Гурман

Fancy » 10 март, 2013 » Гурман™ За денес ви предлагаме уште еден рецепт за тестенини во комбинација со вино и сливи. Приготвувањето трае околу 40-тина минути, а постапката е лесна и едноставна. СОСТОЈКИ (4 лица) 4 чешниња лук 1 морков, исечкан на кругчиња 300 гр пасирани домати 50 мл маслиново масло 300 мл црвено вино 300 гр јунешко месо, исечкано на коцки неколку суви сливи 50 гр пармезан 1 мала лажица мајчина душица ½ мала лажица кора од лимон 400 гр тестенини ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: во сад за пржење, налејте малку маслиново масло и пропржете го лукот. Потоа, додадете го морковот и пасираните домати. Налејте 150 мл вино и варете 15-тина минути со повремено мешање. Чекор 2: потоа, додете го и преостанатото вино и варете во наредните 15 минути. Додадете ги и сувите сливи. Во меѓувреме сварете ги таљателите според упатството на пакувањето. Чекор 3: во друг сад пропржете ги на малку маслиново масло и коцките јунешко месо и потоа додадете ги кон сосот со вино. Зачинете ...
сите 9 | | | веќе видена

Слатки » 9 март, 2013 » Гурман™ Мали чоколадни колачиња или како што уште се нарекуваат — чоколатини, се одличен десерт за кое било време од денот. Може да се ароматизираат со најразлични ликери и зачини како цимет, кардамом, чили, бибер. Ние денес одбравме да направиме чоколатини со ликер од роза. СОСТОЈКИ (за 30 топчиња) 260 гр чоколадо 150 гр путер 110 мл ликер од роза за наросување 50 гр какао во прав ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: растопете го чоколадото на пареа, а потоа додадете му го путерот кој сте го чувале на собна температура за да се растопи. Загрејте го ликерот (внимавајте да не зоврие) и со лесно мешање додадете го кон смесата од чоколадо и путер. Чекор 2: смесата налејте ја во пластична кутија обложена со фолија. Оставете смесата добро да се излади (минимум три часа, иако најдобро е да остане во фрижидер цела ноќ). Чекор 3: извадете ја смесата од кутијата заедно со фолијата и сечете со тенок нож парчиња со големина 2х2 сантиметри. Посипете ги со какао и сервирајте. Се ...
сите 4 | | | веќе видена

ПИЈАЛАЦИ » 8 март, 2013 » Гурман™ Ликерот од кафе е сладок и на прва голтка потсетува на мед. Слатките ноти полека се трансформираат во горчливи, а во устата ви останува нежна арома на јако црно кафе. СОСТОЈКИ 125 мл црно кафе 125 гр шеќер 125 мл вода 125 мл ракија 1 стапче ванила ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: сварете го кафето и потоа процедете го со помош на газа за да се отстрани талогот. Измешајте ја водата и шеќерот и варете на умерен оган. Кога ќе почне да врие, продолжете со варење уште три минути за да добиете шеќерен сируп. Потоа, оставете добро да се излади. Чекор 2: земете некоја помала тегла, која треба добро да се затвори. Налејте ја во неа ракијата, а потоа додадете ги кафето и шеќерниот сируп. На крај ставете стапче ванила и добро затворете. Оставете да отстои неколку дена на темно и ладно место. Чекор 3: додека отстојува ликерот, потребно е од време на време да го протресете без да ја отворате теглата. Пред консумирање, стапчето ванила може да го отстраните.
сите 3 | | | веќе видена

ЗДРАВЈЕ » 8 март, 2013 » Гурман™ Често слушаме дека здравјето е поважно од сè, но тоа повеќе ни звучи како празна флоскула која се употребува колку да се најдеме во разговор. Затоа, ние ќе се обидеме да преминеме од зборови на дела и да ви понудиме 5 совети како вашата трпеза да биде секогаш вкусна и здрава. 1 Наместо да ставате путер или масло, садот за печење обложете го со хартија за печење. 2 Наместо сирења со понеинтензивен вкус, одберете ги оние кои имаат поинтензивен вкус. Ќе изедете многу помала количина. 3 Наместо сол, употребувајте зачини: сушен вргањ, мелен сув зачин, лук, чили. 4 Секогаш бирајте чоколадо со висок удел на какао. За готвење може да употребите и какао во прав. 5 Кога правите колачи, во некои рецепти, еден дел од путерот може да го замените со јогурт.
сите 5 | | | веќе видена

ПИЈАЛАЦИ » 7 март, 2013 » Гурман™ Повеќето од нас не можат да си го замислат почетокот на денот без кафе. Просечениот конзумент дневно внесува околу 280 мг кофеин, што одговара на 2–3 шолји кафе на ден. Со оглед дека кафето е мошне популарен пијалак, ви нудиме неколку совети како да биде совршено. Купувајте тазе кафе во зрно Најидеално би било кафето да е пакувано една недела пред консумацијата. Со оглед дека тоа кај нас е тешко, ви советуваме да купувате помали пакувања, за да може залихита побрзо да се троши. Не го мелете кафето однапред За да имате шолја пола со ароми, потребно е кафето да биде во зрна и да го мелете непосредно пред приготвувањето. Секогаш мелете онолку кафе колку што ви е потребно. Придржувајте се до препорачаните мерки Никогаш не ставајте повеќе кафе или вода при подготвката. Пропорцијата од кафе и вода е мошне важен момент и затоа секогаш држете се до препораките и упатството за апаратот кој го поседувате. Не купувајте било какво кафе Особено избегнувајте да ...
сите 3 | | | веќе видена

ЗАБАВА » 7 март, 2013 » Гурман™ Многу познати личности пред да направат успешни кариери продавале хамбургери и пржени компирчиња. Голем дел од нив своето прво работно искуство го стекнале токму во најголемиот американски синџир за брза храна — „Мекдоналдс“. Пред да стекнат светска слава, ѕвездите како Пинк, Шерон Стоун, Шанаја Твејн, Сил, Џеј Лено, Џејмс Франко, Рејчел Мекадамс и многу други поминале определно време работејќи во некои од рестораните на „Мекдоналдс“. Меѓу нив се и Џеф Безос, основачот и извршен директор на веб страницата Amazon.com, како и познатиот атлетичар и носител на бројни олимписки медали, Карл Луис. Интересно е да се напомене дека 1 од 8 Американци работеле во „Мекдоналдс“ во определен момент од својот живот.
| | веќе видена

За убав ручек » 6 март, 2013 » Гурман™ Претпоставуваме дека за повеќето од нас пилешките крилца се едно од омилените јадења. Постојат многу начини на нивно приготвување, а ние се решивме за лути пилешки крилца. Не мора да бидете никаков виртуоз во кујната за да го приготвите овој рецепт. СОСТОЈКИ (4 лица) 8–12 пилешки крилца 1 мала лажица сол 1 мала лажица црвен пипер 1 мала лажица лута пиперка, сечкана 1 мала лажица бибер 4 големи лажици путер за сос 1 конзерва пелати 1 голема лажица табаско 1 дл јаболков оцет 1 мала лажица сол малку кафен шеќер ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: измешајте ги сите состоји за сосот во сад за варење. Ставете го садот на умерен оган и оставете да се вари барем половина час. Потоа, откако ќе се излади, сосот ставете го во блендер и измешајте за да добиeте хомогена смеса. Потоа, вратете на оган за да се редуцира уште малку (можете да додадете 1 лажица густин ако сакате сосот да биде погуст и во тој случај оставете го на умерен оган уште 15 минути). ...
сите 2 | | | веќе видена

ЗАБАВА » 6 март, 2013 » Гурман™ Фотографот на храна, Кајл Драер, доаѓа од Тенеси, САД и ни ги претставува овие комбинации на фотографии на храна од кои веруваме дека ќе ви се разбудат сите сетила. Можеме да видиме месо во комбинација со црвено вино и аспарагус, потоа млеко со браунис, вода со шпагети и ќофтиња, саке со суши, бело вино и риба, пиво и переци, пиво и хот дог. Секој пар е уникатна комбинација и веруваме дека вашиот апетит веднаш ќе се разбуди откако ќе ги погледнете овие прекрасни фотографии на американскиот уметник:
сите 5 | | | веќе видена

Статии » 5 март, 2013 » Гурман™ Иако не е препорачливо да се консумира храна на која ѝ истекол рокот, сепак некои продукти може да се консумираат уште некое време. Според „Хафингтон пост“, рокот повеќе се однесува на свежината на продуктот, отколку на штетноста по организмот. Следува списокот на продукти кои може да се јадат и по истекот на рокот (краток период по истекот). Кечап Кечапот ќе ги задржи своите квалитети шест месеци по истекот на рокот ако се чува во фрижидер. Можете да го консумирате и по рокот, освен доколку не се појави чуден мирис или мувла. Маслиново масло Останува свежо 18–24 месеци. Се чува на ладно и темно место. Ако живеете некаде каде што е многу топло, може да се чува и во фрижидер. Млеко Може да бидете питко и една недела откако истекол рокот. Но, ако променило изглед, мирис или вкус, треба веднаш да се фрли. Јогурт Може да се консумира и до 7–10 дена по истекот на рокот. Ако добие киселкаст мирис и вкус или мувла, веднаш треба да се фрли. Мед Медот своите ...
| | веќе видена

Kitchenware » 5 март, 2013 » Гурман™ Овој принтер за храна не е првиот уред од ваков тип, но секако е еден од најнапредните. Уредот го развија истражувачите од Универзитетот „Корнел“, под раководство на доктор Ход Липсон. Тој е дел од колекцијата на брзи прототип системи кои овозможуваат врз тридимензионални предмети да се печати со помош на шприц. Движењата се контролираат преку компјутер. Досега се направени експерименти за печатење на колачиња, чоколади, па дури и месо. Во моментов како кертриџ може да се користат само пијалаци и гелови, а во експериментална фаза е користењето на сирење, чоколадо и тесто. Погледнете како функционира овој 3-Д принтер за храна:
| | веќе видена

ВЕСТИ » 4 март, 2013 » Гурман™ Претпоставуваме дека името Линзи Торес не ви значи ништо. И веројатно така ќе останеше доколку оваа млада девојка не го наследеше синџирот на ресторани за брза храна — „In-n-Out Burger“. Со само 30 години, таа стана најмладата милијардерка во САД. Овој синџир на ресторани го отвориле нејзините баба и дедо, Хари и Естер Снајдер, во далечната 1948 година. Започнале со мала сендвичара, каде користеле само свежи состојки, а на амблажата биле испишани цитати од Библијата. Денес, „In-n-Out Burger“ поседува речиси 280 ресторани во 5 држави на САД, додека вредноста на брендот е преку 1 милијарда долари. Линзи нема факултетска диплома, ниту какво било познавање од раководење со компании. Останува да видиме како ќе се развива во иднина оваа американска „фаст фуд“ компанија.
| | веќе видена

Kitchenware » 4 март, 2013 » Гурман™ Овој ротационен нож за лупење е нешто навистина посебно. Со малите димензии и лесниот начин на ракување, лупењето на овошје и зеленчук станува не само лесно, туку и интересно. Содржи три посебни ножа направени од не’рѓосувачки челик. Стандардниот нож се користи за компири или моркови, додека вториот се употребува за плодови кои се меки, како домати или киви. Третиот или „Џулиен“ ножот е погоден за лупење и сечкање на тиквици, краставици, моркови или што и да е друго. Лесно се чисти, може да се мие во машина за миење садови, а неговата цена е околу 500 денари. На видеото подолу можете да погледнете како функционира овој 3 во 1 ротационен нож за лупење:
| | веќе видена

За убав ручек » 3 март, 2013 » Гурман™ Бифтекот е специјалитет кој сите гурмани со задоволство ќе го посакаат на својата трпеза. Постојат многу варијанти на негово приготвување, а денес ќе ви претставиме бифтек со пченица. СОСТОЈКИ (за 2 лица) 400 гр јунешки бифтек 250 гр пченица 1 главица кромид 1 дл говедска супа 1 дл црвено вино 2 големи лажици кафен шеќер масло сол и бибер малку оригано ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: пред готвење, потопете ја пченицата во студена вода и оставете да отстои 1–2 часа. Потоа сварете ја пченицата. Во сад за пржење, ставете малку масло и пропржете го кромидот. Малку посолете и додадете околу 1 дл вода. Динстајте го кромидот додека не испари водата. Чекор 2: во помал сад ставете вино, супа и шеќер. Варете го сосот на умерен оган 10-тина минути. Во меѓувреме, ставете сол и бибер на месото. Загрејте малку масло и пропржете го месото од двете страни (за крвав бифтек — по 1 минута од секоја страна, за средно печен — 4–5 минути од секоја страна, а за ...
сите 3 | | | веќе видена

Набрзина » 2 март, 2013 » Гурман™ Денешниот рецепт го посветуваме на еден посебен тип на леб — леб со сланина. Станува збор за вкусно јадење кое се приготвува за 50-тина минути. СОСТОЈКИ (за 4 лица) 4 ½ шолји брашно прашок за пециво 90 гр путер 1 шолја маслинки без семки, сечкани ¾ шолја павлака ¾ шолја млеко 1 ½ мала лажица сок од лимон 2/3 шолја сланина, ситно сечкана 1 шолја пармезан, рендан сол и бибер ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: загрејте ја рерната на 180 степени. Измешајте го брашното и прашокот за пециво. Просејте го два пати. Додадете му ладен путер исечен на коцки. Во посебен сад измешајте павлака, млеко и сок од лимон. Во брашното додадете сечкана сланина, сечкани маслинки и пармезан. Чекор 2: додадете ја смесата со млекото и сето заедно убаво измешајте го. Формирајте тесто и ставете го во сад во кој претходно сте наросиле брашно. Горниот дел премачкајте го со млеко, посолете и наросете бибер. Чекор 3: со нож направете засеци на горниот дел од лебот. Печете околу ...
сите 15 | | | веќе видена

Статии » 1 март, 2013 » Гурман™ Ако сакате да имате витко тело, тогаш треба да консумирате храна која подолго ќе ве држи сити. Затоа, запомнете го спасоносното трио: протеини, здрави масти и влакна. Во продолжение ги наведуваме оние продукти кои ќе ве направат сити, и оние од кои брзо се чувствува глад. Продукти кои ќе направат да се чувствувате сити: Јајце Има 70 калории и 6 грама протеини. Истражувањата покажуваат дека жените кои појадуваат јајца се многу послаби отколку жените кои не јадат јајца. Супа Храната која содржи многу вода обезбедува и поголема ситост. Пред главното јадење, секогаш е добро да се изеде супа или чорба. На тој начин нема да се прејадете поради вкусното главно јадење. Авокадо Фактот дека содржи здрави монозаситени масти ќе ви помогне да се чувствувате сити подолго време. Јогурт Во 200 мл јогурт има дури 18 грама протеини што е повеќе и од мисиркино филе. Овесни снегулки Богат извор на влакна (4 гр по шолја) што овозможува ситост. Подобрете го вкусот ...
сите 5 | | | веќе видена

ЗАБАВА » 1 март, 2013 » Гурман™ Во неделата, по 85-ти пат се одржа најголемата филмска манифестација во светот, во организација на Американската филмска академија. На церемонијата присуствуваа преку 1.500 гости за кои се грижеше персонал од 1.300 луѓе. За вечерата се погрижи готвачот Волфганг Пук и неговиот тим. Тие приготвија 1 тон компири, 6.000 порции тортелини со лешници и 90 литри коктел сос. За колачињата беа потребни 500 килограми темно чоколадо. Но, тоа не е сè. Во продолжение следува списокот на продукти кои се употребија за „Оскар“ 2013: 6.500 парчиња рамен леб во форма на „Оскар“ 3.500 парчиња корнети 1.300 остриги 5 кг кавијар 600 парчиња јастог 120 кг ориз 100 кг црна леќа 300 пилиња 17 цели жолтоперки 5 кг италијански бели тартуфи 5 кг француски зимски црни тартуфи 3.500 парчиња чипс од морска трева 2.750 урми обвиткани со сланина 4.500 парчиња грисини со пармезан и тартуф 5.000 јајца 200 литри слатка павлака 200 литри млеко 500 кг темно ...
| | веќе видена

ПИЈАЛАЦИ » 28 февруари, 2013 » Гурман™ „Malört“ е убедливо најодвратниот ликер на сите времиња. Ни доаѓа од Шведска и е една варијација на ликерот „brännvin“ кој се добива од компири или жито. Тоа е некаков вид на разблажена вотка или ракија без вкус. Она што е важно е дека „Malört“ има моќ да ве одведе во Шведска, но тоа патување ќе ви биде пелин горчливо. Популарноста на овој пијалак расте во текот на ерата на прохибиција . Еден шведски имигрант ќе го однесе ликерот во Чикаго кој набрзо ќе стане познат како убиец на сетилото за вкус. И покрај тоа, ликерот по завршувањето на прохибицијата ќе започне комерцијално да се произведува. Рецептот го купува Џорџ Брауди, кој го означува секое шише со стебленце пелин и со слоганот „Дали си доволно маж?“ Сепак, продажбата не оди како што треба, па подоцна е направена промена во процесот на производство. Денес се произведува и полни во фабриката на Флорида. Како и „Абсинт“, така и „ Malört “ треба да се пие со коцка шеќер, но се пие и чист, а најдобрата ...
| | веќе видена

ЗАБАВА » 28 февруари, 2013 » Гурман™ Навистина е тешко да се исклучи камерата во Индија. Со толку многу контрасти: убавини и нечистотија, храна и сиромаштија, среќа и стрес, Индија е вистинското место за снимање. Луѓето кои го правеле ова видео успеале да склопат една интересна слика за оваа земја во 24 часа. Со оглед дека станува збор за огромна земја, чии разлики од регион до регион се неверојатни, ова видео е приказ од југот до северот на Индија, од зори до самрак. Секако со посебен акцент на нивната храна и кулинарство:
сите 5 | | | веќе видена

Статии » 27 февруари, 2013 » Гурман™ Кога ќе се спомене афионот, веројатно прво нешто што ни паѓа на памет е питата со афион. Но, неговата примена во гастрономијата не застанува тука. Зрната афион може да бидат добар прилог кон бројни солени и слатки јадења. Афионот е дел од бројни печива, иако таму повеќе е декорација. Но, бројот на рецепти и неговата примена постојано се зголемува. Австријците од него направија и земјоделска култура, што нам не ни успева и покрај традицијата на одгледување на афион. Дури, семејството Гресл од Австрија изгради Афионов дворец во кој се наоѓа и добро посетениот музеј на афионот. Нивниот слоган гласи: „Нудиме сè од афион, освен опијат.“ Може да се најде мед од афион, ракија, масло, сапун и разни украси и предмети. За нас може да се интересни бројни солени јадења во кои се употребува афионот. На пример, во италијанскиот регион Колио се служи топло предјадење кое се состои од њоки кои се прелеваат со афион препржен на путер и маслиново масло. Препржениот афион ...
| | веќе видена

За убав ручек » 27 февруари, 2013 » Гурман™ Пилешките крилца се дефинитвно едно од најпопуларните јадења на светот. Можат да се приготвуваат на безброј начини, а за денес ви го претставуваме рецептот за Бафало крилца. СОСТОЈКИ (за 4 лица) 1 кг пилешки крилца 50 гр маргарин 2 големи лажици ајвар 1 мала лажица толчена лута пиперка ½ мала лажица сол ½ мала лажица бибер 2 моркови 1 китка магданос сос од сирење 2 големи лажици мајонез 2 големи лажици павлака 100 гр сино сирење 1 чешне лук 1 мала лажица оцет ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: пригответе го сосот. Во мала чинија издробете го синото сирење со помош на вилушка. Додадете ги останатите состојки. Измешајте убаво, прекријте го садот со фолија и ставете во фрижидер да се излади. Чекор 2: во ќесе за маринирање, измешајте ги крилцата, маргаринот, ајварот, лутата пиперка, сол и бибер. Измешајте убаво и оставете ги крилцата да се маринираат во фрижидер најмалку еден час. Чекор 3: извадете ги крилцата од ќесето и наредете ги ...
сите 2 | | | веќе видена

next