Денешен

ДДВ обврзниците имаат рок до 15 јануари доброволно да се регистрираат во системот на данок на додадена вредност и да ги поднесат документите на увид во ...
сите 49 | | | веќе видена

Авион од авиокомпанијата „Јуровингс“ (Eurowings) по полетувањето од Келн со крајна дестинација Солун, бил погоден од гром, објави третиот канал на грчката ...
сите 23 | | | веќе видена

Активисти на „жолтите елеци“ побараа од француските граѓани да ги испразнат своите банкарски сметки и да тргнат во масовен поход на банките. Повикот следува во ...
сите 117 | | | веќе видена

Со одлука на Управниот одбор на Агенцијата за цивилно воздухопловство, функцијата генерален директор на АЦВ од денеска официјално ја презема Томислав Тунтев. ...
сите 38 | | | веќе видена

Албанија во 2018 година беше една од главните земји за потекло на нелегалната трговија на секаков вид стоки во Италија, се наведува во извештај за националната ...
сите 87 | | | веќе видена

Секој десетти вработен во Словенија е странец, а речиси половината од странските работници доаѓаат од Босна и Херцеговина. Словенечката служба за статистика ...
сите 8 | | | веќе видена

Денеска е финалниот акт на еден срамен процес во кој Република Македонија е втурната од страна на премиерот Зоран Заев и владејачкото мнозинство, изјави ...
сите 112 | | | веќе видена

Црвените линии се централната тема во спотот, но и на новото лого на Независни Грци, коалицискиот партнер во грчката Влада, која денеска го објави, а пораките ...
сите 487 | | | веќе видена

Како што беше закажано, точно на пладне започна граѓанскиот протест пред Собранието на Република Македонија, каде треба да се одржи пленарната седница за ...
сите 58 | | | веќе видена

Собраниската седница за уставните амандмани е пролонирана за 16 часот, извести собранискиот спикер Талат Џафери. Тој не ја посочи причината за одложувањето на ...
сите 314 | | | веќе видена

Поранешниот израелски министер Гонен Сегев призна дека шпионирал за Иран, по договор со суд за казна затвор од 11 години, соопшти Министерството за правда. ...
сите 34 | | | веќе видена

next