Економија 24

Министерството за финансии денеска излезе со предупредувачка порака дека доколу се укине издавањето на државните записи тоа може да ја загрози исплатата на ...
сите 279 | | | веќе видена

Кои се вашите впечатоци и која е главната порака што ја испративте на овој настан? Мојот фокус на самитов беше да зборувам за тоа дека на светот му требаат ...
сите 4 | | | веќе видена

Унапредување на трговската размена и воспоставување цврста, долгорочна економска соработка преку директни контакти меѓу компаниите, е целта на новоформираниот ...
сите 277 | | | веќе видена

Терористите кои минатиот петок на 13 ноември ги изведоа нападите во Париз, а во кои загинаа 130 луѓе, за целата акција потрошија 7.000 евра, пишува Ројтерс. За ...
сите 2 | | | веќе видена

Според претходните податоци на Државниот завод за статистика, вкупното количество на создаден отпад според секторите на економска активност во Република ...
сите 24 | | | веќе видена

next