Е-Наука

Новите истражувања покажуваат дека мажјаците горили се поуспешни во репродукцијата доколку посветат повеќе внимание на играта и одморот со своите потомци, или ...
сите 6 | | | веќе видена

Мобилниот телефон секогаш го носиме со себе, го користиме за испраќање пораки, како будилник, на него слушаме музика, пребаруваме на интернет, ни служи за ...
сите 5 | | | веќе видена

next