Гурман

ВЕСТИ » 10 јануари, 2013 » Гурман™ Ако се најдете овој месец во Австралија, може да ви се случи да не можете да го пронајдете „Мекдоналдс“. Имено, овој месец овие ресторани ќе го носат името „Macca’s“. Станува збор за скратено име кое Австралијанците го користат кога мислат на овој синџир ресторани. Причината е прославата на Денот на Австралија која се организира на 26-ти јануари. Австралискиот менаџмент на компанијата е среќен поради оваа одлука, особено поради фактот дека преку 50% од жителите на Австралија го користат ова име за „Мекдоналдс“. Ова е прв ваков чекор што го презема некоја мултинационална компанија. Старото име на ресторание ќе се врати на 4-ти февруари, по завршување на прославите.
| | веќе видена

Уредување » 9 јануари, 2013 » Гурман™ Основната идеја на кујната како простор за приготвување на храна присутна е и во најновите концепции, но дизајнот на елементите, како и филозофијата на искористување на просторот ѝ даваат нова димензија на таа идеја. Според стилот и дизајнот, кујната не се разликува од трпезаријата и дневната соба, а ако е поврзана со нив мора да биде и во склад со тие простории. Дизајнот на кујните станува футуристички, визулено едноставен, но пред сè практичен. Дури и некогашните рустикални кујни стануваат модернистички, како поради начинот на обработка на материјалот, така и поради најновите технолошки достигнувања. Заоблените форми се визулено допадливи и многу практични во поглед на одржувањето. Токму едноставното одржување, минималистичкиот заоблен изглед и новите функционалности се некои од најновите трендови во уредувањето на овој простор во нашите домови. Така, ќе сретнеме стаклено-керамички плочи за готвење сместени во стаклен дел од работната површина и кои ...
| | веќе видена

За убав ручек » 9 јануари, 2013 » Гурман™ Ова е едно од најконсумираните јадења кај нас и во повеќе други земји. Претпоставуваме дека голем дел од вас знаат да го приготват, но ние овој пат споделуваме еден рецепт според еден од најдобрите кетеринг ресторани во Хрватска, „Zvona catering“. СОСТОЈКИ 1 поголемо пиле (1.5−2 кг) 250 гр фил (лебни трошки, јајце, ловор, магдонос, путер, мајчина душица) 3 главици кромид 50 гр путер 1 ½ голема лажица морска сол 1 мала лажица зелен бибер 1 мала лажица свежи листови од мајчина душица течност за залевање 300 мл бело вино 600 мл супа ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: подигнете ја кожата која го прекрива вратот на пилето и целиот фил вметнете го внатре. Намачкајте го пилето со путер. Околу 30 минути пред печењето, посипајте го пилето со морска сол, зелен бибер и мајчина душица. Чекор 2: пилето се става во сад за печење заедно со кромидот, исечкан на подебели кругови. Се залева со вино и супа. Се пече околу 1 час и 30 минути. Совет: сервирајте ...
| | веќе видена

Гастрополис » 8 јануари, 2013 » Гурман™ Австрискиот бренд за чоколади „ Zotter “ е познат по рачно производство на чоколадо во повеќе слоеви и безброј вкусови. Како врв на сè, тие се спакувани како мали уметнички дела. Чоколадите се произведуваат исклучиво од органски и „fair trade“ состојки. Нивната посебност e во оригиналната рецептура и чоколадото во повеќе слоеви. Најнова иновација е бојата на чоколадото. Имено, „Zotter“ го трансформира овошјето во чоколадо и на тој начин се добива интензивна боја и несекојдневен изглед. Што се однесува до приказната за настанокот на овој бренд, интересно е дека Јозеф Зотер и неговата сопруга пред 25 години отвориле малечка слаткарница во Грац. Пет години подоцна, Јозеф го осмисил првото рачно изработено чоколадо — „Hand Scooped“. Со тоа ја започна чоколадната револуција и вовел нови облици, вкусови и пакувања на чоколади. Како што вели самиот, тој работи по принцип на побуна против сè што е вообичеано. „Zotter“ чоколадата се продаваат и во облик на круг, ...
| | веќе видена

ПИЈАЛАЦИ » 8 јануари, 2013 » Гурман™ Лична карта Вид: пенливо вино Производител: „Mionetto“ Земја на потекло: Италија Температура на послужување: 6–8 степени Се комбинира со: како аперитив, со бела риба, тестенини со сос на база на риба Станува збор за просеко добиено од грозје одгледано на некои од најдобрите падини во близина на местото Валдобијадене, каде е и сместено седиштетото на „Mionetto“. Тоа е традиционален центар за производство на просеко, на кој неодамна му е доделена најзначајната италијанска ознака. Ова пенливо вино е златно-жолто и кристално бистро вино. Има сјајен отсјај и висока пенливост. Во прв план се појавуваат ароми на кора од лимон, златен делишес и суптилни примеси на ванила и квасец. Прецизноста и чистотата на мирисот се потенцираат преку пријатниот бадем. Свежината на винотo е во совршен баланс со дозираната количина на слаткост. Постојаната и мека пенливост полека исчезнува и води кон финиш кој е обележан со овошна горчливост и карамел.
| | веќе видена

За убав ручек » 6 јануари, 2013 » Гурман™ Одличен предлог за божиќните празници. Доколку сакате повеќе време да поминете со блиските, тогаш овој вкусен рецепт ќе ви помогне во тоа, затоа што се потребни само 45 минути за да се приготви. Се сервира како главно јадење. СОСТОЈКИ пилешки стекови 400 гр печурки павлака за готвење 2 јајца лебни трошки брашно сол и бибер магданос и босилек неколку мали главици кромид ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: пригответе ги пилешките стекови за похување. Првин наросете брашно, па потопете ги во јајце и на крај во лебни трошки. Похувајте ги во загреано маслиново масло. Чекор 2: кога ќе бидат готови, ставете ги на хартија, за да се впие маслото. Во меѓувреме, пропржете го кромидот, а потоа додадете ги во истиот сад и печурките. Пржете 2–3 минути, додека не омекнат. Чекор 3: потоа посолете, наросете бибер и додадете павлака за готвење. Оставете малку да се вари и на крај додадете магданос и босилек. Сервирајте со пилешкото месо.
| | веќе видена

Слатки » 5 јануари, 2013 » Гурман™ Ви предлагаме рецепт за фин и вкусен колач од кокосово брашно и боровинки, кој одлично се комбинира со некој топол пијалак. Времето на приготвување е околу 45 минути. СОСТОЈКИ (за 6 порции) 1 шолја брашно 1/3 шолја овесни снегулки ¼ шолја кокосово брашно 1 ½ мала лажица прашок за пециво ½ мала лажица сол 4 големи лажици путер, исечен на коцки ¼ шолја млеко ¼ шолја јогурт 3 големи лажици јаворов сируп ½ кг смрзнати боровинки 1 јајце 1 голема лажица ванилин шеќер ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: загрејте ја рерната на 250 степени. Обложете го садот со хартија за печење. Во сад со средна големина, промешајте брашно, овесни снегулки, кокосово брашно, прашак за пециво и сол. Додадете коцки путер и со рака измешајте ги сите состојки. Чекор 2: во истиот сад додадете млеко, јогурт и јаворов сируп. Повторно промешајте, за да добиете хомогена смеса. Потоа, додадете ги и боровинките. Чекор 3: со помош на дрвена лажица, поделете ја смесата на 6 делови ...
| | веќе видена

ВЕСТИ » 4 јануари, 2013 » Гурман™ Американска компанија, преку здружено вложување со една бугарска фабрика за слатки, произведе бонбони кои делуваат како дезодоранс. Имено, тие испуштаат пријатен мирис при нивната консумација. Поточно, откако ќе консумирате од овие бонбони, во наредните 6 часа, преку порите на вашето тело, се испуштаат слатки и цветни мириси. На тој начин, овие бонбони во исто време делуваат и како дезодоранс. Бонбоните содржат гераниол — антиоксиданс кој е заслужен за мирисот на розите. Бонбоните веќе се продаваат во САД, Германија, Шпанија, Кина и Кореја, а цената на едно пакување е околу 450 денари.
| | веќе видена

Kitchenware » 3 јануари, 2013 » Гурман™ Дали е можно формата, текстурата и бојата на приборот за јадење да влијае на вкусот на храната? Дизајнерката Џинхиун Џеон вели дека може. Имено, таа создала конвексен, овален и кујнски прибор со запци, за да го стимулира сетилото за вкус. Врската помеѓу храната и сетилата е всушност темата на незината магистерска теза на Академијата за дизајн во Ајндховен, Холандија. Проектот е инспириран од феноменот синтезија, невролошка состојба во која чувствата за вкус, боја и слух влијаат едно на друго и се потикнуваат меѓу себе. На пример, луѓето кои ја имаат оваа состојба велат дека гледаат определена боја кога ќе слушнат определен збор. За да открие дали оваа состојба може да се искористи за да се засили вкусот, Џеон создаде прибор за јадење кој се базира на боја, вкус, температура, волумен, тежина и форма. Според неа, топли бои како портокалова и црвена би требало да го зајакнат апетитот. Останатите форми и текстури треба да го стимулираат чувството на допир во ...
| | веќе видена

Совети » 2 јануари, 2013 » Гурман™ Кога се подготвува мајонезот во индустриски услови, многу лесно се контролираат киселоста, температурата и самите состојки. Сепак, кога мајонезот го приготвуваме во домашни услови, таа контрола е малку потешка. За почеток, потребно е да се избере вистинскиот рецепт. Постојат мал милион за рецепти за овој додаток. Кој рецепт и да го одберете, најважна состојка е еумлгаторот, односно специјалните молекули од жолчките, пред сè белковини и лецитин. Во приготвувањето на мајонезот значајни се жолчките затоа што тие ги спојуваат маслото и водата. Со мешање на состојките (масло, жолчки, сенф, оцет и лимонов сок) се добива хомогена смеса. Ако се гледа под микроскоп, ќе се забележи дека сите состојки не се комплетно измешани, туку честичките масло се распрскани по течната смеса која ја сочинуваат сенфот, оцетот и жолчките. Во продолжение следи и еден наш рецепт за мајонез. СОСТОЈКИ 1 жолчка 50 мл оцет 50 мл бело вино 80 мл маслиново масло малку сол и бибер ...
| | веќе видена

ВЕСТИ » 31 декември, 2012 » Гурман™ Уште една нова година е пред нас. Нови 365 дена на надежи и желби. Денови исполнети со оптимизам, во кои веруваме дека ќе ни се исполнат долго посакуваните желби и сништа. Искрено, ние веруваме дека ќе биде така. Каде и да славите, се надеваме дека ќе си поминете убаво, онака како што посакувате. Со вкусна трпеза, добро друштво и пијалак и секако одлична амтосфера. Затоа што некогаш, кога ќе се потсетите на овој ден, сакаме да се потсетите со насмевка. Ви посакуваме среќна нова 2013 година, многу здравје, уште повеќе љубов, вкусна храна и многу дружење со Гурман™!
сите 21 | | | веќе видена

Fancy » 30 декември, 2012 » Гурман™ Ова јадење е всушност одличен начин како да го дополните главното јадење кое сте го приготвиле или можете да го сервирате како вкусно предјадење. Се приготвува лесно и едноставно, со малку состојки. СОСТОЈКИ (6 порции) 1 кг сладок компир ¼ шолја путер, исечен на коцки 1/3 шолја кисела павлака ¼ шолја благи или лути чадени пиперки малку сол и бибер ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: загрејте ја рерната на 200 степени. Боцнете ги секој од компирите со вилушка и наредете ги во сад за печење кој претходно сте го обложиле со фолија. Печете околу 1 час. Чекор 2: откако печените компири ќе се изладат, потребно е да се излупат. Потоа се додава путер, павлака, чадена пиперка, сол и бибер. Сите состојки се мешаат за да се добие пире.
| | веќе видена

За убав ручек » 29 декември, 2012 » Гурман™ Ако се мислите што да приготвите за новогодишниот ручек, еве еден oдличен специјалитет. Станува збор за главно јадење со префинет сос од домати и одбрана комбинација од зачини. СОСТОЈКИ (4 лица) 600 гр шери домати 6 големи лажици маслиново масло 1 голема лажица мешан сув зеленчук сол и бибер 1 голема лажица „Ворчестер“ сос 600 гр пилешки гради без коска 1 кромид, ситно насечкан 2 големи лажици оцет 3 големи лажици магданос 3 големи лажици листови естрагон ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: загрејте ја рерната на 230 степени. Во сад, промешајте ги доматите, маслиновото масло и зачините. Во сад за пржење, загрејте 1 лажица масло и пропржете ги 1 минута доматите. Потоа ставете ги 15 минути во рерна и оставете ги да пуштат сок. Префрлете ги во сад и зачинете со „Ворчестер“ сос. Чекор 2: зачинете го пилешкото месо со сол и бибер. Загрејте 2 лажици масло и додадете го пилешкото месо. Пропржете сè додека не добие златно-кафена боја. Потоа, ...
сите 3 | | | веќе видена

Статии » 28 декември, 2012 » Гурман™ Традиционалната празнична трпеза може да содржи и повеќе од 6.000 калории, или три пати повеќе од потребниот број на калории дневно. Затоа, ви предлагаме неколку совети како да се најадете за празниците без да ставите некој килограм. Вежбање Со оглед дека се празници, нека биде обично шетање, краток џогинг наутро или едноставно вежбање 15-тина минути во домашни услови. Со оглед дека најверојатно ќе се чувствуате летаргично по толку јадење, лесни вежби ќе ви дојдат како порачани. Без репете Без оглед на сè и без оглед колку е вкусно, едноставно речете ѝ не на втората чинија. Ова е особен оважно ако не чувствувате глад. Внимателно со алкохолот Обидете се да контролирате колку алкохол пиете. Овие пијалаци содржат голема количина на шеќер и секако калории. Да не зборуваме за мамурлакот наутро. Намалете со грицките Грицките и предјадењата не смее да ви станат оброк. Не само што нема да бидете сити, туку и ќе внесете непотребни калории кои ќе ви ...
| | веќе видена

ПИЈАЛАЦИ » 28 декември, 2012 » Гурман™ Загрејте се во овие зимски денови со топло чоколадо кое можете да го приготвите во својот дом. Овој пијалак споделете го со некоја ваша мошне драга личност. СОСТОЈКИ (за 2 лица) 1 мала лажица пченкарен скроб малку сол 3 дл млеко 1 дл слатка павлака 170 гр чоколадо 2 големи лажици какао во прав ½ мала лажица екстракт од ванила ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: измешајте ги скробот и солта. Потоа, оваа смеса промешајте ја со млекото и павлаката за да се истопи скробот. Добиената смеса загрејте ја на умерен оган со постојано мешање. Кога ќе зоврие, намалете ја температурата и варете уште 1 минута, со постојано мешање. Чекор 2: тргнете го садот од шпоретот и додадете го чоколадото. Оставете 1 минута, а потоа мешајте додека чоколадото не се растопи целосно. На крајот, додадете ги какаото и ванилата и по потреба повторно загрејте.
сите 2 | | | веќе видена

Истражување » 27 декември, 2012 » Гурман™ Француски истражувачи откриле дека пријатниот мирис на печен леб може да ве направи подобра личност. Резултатите од истражувањето се објавени во магазинот „Journal of Social Psychology“ и укажуваат дека одредени мириси потикнуваат подобро расположение и алтруистичко однесување. И претходните истражувања покажуваа дека пријатните ароми делуваат на подобрување на расположението, но оваа студија ги доведува во врска конкретен мирис и добро јадење. Доброволците кои учествувале во истражувањето имале задача да испуштат некој предмет од раце, додека научниците ја набљудувале реакцијата на случајните минувачи. Оваа постапка била повторена 400 пати, а резултатите покажале дека случајните минувачи, ако се најдат пред пекарница, во 77% од случаите го подигнувале паднатиот предмет и го враќале на сопственикот. Од друга страна само 51% од тие кои биле пред продавница за облека го вратиле паднатиот предмет.
| | веќе видена

ПИЈАЛАЦИ » 27 декември, 2012 » Гурман™ Вареното вино е еден од најпопуларните пијалаци во текот на зимскиот период. Ако уште се наоѓате на некоја планина, опкружени со снег, камин и добро друштво, тогаш овој пијалак ќе биде причина за уште подобро расположение. Со оглед дека имаме објавено рецепт за црвено варено вино, денес ви претставуваме бело варено вино. СОСТОЈКИ 2 литри бело вино 250 мл сок од портокал 7 големи лажици шеќер 1 цимет стапче 8 каранфилчиња ПРИГОТВУВАЊЕ Налејте го виното во длабок сад и загрејте го на оган. Додадете сок од портокал, шеќер, цимет и каранфилче и варете уште 15 минути. Внимавајте да не зоврие, зошто во тој случај нема да го добиете посакуваниот вкус. Сервирајте топло.
сите 2 | | | веќе видена

Fancy » 26 декември, 2012 » Гурман™ Тестенините се секогаш добар избор за било кој оброк во текот на денот. Ги има во мал милион комбинации, а ние денес се решивме за тестенини со панчета, печурки и сос од црвено вино. СОСТОЈКИ (за 4 лица) 3 дл говедска супа 2 дл црвено вино 3 големи лажици маслиново масло 350 гр свежи печурки морска сол и бибер 200 гр панчета, ситно насечкана 40 гр путер, исечен на коцки 3 големи лажици сечкана жалфија 1 голема лажица исечкан рузмарин 450 гр тестенини рендан пармезан ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: загрејте ги супата и виното до вриење, а потоа намалете го огнот и варете уште 15–20 минути (да остане 2,5 дл течност). Во сад за пржење, загрејте 2 лажици масло и пропржете ги печурките. Зачинете со сол и бибер и потоа ставете ги на чинија. Чекор 2: загрејте го преостанатото масло и додадете ја панчетата. Пржете 10-тина минути. Додадете ги супата, виното и зачините. Загрејте неколку минути за да стане погусто. Потоа, додадете ги и печурките. ...
сите 3 | | | веќе видена

Истражување » 26 декември, 2012 » Гурман™ Научниците, трговците и вработените во маркетинг знаат дека одредени мириси ги поттикнуваат потрошувачите да купат повеќе продукти од она што го планирале. Тоа е таканаречен мирисен маркетинг и претставува инвазивна продажна техника, затоа што е посуптилна од аудио и видео пристапот. Затоа, научниците од Швајцарија и САД, се обидоа да откријат кои мириси влијаат најефективно на процесот на купување. Резултатите од истражувањето покажуваат значаен пораст на продажбата кога просториите мирисаат на портокал. Се споредувале два мириса — едноставен мирис од портокал и сложен мирис од портокал, босилeк и зелен чај. Се покажа дека онаму каде мирисало на обичен портокал, продажбата пораснала за 20% во споредба со просториите каде се чувствувал комплексен мирис или каде што воопшто немало мирис. Едeн од заклучоците од истражувањето е дека едноставните мириси ги насочуваат купувачите кон купување, додека силните мириси ги попречуваат во размислувањето.
| | веќе видена

ЗАБАВА » 25 декември, 2012 » Гурман™ Една реклама за „SodaStream“ го сврте светот на глава. Имено, англиската бродкаст компанија „Clearcast“ го забрани прикажувањето на рекламата, со образложение дека со тоа ги става во подредена состојба другите производители на сода и газирани пијалаци. Станува збор за уред кој ја газира водата и на тој начин не мора повеќе да купувате сода или газирани пијалaци, со оглед дека тоа може да го направите за една секунда во вашиот дом. Одговорните од компанијата оваа одлука ја нарекоа апсурдна. Интересно е дека таа реклама се појави на „Јутјуб“ и предизвика вистинска хаос на интернет. Продажбата расте вртоглаво, а овој уред е особено интересен за вљубениците во природата, со оглед дека нема да мораат да купуваат пијалаци во пластични шишиња со што се загадува животната средина.
| | веќе видена

next