Е-Наука

Во западниот дел на Индија, во државата Махараштра се откриени постари уметнички дела за кои се верува дека се стари десетина илјади години, а кои упатуваат на ...
сите 4 | | | веќе видена

Помеѓу многуте опасности кои демнат во морињата и океаните, една која ни најмалку не е наивна постојано се “крие” позади интересениот изглед. Преубавите форми ...
сите 2 | | | веќе видена

Навидум обичен камен, тежок десет килограми, кој со децении служел како држач за врата, всушност е метеорит кој вреди 100 000 долари. Професорка по геологија ...
сите 6 | | | веќе видена

next