Денешен

И Никола Кокан Димушевски се огласи на социјалните мрежи по поништениот конкурс за откуп на музички дела. -Оставка за Алаѓозовски и да одговара…Делата кои ги ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска на отворањето на тунелот во Бранчиќ изјави дека „Српската листа“ ќе почека до 20 април да види дали по ...
сите 153 | | | веќе видена

„Стоиме рамо до рамо, во одбрана на полицајците и сите припадници на безбедносните сили. Нема да дозволиме балистичките амблеми да бидат поставени на ...
сите 4 | | | веќе видена

„Гатанки погодувалки – пишувалки“ од Ели Маказлиева е најнова книга чија содржина е мотивирана од древниот литературен жанр гатанки, чиј извор е во ...
сите 4 | | | веќе видена

Овие луѓе би требало да ги избегнувате. Тие се прогласени за луѓе кои никогаш нема да ви ја простат грешката и луѓе кои ќе постојано префрлаат и за најситен ...
сите 6 | | | веќе видена

Владините перјаници и медиуми блиски до владејачкото мнозинство се обидоа да направат едно класично дефокусирање на јавноста со пренесувањето на интервјуто на ...
сите 267 | | | веќе видена

Огромната популарност на „Бело Дугме“ се стекна уште со првиот албум „ Кад би био бело дугме“, надоградена со албумот „ Шта би дао да си на мом мјесто„ од 1975 ...
сите 3 | | | веќе видена

Лијана Глори, жителка на селото Лесби во австралиската држава Викторија, стравува дека веќе ја изгубила битката против тревата која буквално ѝ ја голта куќата. ...
сите 3 | | | веќе видена

next