а нема да погрешите ако го ставите и во разни сендвичи (со шунка, на пример). Русите го консумираат и со црвено месо, па ако приготвувате говедско, еве еден начин да направите тоа да биде необично. СОСТОЈКИ (за 1 тегла, околу 500 гр) ¾ шолја сушени брусници 2/3 шолја сок од портокал или јаболко 2 шолји свежи брусници 3 големи лажици шеќер ¼ шолја мед 1 голема лажица маслиново масло 1 мал виолетов кромид, ситно исчекан 1 голема лажица сенф морска сол и бибер ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: ставете ги сушените брусници во сад и додадете сок од јаболко или портокал за да ги прекриете. Оставете да се сварат и потоа тргнете ги од оган. Во следните 30-тина минути, промешувајте ги од време на време. Измешајте ги свежите брусници со 1 шолја вода и ставете ги на оган додека не зоврие водата. Намалете го огнот и оставете да крчка уште 5 минути. Потоа, додадете ги шеќерот и ...
| | веќе видена

Набрзина » 8 декември, 2012 » Гурман™ Оваа салата е вкусно предјадење кое ќе го отвори апетитот на сите домашни. Не бара многу време за приготвување, а резултатот е вкусен оброк за сите. СОСТОЈКИ 300 гр бело сирење 250 гр колбаси 250 гр варена шунка црвена пиперка 3 краставици 2 мали кромиди 2 големи лажици оцет 4 големи лажици маслиново масло 1 мала лажица сенф 3 големи лажици босилек 3 големи лажици магданос сол и бибер ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: во чинија за салата, ставете го сирењето исечено на коцки, а колбасот на тенки кругчиња. Пред да ја наредите шунката, иситнете ја на мали парчиња, а потоа додадете ги исечканата црвена пиперка, краставици сечкани на стапчиња и прстени кромид. Чекор 2: изматете го оцетот со малку сол и масло, додадете сенф, бибер и зачини и целиот сос прелијте го преку салатата. Полека промешајте ги сите состојки и потоа оставете ја салатата да отстои 10-тина минути пред да ја послужите. Декорирајте со чили и магданос.
сите 2 | | | веќе видена

ЗДРАВЈЕ » 7 декември, 2012 » Гурман™ Оваа диета е позната и како „ABS“ диета, а идеен зачетник е уредникот на списанието „Men’s Helth“, Дејвид Зинзенко. Оваа диета посветува еднакво внимание и на исхраната и физичката активност и ветува губење на 6 килограми во првите две недели и дополнителни 4 во следните две недели. Основи на диетата Потребно е внесување шест оброци дневно (3 главни), редовна консумација на смути, фокусирање на 12-те „моќни“ продукти и внес на еден оброк неделно по сопствена желба. Важно е да се напомене дека секој оброк мора да содржи барем два, а секој меѓуоброк барем еден од моќните продукти. Во оваа група на моќни продукти влегуваат: Јаткасти плодови Грав и мешунки Зелен зеленчук (спанаќ, брокула, прокељ) Млеко и млечни производи со ниска масленост Овесна каша без шеќер Јајца Бело месо од птици и риба Путер од кикиритки Маслиново масло Интегрални житарки и интегрален леб Протеини од сурутка Бобинки Интерено е дека оваа диета не препорачува броење на ...
сите 2 | | | веќе видена

Истражување » 7 декември, 2012 » Гурман™ Рестораните кои ги тераат луѓето да јадат брзо предизвикуваат прејадување, додека просториите кои се пријатно уредени им овозможуваат на луѓето подолго задржување во ресторанот, а со тоа нарачување на нешто од менито кое не планирале да го јадат. На должината на престојот во ресторанот не влијае само ентериерот, туку и осветлувањето и нивото на бука. На пример, во рестораните за брза храна преовладуваат јаки бои и голема бучава, што ги тера гостите побрзо да јадат и да го напуштат местото. Во едно поново истражување, стручњаците, во една половина од ресторанот за брза храна, ја намалиле светлината и пуштиле пријатен џез. На тој начин се создале услови како во фините ресторани. Втората половина останала непроменета. Спротивно на очекувањата, и покрај тоа што гостите во пријатниот дел од ресторанот се задржале повеќе, купувачите кои биле во вообичаениот дел изеле повеќе храна. Дополнително изненадување бил фактот дека гостите од пријатниот дел од ...
| | веќе видена

Гастрополис » 6 декември, 2012 » Гурман™ Пекарница е едно од местата кои секојдневно ги посетуваме. За волја на вистината и кај нас има одлични пекарници, кои ќе бидат предмет на дискусија во некоја друга статија. Денешната ја посветуваме на некои од најдобрите светски пекарници. „ Meyers Bageri“, Копенхаген Сите производи во оваа пекарница се од сертифицирано органско брашно и тоа од жито кое расте во близина на данскиот главен град. Сопственик е Клаус Маер, кој во исто време е и со-сопственик на ресторанот „Нома“, заедно со Рене Реџепи. Сите продукти се свежи и вкусни, особено во комбинација со незаменливиот дански путер. „ Valhalla“ , Шведска Ова е место со неверојатно вкусни колачи и лепчиња. Овде ќе уживате во лепчето со кардамом, што е едно од печивата кои најчесто се јадат наутро во Шведска. Се приготвува од слатко тесто со многу свеж кардамом. Се сервира со путер и крем. „ Farm & Sparrow“ , Ешвил, Северна Каролина Само еден поглед на лепчињата на нивната веб страница ќе ви ...
| | веќе видена

ПИЈАЛАЦИ » 6 декември, 2012 » Гурман™ Во рамките на операцијата позната под името „Чајник“, пред 30-тина години бил спроведен проект преку кој се настојувало да се утврди какво влијание би имала нуклеарна експлозија врз квалитетот на пијалаците. Поточно, војската се обидувала да дознае која амбалажа би можела да поднесе нуклеара војна. Од документацијата која сега е достапна, може да се забележи дека лименките кои се наоѓале на растојание до 3 километри од експлозијата биле озрачени, но во рамки на дозволените граници. Што се однесува до самиот вкус, пивото единствено го задржало својот изворен вкус, додека кај другите пијалаци (пред сè соковите) дошло до сероизни промени. Затоа, пивото во лименка може да се смета за адекватен извор на течност во вонредна состојба каква што е нуклеарна војна.
| | веќе видена

Набрзина » 5 декември, 2012 » Гурман™ Ова е рецепт за една мошне вкусна, кремаста супа која одлично оди во овие есенски денови. Покрај тоа, мирисот и вкусот комплетно ќе ве освојат. За да се приготви, потребни се следните: СОСТОЈКИ 1 главица карфиол (не многу голема) 4 моркови 200 гр тиква 1 главица кромид, сечкан малку павлака за готвење маслиново масло сол и бибер малку магданос, сечкан коцка за супа ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: исечете ги карфиолот, морковите и тиквата на мали коцки. На маслиново масло, пропржете го ситно сечканиот кромид, а потоа додадете го зеленчукот и ставете вода и коцка за супа. Чекор 2: варете на умерен оган, сè додека не омекне зеленчукот. Кога ќе биде мек, иситнете го со миксер, вратете го во садот, додадете малку павлака за готвење и зачинете по желба. Пред сервирање украсете со малку магданос.
| | веќе видена

ЗАБАВА » 5 декември, 2012 » Гурман™ Како што се приближува премиерата на новиот филм „Хобит: Неочекувано патување“, така и компанијата „Варнер Брос“ открива дополнителни и ексклузивни детали, со цел да ги држи фановите возбудени поради новото патување во Средната земја. Еден од нивните најнови напори е веб страницата посветена на рецептите од Средната земја. На страницата се наведени бројни рецепти за кои можете да гласате или пак вие самите да пријавите рецепт на кој ќе наидете при „патувањето“ низ земјите на Толкин. Рецептите вклучуваат појадок, апетисани и додатоци, супи и салати, главно јадење и десерти. Така може да налетате на главното јадење „Полнет џигер од риба според Голум“ или „Кексите на Билбо“. Посетете ја веб страницата тука и уживајте во гастрономијата на Средната земја.
| | веќе видена

Статии » 4 декември, 2012 » Гурман™ Секое јадење приготвено од дуња е вистинско миризливо освежување. Нејзиниот мирис е нејзин најголем адут, па не случајно се чуваат со цел домот убаво да мириса. Ова „златно јаболко“ го карактеризира бледо жолта боја и кора која понекогаш е рапава, понекогаш мазна. Плодот е мошне тврд и има кисел вкус, поради што често се обработува термички и тогаш добива розова боја. Дуњите се идеални за мармалади (зборот мармалад доаѓа од португалскиот збор „marmelo“, што значи дуња), џемови, желе, компот, колачи, сокови, ликери. Дуњата со својата киселост одлично се поврзува со масни продукти и поради тоа е одличен прилог кон месо, сериварна во облик на пире, сос или одрезоци од дуња на путер. Добро се комбинираат и со чили и кромид. Следуваат два брзи предлози со дуњи: Мармалад од дуњи Мармаладот од дуња се приготвува едноставно. Дуњите се варат на умерен оган, до потребната густина, заедно со шеќер и сок од лимон (можете да додадете сок од портокал, кора од лимон и ...
| | веќе видена

ЗДРАВЈЕ » 4 декември, 2012 » Гурман™ Ракот на дојката е еден од најподмолните типови на рак кој се појавува кај жените. Опасноста на овој вид на рак расте паралелено со годините. Исто така, познато е дека во развивањето на овој вид на рак влијаат повеќе фактори. Еден од нив е и храната. Според истражувањето на „The Huffington Post“, дури 30–40% од причините за овој тип на рак лежи во начинот на исхрана. Затоа, денешната статија ја посветуваме на продуктите и плодовите кои делуваат превентивно кај ракот на дојка. Лук Истражувањата покажуваат дека жените кои редовно консумираат лук имаат значително помал ризик да заболат од овој вид на рак. Шипки Богати се со полифенол, како и фитохемикалии кои имаат зашититна функција од болести и делуваат превентивно. Делуваат и на ендокриниот систем и на имунитетот. Домати Богати со ликопен, антиоксиданс кој го забавува растот на клетките на ракот. Ореви Повеќето истражувања покажуваат дека консумацијата на ореви низ целиот живот го намалува ...
| | веќе видена

ПИЈАЛАЦИ » 3 декември, 2012 » Гурман™ Овој период од годината е како создаден да се ужива во вареното вино . Единствен мирис и вкус, кој бргу нѐ освојува и нѐ расположува. Во продолжение неколку факти за ова вино. вареното вино најчесто се приготвува од црвено или бело вино, шеќер и зачини. Содржи помеѓу 8.8 и 13 промили алкохол; со оглед дека телото побргу ги апсорбира топлите пијалаци, алкохолот од вареното вино побргу доаѓа во нашиот крвоток; еден децилитар варено вино има помеѓу 80–100 калории; лекарите советуваат вареното вино да се консумира преку ден. Имено, мешавината од шеќер и јаглехидрати во вечерните часови, телото ја претвора во масни наслаги. при приготвувањето, треба да се внимава на температурата. Доколку виното проврие, од него ќе испари алкохолот и нема да го има поскауваниот вкус. Ако сакате полесна варијанта, додадете малку вода или сок.
| | веќе видена

ВЕСТИ » 3 декември, 2012 » Гурман™ „М Channel“ е името на новиот телевизиски канал чија содржина ќе се емитува во овој синџир на ресторани за брза храна. Програмата на првиот од овој тип ТВ канал ќе содржи вести и емисии од забавен карактер. Содржината ќе биде од локален карактер со што ќе се овозможи поголем интерес кај гостите во ресторанот. Инаку овој концепт на една од најпознатите американски корпорации се развива цели 8 години. Пилот проектот вклучува воведување на 700 ТВ екрани. Откако ќе се увидат резултатите од пилотот, ќе бидат поставени екрани во сите 14.000 ресторани, првин во САД, а потоа и во останатите делови на светот.
| | веќе видена

Fancy » 2 декември, 2012 » Гурман™ Сезоната на тикви подразбира и готвење на мошне вкусни јадења од овој есенски плод. Денешниот предлог може да го сервирате како прекрасна вечера во вашиот топол дом. СОСТОЈКИ за тиква 2 тикви (околу 2,5 кг), исечени на половина (отстранети семки и корен) ½ шолја суво грозје 1 јаболко, без лушпа и сечкано на коцки малку цимет 1 голема лажица кафен шеќер 1 мала лажица сол ½ мала лажица бибер 4 големи лажици путер за салата 1 средна цикорија со отстранет долен дел ¾ шолја сечкани ореви ¼ шолја рендан пармезан ¼ шолја маслиново масло 1 голема лажица балсамико ¼ мала лажица сол ¼ мала лажица бибер ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: загрејте ја рерната на 220 степени. Ставете го сувото грозје во половините тиква. Ставете по една лажица путер во секоја половинка. Поделете ги рамномерно и коцките јаболко, цимет, кафениот шеќер. Зачинете со сол и бибер. Чекор 2: ставете ги половините тиква во сад за печење кој сте го обложиле со фолија. ...
| | веќе видена

next