Факултети

Покрај негрижата на надлежните институции за одржувањето на домовите, и самите студенти покажуваат дека воопшто не се грижат за животната околина Отпадоци, ...
сите 78 | | | веќе видена

Еднаш месечно, односно секоја прва сабота во месецот жителите на Сиера Леоне излегуваат од своите домови и ги чистат улиците. - Сите знаат дека главната ...
сите 3 | | | веќе видена

Сајбер-насилството е еден вид триаголник бидејќи тука не се инволвирани само жртвата и насилникот, туку и секундарно истрауматизираната група на деца што е ...
сите 2 | | | веќе видена

Град во Западна Јапонија најави дека планира да користи вештачка интелигенција за да ја предвиди сериозноста на сомнителните случаи за булинг во училиштата. ...
сите 2 | | | веќе видена

Верувале или не, сѐ уште постојат луѓе што го користат „Интернет експлорер“. Но, „Мајкрософт“ вели дека тоа не баш добра идеја. Всушност, ги советува да ...
сите 6 | | | веќе видена

Во четвртокот „Епл Инк“ ги објави софтверските ажурирања за ајфоните што го поправаат проблемот со приватноста на услугата за видеоповик „Фејстајм“. Проблемот ...
| | веќе видена

Германски државјанин во Швајцарија го возел својот автомобил со брзина од 249 километри на час на делница каде што ограничувањето на брзината е 120 километри ...
сите 12 | | | веќе видена

Најстариот трговски центар во Данскa, копенхашкиот „Редовр“, отстрани восочна фигура на Мајкл Џексон затоа што била навредлива за посетителите и можела да биде ...
сите 9 | | | веќе видена

Планираното исклучување е дел од сајбер воените-гејмерски вежби за да се осигура дека Русија може да работи дури и ако е исклучена со останатиот дел од светот. ...
сите 12 | | | веќе видена

Веројатно ова е најпосакуваната, најочекуваната и најзначајната изложба за македонската, балканската и европската археологија, рече Горан Санев, директор на ...
сите 30 | | | веќе видена

Професионалци и кариеристи, ве молиме за малку внимание! Денес можете да ангажирате професионален адвокат за имиграција без да морате да ги платите правните ...
сите 2 | | | веќе видена

Студентскиот живот е несомнено возбудлив и исполнет со бројни незаборавни доживувања, но неминовно е и дека носи свои предизвици за студентите. Непроспиени ...
сите 11 | | | веќе видена

„Светот на Биби“ е колекција од едукативни и забавни игри со ликот на Биби и е наменета за деца на возраст од 2 до 8 години За само две недели од промоцијата, ...
сите 8 | | | веќе видена

next