Факултети

Истражувачите од Медицинското училиште при Универзитетот „Вашингтон“ во Сент Луис, Мисури, велат дека оствариле значителен напредок при развивање тест на крв ...
сите 10 | | | веќе видена

Највисока температура од 41 степен минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. ...
сите 281 | | | веќе видена

Водечките американски технолошки компании изгубија 162 милијарди долари при вчерашното тргување на „Вол стрит“, при што најголема загуба забележа „Епл“. Тоа е ...
сите 54 | | | веќе видена

Од овој месец се укинуваат квотите за лековите на рецепт во аптеките во регионите на туристичките места Охрид, Струга, Дојран, околината на Гевгелија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Седумдесет и пет стипендисти што го изучуваат македонскиот јазик, литература и култура учествуваат на 52. Летна школа на Меѓународниот семинар за македонски ...
сите 21 | | | веќе видена

Џоко Шуклев од Стојаково и Ѓорѓи Николов од Гевгелија се вратија во Македонија откако поминаа 23.000 километри со олдтајмерот „рено 4“. Тие беа дочекани од ...
сите 2 | | | веќе видена

Цело време слушаме како глечерите се топат поради климатските промени и како ситуацијата станува сѐ пострашна, но не секогаш сфаќаме колку е сериозно сето тоа. ...
сите 9 | | | веќе видена

next