Е-Наука

Икањето во медицината се нарекува singultus, кој доаѓа од латинскиот збор singult, земање воздух за време на плачење. При икањето се случува неконтролирано ...
сите 3 | | | веќе видена

Естонија, земјата што предничи во технолошките иновации, работи на формирање на база на податоци со генски записи за повеќе од 150.000 свои сограѓани, односно ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако користите преносен компјутер (или лаптоп) можеби понекогаш се прашувате колку за вашиот уред е добро доколку постојано е вклучен во струја. Додека некој ќе ...
сите 16 | | | веќе видена

Влажните марамчиња кои ги користиме за отстранување на шминка, бришење на раце, лице и други делови од телото би можеле да станат минато. Имено, Британија во ...
сите 4 | | | веќе видена

Двојките што планираат семејство треба да ги избегмнуваат газираните пијалаци бидејќи тие може да влијаат на плодноста на двата партнери. Наодите од ...
сите 7 | | | веќе видена

next