Факултети

Илјадници „друиди”, „пагани” и „нововремци” (NewAgeists), кај славниот британски Стоунхенџ ја дочекаа летната долгоденица, односно најдолгиот ден во годината ...
сите 15 | | | веќе видена

Разговараме со Сања Михајловски, на позиција Директор за управување со директна продажна мрежа во Кроација Осигурување и студент на првата Семос Академија за ...
сите 17 | | | веќе видена

Вики Спит од Велика Британија, чиј партнер почина по вакцинација со „Астра зенека“, е првото лице што доби отштета поради смрт предизвикана од вакцинирање. ...
сите 8 | | | веќе видена

Германската влада не се согласува со планот на Европската Унија за де-факто забрана за продажбата на нови автомобили со мотори со внатрешно согорување од 2035 ...
сите 37 | | | веќе видена

Во исчекување на Самитот на Европската Унија и подгреаните надежи дека можеби конечно портите на Унијата ќе се отворат и за нас, Факултети.мк спроведе анкета и ...
сите 281 | | | веќе видена

Реката Којукук на Алјаска беше место на интересно откритие. Група професори од Универзитетот во Вирџинија забележале заб од мамут покрај брегот на реката. - ...
сите 6 | | | веќе видена

Живееме во модерен свет полн со технолошки чуда. Само погледнете го начинот на кој стигнуваме од точка А до точка Б - електрични возила на кои не им треба ...
сите 34 | | | веќе видена

Недостигот од квалификувани работници во Германија е зголемен, а посебен недостиг се чувствува во градежниот сектор, но и во образовниот и здравствениот ...
сите 8 | | | веќе видена

Историската суша што ја зафати најголемата река во Италија изнесе на виделина остатоци од брод од Втората светска војна. Реката По тече 651,8 километри од ...
сите 6 | | | веќе видена

Главниот извршен директор на технолошката компанија „Мета“, Марк Закерберг, открил дека компанијата отвора дигитална продавница за дизајнерска облека наречена ...
сите 4 | | | веќе видена

Најголемиот штрајк на железницата во последните 30 години во Велика Британија започна денеска кога десетици илјади работници ги напуштија своите работни места ...
сите 33 | | | веќе видена

Мојот син има 2 години и 5 месеци. Не зборува многу, освен 10-ина збора како мама, маче, чао… Но, од друга страна, нонстоп кажува зборови што не ги разбираме и ...
сите 4 | | | веќе видена

Фризерот Звонко Спасовски од Кавадарци преку ден прави магија со ножичките, а навечер ѝ се препушта на имагинацијата и влегува во светот на лејките ...
сите 5 | | | веќе видена

next