Денешен

Кремљ подготвува институционална основа за преселување во Русија на што е можно поголем број лица од соседните земји, тврди московскиот весник „Комерсант“. ...
сите 6 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази, поточно со слушање на разговори од „бомбите“, во Кривичниот суд почна рочиштето за предметот “Титаник 3” на СЈО, во кој ...
сите 50 | | | веќе видена

Сообраќајната полиција издала 116 казни за непрописно паркирање, а со специјалното возило „пајак" подигнати се 89 возила. Во текот на изминатото деноноќие во ...
сите 117 | | | веќе видена

Владата не го почитува Законот за слободен пристап до информации од јавен карактер и одбива да постапи по решение на Комисијата за заштита на правото за ...
сите 18 | | | веќе видена

Васил Јанкула од Мала Преспа, кој боледува од детска целебрална парализа, човек со огромна волја, оптимистички дух и храбро срце, го донира неговиот трицикл на ...
сите 15 | | | веќе видена

Северна Македонија би можела да биде еден од нашите основни сојузници во регионот, да се потпре на Грција, а тоа да придонесе Грција да ја одигра нејзината ...
сите 26 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија“, „Монструм“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство. Случајот ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе биде објавена пресудата за 17-те преостанати, јанеза насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, познат во ...
сите 124 | | | веќе видена

Алијасата за Албанците на 21 април во трката за градоначалник на Дебар ќе учествува со доктор Арбен Аголи, познат педијатар. Ова, како што се наведува во ...
сите 66 | | | веќе видена

Денеска во 12:00 часот попладне во Нион, ќе биде извлечен ждребот за четвртфиналето во Лигата на шампионите. Осминафиналните битки понудија многу изненадувања, ...
сите 79 | | | веќе видена

Нашата земја го доби своето заслужено место, седна на масата во НАТО алијансата, велат од СДСМ. Оттаму потенцираат дека со Романија и Литванија, веќе вкупно 8 ...
сите 34 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ оценува дека Стејт Департментот констатира оти Република Македонија е држава со ограничена независност на судството. -Условите во затворите и ...
сите 95 | | | веќе видена

Еден од терористите кој го изврши нападот во две џамии во новозеландскиот град Крастчрч објавил видео во живо на Фејсбук. Клипот е маркиран за време на ...
сите 101 | | | веќе видена

Раководството на Северна Кореја разгледува одлука за прекин на понатамошните преговори со САД за денуклеаризација. Тоа го изјави заменик-министерката за ...
сите 13 | | | веќе видена

Германски мннистерства, институции и личности добиле во изминатите месеци над 100 имејли со закани вклучително предупредувања за бомбашки напади, од адреси што ...
сите 6 | | | веќе видена

next