Гурман

Кога ќе се појават првите проблеми со здравјето, обично лекарите не советуваат да јадаме помалку зачинета храна. Со оглед дека најчесто присутни зачини на нашата трпеза се сол и бибер, во оваа статија даваме неколку предлози како да ги замените во исхраната. Најчесто, потребно е да ги замениме со поздрави зачини. Во таа група спаѓаат циметот и ѓумбирот. Ѓумбирот има луткаст вкус, многу е поздрав од биберот, а кога станува збор за употреба на циметот, не треба да се ограничуваме само на слатките јадења. Циметот го снижува нивото на шеќер и маснотиите во крвта (поточно холестеролот и триглицеридите). Помага при лекување на дијабетес тип 2, а содржи и моќни антиоксиданси. Особено се препорачува кај лица кои имаат дијганостицирано метаболички синдром, односно состојба пред дијабетес, која може лесно да се контролира. Покрај тоа, циметот е еден од најефтините и најдостапните зачини. Подобра варијанта се стапичиња отколку веќе сомелен цимет. За видливи ефекти, најдобро е да се консумира 1 грам цимет (3÷4 мала ...
сите 2 | | | веќе видена

Британците и ирците сѐ повеќе паѓаат на скалата на љубители на пивото. Според истражувањата, причината е што денешните британци и ирци многу повеќе седат дома отколку нивните претходници, кои поголем дел од слободното време го поминувале во пабовите. И покрај тоа, темата на денешното испитување е најпознатото темно пиво на светот — „Гинис“. Негова татковина е Ирска. Со оглед дека веќе подолго време постојат шпекулации дека „Гинис“ во Ирска е поквалитетно и попитко отколку во другите земји, на група научници им се падна „тешка“ задача. Имено, луѓето мораа да пропатуваат низ 14 земји и да посетат дури 71 место каде се точи ова пиво. По детална анализа на изгледот, вкусот и многуте дегустации, излезе дека шпекулациите се точни. Сепак, за да не се разбереме погрешно, треба да напоменеме дека „Гинис“ е секаде квалитетен, но најдобар е во Ирска, што и не зачудува. Како и да земеме, домашните најдобро си ја знаат работата . Затоа, ако се најдете во Ирска, наш совет е најнапред едно „Гинис“, па сѐ друго.
| | веќе видена

За денешниот неделен ручек ви предлагаме една несекојдневна комбинација на тестенини болоњезе, каде наместо мелено месо ќе употребите пилешко месо, во комбинација со сланина и спанаќ. СОСТОЈКИ (за 4 лица) 1 лажица маслиново масло 1 кормид, ситно исечкан 2 чешниња лук, издробени целер, ситно исечкан 1 морков, излупен и ситно исечкан 125 гр сланина, исечкана 600 гр пилешко месо, ситно исечкано 750 мл сок или паста од домати ½ шолја пилешка супа 75 гр спанаќ 400 гр шпагети пармезан ПРИГОТВУВАЊЕ Загрејте масло на умерен оган. Додадете ги во садот кромидот, лукот, целерот и морковот. Гответе, со мешање, околу 3 минути. Потоа, додадете ги сланината и пилешкото месо. Мешајте со дрвена лажица и пропржете околу 5 минути. Ставете ги во садот и пастата од домати и пилешката супа. Малку намалете го огнот и покријте го садот. Оставете да крчка околу 15 минути, односно сѐ додека сосот не стане густ. Зачинете со сол и бибер и додадете го спанаќот, ситно исечкан. Варете уште 1 минута, за да ...
| | веќе видена

Често пати се случува по празниците или некои поголеми прослави да имаме премногу остаоци од храна кои може креативно да се искористат. Затоа, ние денес ви предлагаме рецепт за премаз од брокули, во кој може да се искористат и остатоците од храна. СОСТОЈКИ 2 главици брокула 0.5 кг кравјо сирење кромид 1 чешне лук 50 гр путер 1 мала лажица сенф остатоци од печено месо соја сос тост или лиснато тесто копар ПРИГОТВУВАЊЕ Сварете ја брокулата. Ситно исечкајте ги кромидот, копарот, лукот и остатоците од месо. Сите состојки измешајте ги со кравјо сирење и сенф. Во меѓувреме, во блендер измиксајте ја сварената брокула, во комбинација со путер, соја сос и сол. Спојте ги двете смеси. Измешајте добро за да се соедини. Сервирајте со тост или лиснато тесто. На крај, посипајте малку сусам. Bon Apetit!
| | веќе видена

Во првиот дел зборувавме за начинот на кој се хранеле нашите предци, врз основа на кој е направена оваа диета. Наведовме која храна и пијалаци би требало да се консумираат. Денес, продолжуваме со нејзините позитивни и негативни страни. Поддржувачите сметаат дека луѓето се генетски предодредени да јадат како што јадел пештерскиот човек пред да настапи земјоделската револуција. Според нив, тоа е единствен начин да се спречат дебелината, болестите на срцето и дијабетесот. Тоа е така бидејќи таа храна содржи протеини, влакна и течности, кои спречуваат зголемување на килограмите и појава на шеќерна болест. Совет: обидете се да бидете на оваа програма барем две недели и увидете како делува. Доколку не делува, тогаш прекинете ја. Што мислат експертите за палеолитската диета? Според Американската диететска асоцијација , оваа диета има некои одлични делови, но сепак ѝ недостасува разноликост и нутритивна адекватност за човечкиот организам денес. Според доктор Дејвид Кац , јадењето на природна храна е далеку ...
| | веќе видена

Млекарницата „Здравје Радово“ од пред неколку дена влезе и во бизнисот со производство на сокови. Имено, втората по големина млекарница во Македонија ја купи фабриката за производство на сокови „M&A Beverages“. Информацијата ја потврди и сопственикот на „Здравје Радово“, Јован Дабески. Сумата за која е купена фабриката останува тајна, но со оваа инвестиција „Здравје Радово“ се стекнува со нова, современа опрема за производство на сокови. Тие ќе се произведуваат во стаклена, пластична и тетрапак амблажа. Според плановите, 80% од производството ќе биде наменето за домашниот пазар, а 20% ќе оди за извоз. Инаку, „ M&A Beverages“ е некогашен „Ино спектар“ . Фабриката престана да работи со пропаѓањето на млекарницата „Сведмилк“, каде таа имаше свој удел, односно беше еден од акционерите. Со оваа инвестиција на „Здравје Радово“ ќе проработи уште еден наш пропаднат производствен капацитет.
| | веќе видена

Според едно истражување спроведено во Норвешка, грицките помеѓу оброците не ја зголемуваат телесната тежина. Исто така, оваа студија покажа дека не постои поврзаност помеѓу грицките и јадењето поголеми оброци или прејадување. Истражувањето е направено со учество на 58 жени на возраст од 19–41 година. Биле испитувани навиките за консумирање на грицки во текот на еден месец. Притоа, најважно било да се направи строго разграничување помеѓу поимите грицкање, меѓуоброк и оброк. Интересно е дека 40% од жените јаделе грицки 6–12 дена во период од еден месец. Според ова истражување, грицкањето е непланирано или повторено консумирање на храна помеѓу оброци или меѓуоброци, при што личноста може да го контролира јадењето (во спротивно би станувало збор за пореметување во исхраната). Сепак и покрај овие резултати, треба да се знае дека непланираното јадење не е добра идеја, затоа што тоа може да биде вовед во консумирање на вишок на калории, што ќе води кон зголемување на телесната тежина. А, грицките се како измислени ...
| | веќе видена

Тиквата е широко распространета на нашите простори и е омилена храна на повеќето од нас, независно од возраста, благодарение на нејзиниот состав, вкусот, ароматичноста и диететската вредност . Поволните климатски и почвени услови на нашите простори овозможуваат успешно одгледување на оваа култура. За тоа сведочи и Насер Канзоски, еден од најголемите производители на тикви во Kичевско. Тој своите тикви ги одгледува во месноста наречена Карамојца, во близина на Кичево, на површина нешто поголема од еден хектар. Во зависност од годината, Насер може да произведе и повеќе од 20 тони тикви. Со работа на нивата (која е делумно во негова сопственост, а остатокот го има под наем од своите соседи) започнува при крајот на месец април , во зависност од поволноста на климатските услови… Оваа статијата можете да ја прочитате во целост на ffrm.org.mk
| | веќе видена

„Жито Леб“ и „PanЕxpert“ ја отвориja првата заедничка, ко-брендирана пекара во центарот на Скопје. Добро познатата пекара на „Жито Леб“, „кај Рекорд“ доби нов изглед, а воедно го дополни својот асортиман со висококвалитетни пекарски производи според германска технологија. Посетителите на едно место ќе можат да го почувствуваат вкусот на македонската традиција и германската перфекција. Отворањето на ланец нови ко-брендирани пекари се очекува да биде во склад со проектираната пазарна динамика. Покрај тоа, „Жито Леб“ и неговиот партнер „PanExpert“, нудат можност за деловна соработка преку систем на франшиза, кој овозможува низа поволности за професионален почеток на бизнис кој веќе успешно функционира во Германија и цела Европа. Селектиран асортиман на заедничките производи ќе биде достапен за дистрибуција и во поголем број реномирани супер маркети, угостителски објекти и кетеринг компании на целата територија на Република Македонија. Во иднина, „Жито Леб“ планира да го продолжи трендот на современо работење и ...
| | веќе видена

Денешниот рецепт е посветен на салатите. Станува збор за вкусна салата од туна и грав, која може да биде предјадење на некој убав медитерански ручек. СОСТОЈКИ (за 4 лица) 200 гр туна во конзерва, во сопствен сос 220 гр грав во конзерва во вода 1 виолетов кромид, исечкан на тенки кругови 1 чешне лук, изгмечено 1 јаболко, излупено и исечкано 1 пиперка, исчистена и стино исечкана 1 лажица ситно сечкан магданос за сос 3 лажици јогурт со мала масленост 2 мали лажици мешавина од мед и сенф 1 лажица маслиново масло 2 лажици сок од лимон сол и бибер ПРИГОТВУВАЊЕ Помешајте си сите состојки за сосот во еден сад, за да се добие хомогена смеса. Во меѓувреме, гравот и туната ставете ги во подлабок сад за салата и сосот прелијте го одозгора. Салата оставете ја во фрижисер околу 1 час, за да се развијат целосно сите вкусови. Варијација: oваа салата, наместо со грав, туна и јаболко, можете да ја направите и со пилешко месо, леблебија и круши. Направете комбинација од 300 гр пилешко месо, 200 ...
| | веќе видена

Како резултат на петнаесет годишното контролирано природно одгледување, без употреба на генетски инжињеринг, настана „Ангело“ пиперката, која нема семки. Со тоа што не содржи семки, ја олеснува работата на секој готвач. Пиперката е 25% послатка и покрцкава од класичната. Овие карактеристики ја прават иделна за приготвување, како и за консумација во свежа состојба. Со оглед дека е послатка, би можела да им се допадне и на децата, кои според истражувањата, најчесто не се големи љубители на овој зеленчук. Се одгледува во Јужна Шпанија, Израел и Холандија, а за јавноста засега е достапна само во британскиот ланец маркети „Маркс и Спенсер“. Освен со слаткоста се одликува и со екстра крцкавост, што ја прави како идеална ужина, полна со витамин Ц. Нам, веднаш ни текна дека приготвувањето на ајвар ќе биде далеку поедноставно, со оглед дека нема да мора да се чистат семките од пиперката. Веруваме дека тоа е најздодевниот дел од целата постапка на правењето на овој македонски специјалитет.
| | веќе видена

Сите љубители и колекционери на рачни часовници од брендот „Ролекс“, кои воедно уживаат и во вкусот на пицата од британскиот синџир на пицерии „Домино’с“, сега може да ги обединат своите страсти во еден производ . Станува збор за рачен часовник „Ролекс“, кој на себе има лого на познатата пицерија. Сепак, важно е да се напомене дека овој часовник може да го купат само членовите на клубот на „Ролекс“, по повластена цена од 2.900 американски долари. А, сега, малку математика. Ако се запрашате колку пици може да добиете за тие пари, тогаш вистинскиот одговор е 300 парчиња. Останува на вас дали ќе ги изедете тие пари или ќе ги носите на вашата рака. И секако, потрудете се да станете член на „Ролекс“ клубот.
| | веќе видена

Со оглед дека празниците поминаа, а веројатно голем дел од нас накачија по некој килограм, денес се решивме да презентираме една навистина интересна диета. Станува збор за диетата „пешетерски човек“, односно диета која се базира на исхраната на нашите далечни претци. Оваа диета е позната и како „палеолитска диета“ и вклучува јадење растенија и месо, слично како што тоа го правеле нашите претци. Според дел од лекарите, оваа диета е мошне здрава, а резултатите покажуваат дека го намалува ризикот од кардио болести, го намалува притисокот и воспалувањата, ја намалува телесната тежина и ги редуцира акните. Сепак и оваа диета има бројни контроверзи. Некои експерти по нутриционизам тврдат дека денешниот човек се адаптирал на нови начини на исхрана и нови плодови, кои секако не смеат да се исфрлат од режимот на исхрана. Што треба да се јаде? Оваа диета ја опфаќа целата храна која можела да се лови и собира во текот на палеолитот. Месо, риба, школки, јајца, јаткасти плодови, зеленчук, корења, овошје и бобинки. ...
| | веќе видена

Додека водечките производители на спортски пијалаци ја шират својата палета на производи со енергетски чоколади, шејк пијалаци и други додатоци за подобрување на спортските перформанси, помалите производители како „Брендон Брукс“, се обидуваат да го освојат пазарот со нови, иновативни идеи . Во овој случај, се работи за сок од краставички, кој помага при отстранување на грчеви по интензивна физичка активност. Една студија на Универзитетот „Бригам Јанг“ докажа дека болките се намалуваат за само 85 секунди по консумирањето на сокот. Производителот уште во 2.000 година почна да го развива производот „Pickle Juice Sport“, откако утврди дека постои голем интерес помеѓу спортистите за природни пијалаци од моркови и шипка. Засега има само една варијанта на сокот, а за следната година се планира послатка варијанта, збогатена со сок од калинки.
| | веќе видена

Речиси секогаш, јадењата во рестораните кои се состојат од сосови од четри видови сирења се помеѓу најскапите. Без разлика дали се во комбинација со месо, тестенина или зеленчук. Но, вистината е дека овој сос се приготвува многу едноставно и повеќе не морате да плаќате скапо по рестораните за да уживате во неговиот фантастичен вкус. Со овој рецепт, сосот ќе можете да го приготвите самите. За само неколку минути, ќе го имате мирисот и вкусот на Италија во вашата кујна. Ние, денес го приготвивме со кралицата на здрвјето — брокулата. Пригответе го и уживајте! СОСТОЈКИ 2 чаши хопла за готвење ½ чаша путер ½ чаша рендан пармезан ½ чаша иситнета моцарела ½ чаша иситнета горгонѕола ½ чаша иситнето проволоне 1 цвет брокула бибер ПРИГОТВУВАЊЕ Во огноотпорен сад со средна големина, измешајте ја хоплата (доколку немате хопла, можете да направите смеса од млеко и брашно) со путерот. На тивок оган, мешајте дoдека не се растопи путерот. Постепено додавајте ги сирењата (не мора да ги употребите овие ...
| | веќе видена

Убавка Синдевска Делчево Нашата редовна читателка Убавка од прекрасното Делчево, ни испрати уште по прекрасен рецепт за десерт. Станува збор за ролат од кокос. Веруваме дека многу од вас го имаат вкусено, но ние решивме да го објавиме овој рецепт за сите оние кои досега немале можност да уживаат во овој десерт. СОСТОЈКИ 250 гр маргарин 250 гр шеќер 250 гр бисквити (мелени) 50 гр суво грозје 250 гр кокос 100 гр чоколадо ПРИГОТВУВАЊЕ Во сад за готвење го топиме маргаринот заедно со 70 мл вода и 250 гр шеќер. Кога смесата ќе се стопи, садот го тргаме од оган и во смесата ги додаваме мелените бисквити, кокосот и сувото грозје. Ја мешаме целата смеса убаво, за да стане хомогена. Потоа, на фолија на која сме ставиле малку масло, ја ставаме смесата и полека формираме ролат. Ролатот од кокос го ставаме во фрижидер за да се излади. На крај, го попрскуваме со чоколадо, кое претходно сме го растопиле. Bon Apetit!
| | веќе видена

Овен Оваа недела планетите многу позитивно ќе влијаат на вас и на вашата среќа, а ќе ви престане и периодот во кој бевте во постојан хаос. Како резултат на тоа, ќе престанат да ви се кршат предметите низ кујната, да не ви испаѓаат рецептите и слично. Неделава ќе бидете особено внимателни со сѐ што ќе правите. Сега можете да го направите комплицираниот рецепт, за кој никако да соберете храброст. Не треба да бидете загрижени, ќе испадне одлично. Бик Неделава ќе се чувствувате многу инфериорно во однос на останатите. Зборовите, па и рецептите на сите останати ќе ви делуваат поважни од вашите. Но, запомнете дека сепак вашето семејство најмногу сака кога вие готвите и што и да приготвите за нив е совршено. Близнаци Вие сте способни да направите речиси сѐ и сакате на сите да им помогнете. Неделава ќе ви биде особено напорна, обрски ќе ве напаѓаат од сите страни. Ќе ви треба многу здрава храна за да ја пребродите неделава, односно физички да ја издржите. Задржете се на појадоци со житарки и обилни оброци со ...
| | веќе видена

Индустријата на топли напитоци со кофеин не престанува со изненадувањата. По најскапото кафе на светот, кое во една фаза од производството проаѓа низ дигестивниот систем на дива мачка, „World News Australia“ пренесува уште една интересна информација, која се однесува на одгледувањето на чај. За одгледувањето на овој најскап зелен чај на светот се користи ѓубриво од измет од панда. Професорот на универзитетот Синчуан, Ан Јачи, се занимава со развивање на нови врсти на мешавини од чај, кои достигнуваат цена и до 50.000 фунти за килограм. Системот за варење на пандата се карактеризира со многу слаба апсорпција. Само 30 проценти од хранливите состојки се апсорбираат во нејзиниот организам, а сѐ останато го исфрла во изметот. Токму тоа е причината да се искористи изметот на пандата. Овој чај, кој се одгледува со ваквото ѓубриво, има многу здравствени бенифиции за нашиот организам. Главна храна на пандата е бамбусот, кој има многу антиканцерогени својства. Токму затоа, професорот Јаши смета дека вака одгледуваниот ...
| | веќе видена

Иако поимите егзотично и „Мекдоналдс“ некако не одат заедно во иста реченица, сепак, доколку прошетате низ светот и ги посетите нивните ресторани, ќе пробате многу егзотични јадења. Погледнете ги овие дваесет Мек сендвичи, кои се комбинација на традиционалната кујна во определена земја и оргиналните Мек сендвичи. „Big Bolgogi Burger“ Јужна Кореа Булгоги на кореански значи огнено месо и всушност е бургер со традиционално маринирано говедско месо на скара, прелиено со булоги сос. Тоа е најпродаваниот сендвич во Кореа. „McFalafel“ Египет „Мекдоналдс“ во Египет нуди фалафел сендвич, кој му е ривал на секојдневниот „Биг мек“. Всушност, тоа е хамбургер прелиен со специфичен сос од лук. „McShawarama and McKebab“ Земјите од Блискиот Исток Омилен во земјите од Блискиот Исток, овој сендвич е говедско месо на скара во лепиња или тортиља, со традиционална салата. „Le Croque McDo“ Франција и Белгија Овој сендвич е омилен кај франкофилите. Две парчиња ементалер и едно парче шунка во тост, креираат совршен ...
| | веќе видена

Без разлика дали сакате да го испуштите воздухот од младо вино, или да го филтрирате талогот од старото вино кој се насобрал поради танини, пигменти и ред други причини, декантирањето е многу важна вештина за сите љубители на вино. Професорот Михаил Веис, на ова видео демонстрира колку е лесно декантирањето. Тоа го прави со помош на свеќа, која ја приближува до грлото на шишето и која служи како дополнителен извор на светлина. Тој препорачува овој процес да го повторите два пати (или да употребите филтер за кафе вториот пат), за да добиете подобри резултати.
| | веќе видена

next