Е-Наука

Европската унија постигна договор за забрана на користење пластика за еднократна употреба, како пластични чинии, чаши или сламки. Австриската министерка за ...
сите 16 | | | веќе видена

Младенчињата од пајак јадат разновидна храна, некои се хранат со мали инсекти, некои со полен, а едно неодамнешно истражување покажа дека постојат пајаци чии ...
сите 4 | | | веќе видена

Рачно напишаното писмо на Алберт Ајнштајн, во кое тој го оспорува концептот на религијата, ги надмина прогнозите и беше продадено на аукција за 2,9 милиони ...
сите 9 | | | веќе видена

Кинескиот научник Хи Џианкуи, кој минатата недела објави дека создал генетски модифицирани бебиња исчезна. Генетичарот од конференцијата до денес не е виден. ...
сите 4 | | | веќе видена

Кина се подготвува за револуционерна мисија за спуштање на вселенска сонда на воглавно неистражен дел од Месечината, со што покажува поголема амбиција како ...
сите 22 | | | веќе видена

next