Е-Наука

Навидум обичен камен, тежок десет килограми, кој со децении служел како држач за врата, всушност е метеорит кој вреди 100 000 долари. Професорка по геологија ...
сите 6 | | | веќе видена

Генерално лекарите препишуваат аспирин после настанат срцев или мозочен удар поради разредување на крвта и намалување на шансите за повторен удар. Некои ...
сите 7 | | | веќе видена

next