Факултети

Датумот на премиерата на осмата сезона на „Игра на троновите“ е конечно тука! Ејч-би-о со новиот трејлер објави дека серијата се враќа на 14.4.2019 година. ...
сите 4 | | | веќе видена

Државните факултети на нивните веб-страници никаде не прикажуваат каде се применуваат нивните научни сознанија. Мора да создадеме систем, модул, платформа и да ...
сите 14 | | | веќе видена

Низ албанските села и планински долини се наоѓаат стотици илјади бетонски бункери. Тие биле изградени во периодот од 60-тите до 80-тите, за време на ...
| | веќе видена

По една година откако Ај-би-ем го претстави квантниот компјутерски прототип од 50-квантни битови, компанијата повторно има големо соопштение. Имено, сега ...
сите 2 | | | веќе видена

На добитникот на Нобеловата награда за физиологија и медицина Џеjмс Вотсон му се одземени сите почесни титули во лабораторијата „Колд Спринг Харбор“, каде што ...
сите 14 | | | веќе видена

Ја сакам работата со пациенти и можноста да работам во научноистражувачки проекти. Сè што барам е да ми се даде можност да работам, ни откри д-р Асани во ...
сите 13 | | | веќе видена

next