Гурман

ЗДРАВЈЕ » 26 февруари, 2013 » Гурман™ Семето од Niggela Sativa се смета за еден од најдобрите лекови речиси од памтивек. Се нарекува и римски коријандер, црн сусам, црн ким, но денес е најпознат како црно семе. Први податоци за негово одгледување имаме во древниот Египет. Неверојатно, но масло од црно семе е пронајдено во гробот на Тутанкамон. Многу од неговите здравствени бенефите се докажани и во медицинската литература. Преку 40 состојби и здравствени потешкотии може да се подобрат со употреба на ова растение. Има антибактериско и антивоспалително дејство , делува против појава на улцер, има антифунгицидно и антоксидантно делување . Црното семе е бронходилататор, го штити црниот дроб, делува полезно при дијабетес, рак и во заштита на бубрезите. И ова е само дел од болестите на кои делува успешно. Ќе го опишеме неговото делување на некои од најраспостранетите болести. Дијабетес тип 2 — два грама црно семе на ден делува на намалување на резистентноста на инсулин, ја зајакнува функцијата на ...
| | веќе видена

Истражување » 26 февруари, 2013 » Гурман™ Вкусот на сирењето некои луѓе ги фрла во екстаза, а кај други (за волја на вистина, тие се многу помалку) им предизвикува мачнина. Верувале или не, ова прашање е поставено уште во XVII век кога имало две студии на тема аверзија кон сирењето. Иако овие две истражувања не дале одговор, ги поттикнало научниците да работат на ова прашање. На тој начин, денес ја знаеме причината за нетрпеливоста на некои луѓе кон сирењето. Ферментацијата на млеко е процес во кој доаѓа до контролирано и ограничено расипување. Им дозволуваме на некои микроби и ензими да ја разградат храната, но само до определeн, прифатлив степен. Во случајот со сирењето, мастите од животинско потекло и протеините се разградуваат до молекули со интензивен мирис, односно до контролирано расипување . Очигледно дека аверзијата кон расипувањето на храната има важна биолошка функција: заштита од труење со храна. Но, кога еднаш ќе стекнете љубов кон ваквите сирењa, тоа може да се претвори во ...
| | веќе видена

Совети » 25 февруари, 2013 » Гурман™ Во првиот дел зборувавме како да направиме совршена риба на скара. Вториот дел го посветуваме на пилешкото месо, поточно пилешките крилца. Пилешко месо (крилца) Кога купувате пилешко месо обрнете внимание на кожата. Таа треба да изгледа како да е влажна и пожелно е да има жолтеникава боја (сугерира дека пилето е поквалитетно хрането). Кога набавувате пилешко месо за скара, треба да одберете некое кое доаѓа од помалите производители, поради поприродна исхрана. Треба да се избегнуваат готовите преработки и веќе зачинето месо. Кога приготвуваме пилешки крилца на скара потребна е маринада од лимета и морска сол. Врвовите на крилцата треба малку да се одвојат, затоа што горат при печењето. На маринадата ѝ се додава и маслиново масло и зачини по желба. Месото треба да стои во маринада уште од претходната вечер, а треба да биде извадено од фрижидер неколку часа пред печењето. Во моментот на ставање на скара треба да биде на собна температура. Совет: пилешкото ...
сите 3 | | | веќе видена

Статии » 25 февруари, 2013 » Гурман™ Кељот станува популарна состојка во гастрономските кругови и помеѓу нутриционистите. Но, неговиот специфичен вкус и варењето по консумацијата им прави проблем на возрасните, а многу деца не сакаат ниту да го погледнат. Тоа е вистинска штета, со оглед на тоа што е еден од најздравите продукти. Една рака кељ има само 36 калории. Содржи 15% калциум, 40% магнезиум, 180% витамин А, 200% витамин Ц и неверојатни 1000% витамин К од дневната препорачана количина. Тој е преполн и со минерали како бакар, калиум, железо, манган и фосфор. Затоа ви нудиме три начини како да уживате во овој зеленчук: Чипс од кељ — не е вистински оброк, но е добар начин како да го навикнете непцето на овој вкус. Можете да му додадете сè што е по ваша волја. Смути или супа — додадете кељ во вашето смути или супа. Измијте неколку листови и ставете ги во блендер заедно со другите состојки. Втора можност е да го насечакте и да го додадете во вашата омилена супа. Пржен кељ — измијте цела ...
сите 4 | | | веќе видена

Слатки » 24 февруари, 2013 » Гурман™ Маја Долеска Прилеп Нашата читателка Маја полека станува и една од нашите читателки кои најчесто ги споделуваат нивните рецепти со сите гурмани. По тулумбите и чоколадото со ориз , сега ни следува овој рецепт: СОСТОЈКИ 200–250 гр ресани 200 гр крем банани 100 гр урми 100 гр смокви 100 гр желе 150 гр бисквити 2 лажици мармалад 100 мл млеко 100 гр чоколадо за глазура ПОДГОТОВКА Чекор 1: сите наведени состојки се сечкаат и се ставаат во сад. Потребно е млекото да се стопли, но да се внимава да не е многу жешко. Откако ќе го стоплите млекото и тоа се додава во садот. Чекор 2: ги мешаме сите состојки за да добиеме хомогена смеса. Откако смесата е приготвена, се става во калап обложен со проѕирна фолија и се става во фрижидер за да се стврдне. Чекор 3: откако ќе отстои во фрижидер се става чоколадната глазура и може да се сервира.
сите 12 | | | веќе видена

Fancy » 23 февруари, 2013 » Гурман™ Замислете си мал стаклен сад полн со некоја вкусна паштета или лесен намаз со кој можете да го надополните прекрасниот ручек. Денешната статија е наменета на две токму такви предјадења. Паштета од хумус Состојки: 200 гр леблебија, 150 мл маслиново масло, 2 мали лажици сусам, 3 чешниња лук, сок од 1 лимон, сол и бибер, малку ким и малку црвен пипер. Приготвување: потопете ја леблебијата во вода и оставете да отстои преку ноќ. Следниот ден, сварете ја за да омекне целосно. Пропечете го кратко сусамот, за да добие златна боја. Промешајте ги во блендер изладените леблебии со малку вода во кои се вареле, сусам, лук, лимон и маслиново масло. Зачинете со сол и бибер. Пред сервирање, посипете ја паштетата со малку сусам, ким и црвен пипер. Намаз од печени пиперки и лешник Состојки: 200 гр печени пиперки (чистени), 50 гр лешници, 2 тенки кришки леб, 2 чешниња лук, ½ мала лажица чили, сол, 75 мл маслиново масло, 2–3 мали лажици оцет Приготвување: испечете ги ...
| | веќе видена

ВЕСТИ » 22 февруари, 2013 » Гурман™ Инцидентот со присуство на штетната материја афлатоксин се шири како пожар. Ако на почетокот се зборуваше дека само определни видови млеко на „Дукат“ го содржат афлатоксинот, сега излегува дека над 50 брендови млеко се загадени. Според испитувањата направени во Хрватска и Србија, зголемено присуство на афлатоксин има во „Моја кравица“ со 2.8% на „Имлек“, „Мегле“, „Ела“ на „Млекара Суботица“, „Дукат трајно“, како и дел од производите на „Млекара Шабац“ и „Нишка млекара“. Од вчера, Агенцијата за храна и ветеринарство започна анализа и на млекото на македонските производители. Земени се мостри од сите примероци на млеко, но и на сите млечни преработки. Останува следните денови да ги добиеме резултатите од анализите со нашите производи. Главната причина за појавата на афлатоксинот е српската пченка која била користена за исхрана на животните. И во Македонија била увезена таа пченка, но според нашите државни органи нема место за паника со оглед дека во неа не се ...
сите 57 | | | веќе видена

Гастрополис » 22 февруари, 2013 » Гурман™ Ресторанот на франшизата „Сабвеј“ во Анжер, Франција понудил специјално мени за празникот на вљубените посветен само на хетеросексуални парови. Поради тоа се нашол под серозна критика од страна на членовите на здрженијата кои ги бранат правата на граѓаните со хомсексуална ориентираност. Според сопственикот, негово уставно право е слободата на изразување и избор и поради тоа се решил на ваков чекор. Законот за хомосексуални бракови не е стапен на сила и до тогаш тој смета дека може слободно да го изразува своето мислење. Сепак, веднаш откако управата на синџирот ресторани го открила овој случај, ресторанот е затворен. Во изјавата на „Сабвеј Франција“ стои дека тие се извинуваат за настанот и наведуваат дека секоја локација добиена со франшиза се раководи индивидуално од самиот сопственик.
| | веќе видена

ЗАБАВА » 21 февруари, 2013 » Гурман™ Оваа статија ја посветуваме на неколку интересни „гаџети“ за храна и пијалаци. Еден дел од нив навистина може да имаат употреба, но голем дел се целосно непотребни и некорисни. Ѓердан — држач за чаша вино Ова решение ќе ви помогне никогаш да не ја загубите вашата чаша кога сте на забава. А рацете и натаму ќе ви се слободни. Цена: 1.100 денари Боксерка за месо За жал, боксерката е едно од најчесто користените орудија. Но, се надеваме дека повеќето ќе започнат да купуваат само ваква боксерка и ќе ја користат само во кујна при приготвување на месо. Цена: 600 денари Држач за течност Ако некогаш сте посакале да ставите некоја течност во пластично ќесе, тогаш ќе ви биде потребен овој држач. Иако, сè уште не е сосема јасно зошто некој би ставал течност во ќесе. Цена: 450 денари Држач за хартија Овој уред може да има вистинска примена и да биде корисен. Ја сече хартијата токму на онаа големина која ви е потребна, без да се отвора целата ролна. ...
| | веќе видена

Статии » 21 февруари, 2013 » Гурман™ Речиси секаде во светот се случува производителите на храна да не се држат секогаш до законот и правилата. Така, се случува да произведат храна која не е во ред или се обидуваат да не донесат во заблуда со производи кое се разблажени, со променет состав и слично. Затоа, денес постои посебна професија — форензичари за храна. Тие се нашата прва одбранбена линија против лошата храна. Нивното образование и технологијата која им е на располагање е доволна да се открие секаква измама во врска со храната. На пример, минатата година во еден суши ресторан во Њујорк ја открија таканаречната лаксативна риба која поради некоја своја состојка предизвикува дијареа кај купувачите. Во Италија, било извршено ДНК тестирање на моцарела, со цел да се открие дали некои производители не го оправдуваат поседувањето на печати за оригинално потекло на ова сирење. Било откриено дека во многу случаи наместо млеко од биволица, се користело обично кравјо млеко при производство на ...
| | веќе видена

Странска кујна » 20 февруари, 2013 » Гурман™ Претпоставуваме дека сте слушнале за риба и чипс. Станува збор за најпознатото британско јадење кое таму е познато како „fish and chips“. Денешниот рецепт e токму за тоа јадење. За 4 лица ќе ви бидат потребни следните: СОСТОЈКИ 400 гр филе од бакалар масло за пржење за пивско тесто 200 гр брашно 3 дл пиво сол ½ мала лажица сода бикарбона малку масло ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: насечете го свежото филе од бакалар на поситни парчиња. Ставете им брашно и ставете ги во пивско тесто. Чекор 2: за да го направите пивското тесто, измешајте ги брашното и пивото. Потоа додадете сол, сода бикарбона и малку масло. Чекор 3: пржете го бакаларот во многу масло, додека не добие златно-жолта боја. Сервирајте со пржени стапчиња компир.
сите 7 | | | веќе видена

Истражување » 20 февруари, 2013 » Гурман™ Веројатно прво што ќе помислите е каква врска имаат овие две работи. Според истражувањата на американските експерти, врската помеѓу нив е сериозна и открива дека пиењето газирани пијалаци ја зголемува можноста за појава на депресија. Во истражувањето во кое учествувале 265 илјади лица на возраст помеѓу 50 и 71 година, утврдено е дека оние кои пијат околу 1 литар газирани пијалаци на ден имаат за 30% повисок ризик да заболат од депресија. Од друга страна, истото истражување покажува дека кафето делува сосема спротивно. Имено, испитаниците кои пиеле по 4 кафиња на ден имале за 10% помал ризик да заболат од депресија во споредба со оние кои воопшто не пијат кафе.
| | веќе видена

Совети » 19 февруари, 2013 » Гурман™ Кога зборуваме за трикови од кујната, најчесто наједноставните решeнија се и најдобри. Често се сретнуваме со проблеми кои ни изгледаат нерешливи. Токму затоа е наменета оваа статија. Ви претставуваме 5 трикови од кујната. Како загорен сад повторно да биде како нов? Дури и најквалитетните садови за готвење може да загорат или да имаат темни дамки. Ако се обидете да ги измиете, нема да ви успее да ги отстраните дамките. Затоа, садот првин испрскајте го со средство за чистење на рерни и оставете да отстои неколку часа. Како да ги отстраните дамките од даска за сечење? Најпрвин треба даската да ја намачкате со лимон. Ако има потврдокорни дамки, тогаш даската премaчкајте со некое абразивно средство и исчистете ја со помош на рапавата страна од сунѓерот. Ако и тоа не успее, тогаш постои уште еден начин — шмиргла. Како кристализиран мед да го вратите во првобитна течна состојба? Доволно е теглата мед да ја ставите во сад со топла вода околу 15 минути. ...
| | веќе видена

Гастрополис » 19 февруари, 2013 » Гурман™ Тосканската храна е едноставна, непретенциозна и обилува со локални производи, сирења и месо. Тосканците се познати и по консумацијата на грав, кој може да го најдете во речиси сите видови на оброци. Обожуваат и месо од дивеч и секако вино. Рецептите варираат од традиционални до иновативни. Овој широк избор на јадења не само што овоможува историски и социјални информации, туку остава простор за флексибилно, живо и креативно готвење. Во срцето на готвењето во Фиренца се наоѓаат 4 основни состојки: леб, екстра девствено маслиново масло, месо и вино. Во продолжение ќе наведеме неколку од најпознатите јадења. „ Tonno e fagioli“ — Салата од туна со грав Гравот се вари во солена вода со жалфија и лук. Се сервира со туна и се прелива со масло. Се служи како предјадење или брзо главно јадење со крцкаво лепче. „Panzanella“ — Салата од бајат леб Вкусот на ова јадење најмногу зависи од лебот, кој мора да биде несолен, стар ден-два, а останатите состојки мора ...
| | веќе видена

Статии » 18 февруари, 2013 » Гурман™ Знаеме дека е навистина тешко да се биде келнер. Платата е најчесто ниска, работното време долго, се сретнувате со најразлични гости и карактери. Од друга страна, келнерите мора да бидат секогаш љубезни и пријатни кон гостите. Но, понекогаш, ред нивни постапки знаат навистина да бидат напорни и да ви го уништат оброкот. Мени Најчесто на прашањето што ќе ни препорачате, тие одговараат: „Сè е вкусно!“. Јасно е дека работите во тој ресторан, но ако веќе гостинот решил да дојде таму, тогаш се решил и да јаде таму. Продажбата секако ќе се случи, а останува на келнерот да се погрижи искуството да биде пријатно. Неусогласеност Кога ќе ја прими нарачката за пијалак, речиси секогаш неговото следно доаѓање е да ја донесе. Во меѓувреме, може да донесе мени или вода. Или најдобро, тие две работи секогаш да бидат на масата уште пред да седне гостинот. Истото се случува и со приборот за јадење и ред други работи. Нудење на најскапото Овде станува збор ...
| | веќе видена

Kitchenware » 18 февруари, 2013 » Гурман™ Кујнскиот робот „MMC800W“ на „Горење“ е робусен и силен кујнски помошник. Неговите најдобри карактеристики се фактот што кога работи не прави многу бучава, потоа неговата голема ефикасност, големиот избор на функции и додатоци. Да не го заборавиме и неговиот елегантен изглед. Без оглед колку многу искуство имате во кујната, од сега па натаму, со овој робот ќе бидете уште покреативни, побрзи и поефективни. Матење, гмечење, сечење, рендање, мешање и сите други слични активности можете да ги препуштите на овој уред. Овој робот содржи и бројни додатоци. Мешалка, сад од 4.5 литри зафатнина направен од нер’ѓосувачки челик и заштитен капак, различни додатоци за мешање, матење и гмечење. За да можете да приготвите вкусни јадења, тука се и додатоците за рендање на зеленчук, потоа за пишкоти, мелење месо, приготвување на сокови од овошје и зеленчук и додаток за приготвување на тесто и тестенини. Сите делови на роботот може да се отстранат и лесно да се измијат ...
сите 4 | | | веќе видена

Набрзина » 17 февруари, 2013 » Гурман™ Меко печиво, сочен паниран ослич, зеленчук… уживајте во вкусот на ова практично и брзо јадење. Ви претставуваме рецепт кој може да го менувате согласно вашите желби. СОСТОЈКИ (2 сендвичи) 2 филети ослич 2 печива за хамбургер неколку листови зелена салата кашкавал по избор домат виолетов кромид за сос мајонез кечап малку бело вино малку капари ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: испохувајте и испржете го осличот додека не добие златно-жолта боја. Кога ќе биде готов, ставете врз него по едно парче кашаквал за да се истопи. Чекор 2: пригответе го зеленчукот. Исечете го доматот и кромидот на тенки кругови, додека зелената салата на мали ленти. Чекор 3: за да го направите сосот, измешајте ги кечапот, мајонезот, малку бело вино и иситнети капари. Чекор 4: составете го сендвичот. Исечете го печивото на половина, нанесете на долната страна сос, потоа зелена салата, кромид, ослич, домат и затворете.
сите 8 | | | веќе видена

Од куварот на баба » 16 февруари, 2013 » Гурман™ Денес ви претставуваме еден вистински зимски рецепт. Се надеваме дека ви останала кисела зелка. А ако не, тогаш можете да ја најдете на пазарите или во поголемите маркети. СОСТОЈКИ 1 главица кисела зелка 2 дл просо сол и бибер кромид морков мелен сув зачин црвена пиперка копар малку чили пиперче пилешко месо ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: пропржете го кромидот, а потоа иситнете го со помош на миксер. Додадете му морков и кисела зелка. Сите состојки ставете ги во сад за варење. Налејте вода и додавајте по потреба. Динстајте околу еден час. Чекор 2: просото, кое претходно стоело во вода, додадете го кон садот со кисела зелка. Потоа, додадете ги и пилешкото месо, сувиот зачин, копарот, чили и црвената пиперка (или мелен црвен пипер). Варете уште околу еден час, сè додека не добиете густа и кремаста текстура.
сите 2 | | | веќе видена

Вежби » 15 февруари, 2013 » Гурман™ Според бројни истражувања, утврдено е дека вежби кои траат само неколку минути дневно може да имаат исто влијание како и повеќечасовно вежбање со вообичаен интензитет. Овој тренинг е мошне едноставен. Можете да се качите на домашен велосипед , една минута се загреавте и потоа 20 секудни возите најбрзо што можете. Истото треба да се повтори уште два пати. Ако го прифатите овој начин, во текот на една недела ќе потрошите 7 минути на интензивно возење и 21 минута на загревање. Со овој тренинг се активираат 805 мускули , додека при одење, џогирање или возење велосипед во надворешни услови — 20–40% од мускулите во телото. Сепак, овој тип на тренинг не е за секого. Доколку утврдите дека нема напредок, тогаш продолжете со вообичаените вежби. Идејата на оваа програма е кратко, но интензивно вежбање. Со тоа се разградуваат залихите на шеќери, поточно гликозата во мускулите во облик на глукоген. Кога тој ќе се разгради, во мускулите се ослободува простор за прифаќање ...
сите 2 | | | веќе видена

Совети » 15 февруари, 2013 » Гурман™ Претпоставуваме дека понекогаш ви досадува еден ист вкус или продукти. Затоа, денес ви предлагаме да испробате неколку различни комбинации со кои ќе го смените и подобрите вкусот на секојдневната исхрана. Лимон во тестенини Кога ги варите тестенините, не ставајте сол, туку половина исцеден лимон. На овој начин на оброкот ќе му дадете свежина. Одрезок со кафе Ако правите одрезок од некое месо, додадете му комбинација од кафе, мелен црвен пипер, чили во прав, ким, сол и малку бибер. На крај, зачинете со малку сол. Кајгана со свежо сирење Измешајте две лажици путер со сирење и потоа додадете го тоа кон изматените јајца. Веруваме дека ќе уживате во ова јадење. Рен во компир салата Компир салатата може да биде блага, кремаста ако има мајонез или кисела со оцет и кромид. Но, ако сакате навистина одлична салата, додадете една или две мали лажици рен. Ќофте со каша од јаболка Комбинирајте половина килограм мелено јунешко месо, 2 јајца, 1 шолја лебни ...
сите 3 | | | веќе видена

next