Денешен

Заменик министерот за надворешни работи на Русија Александар Грушко изјави дека Москва не се меша во внатрешните работи на Атина во ситуацијата поврзана со ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис, во разговор со грчките новинари рекол дека Договорот од Преспа треба да биде изгласан од 151 пратеник, бидејќи ...
сите 351 | | | веќе видена

На крајот од одбележувањето на стогодишнината од Првата светска војна случајно беше открен гробот на француската медицинска сестра Маргарит де Гутиерм на ...
сите 5 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Утринската температура ќе се движи од ...
сите 188 | | | веќе видена

На денешен ден - 16 јануари 16 јануари 2019 1547.- Кнезот Иван Четврти, во историјата познат како Иван Грозни, во Москва бил крунисан за руски цар. За време ...
сите 6 | | | веќе видена

Една третина од персоналот на ОН и вработени по договор биле сексуално вознемирувани во изминатите две години, се нагалсува во извештај на ОН. Анкетата ...
сите 10 | | | веќе видена

Сведок на судењето на Жоакин „Ел Чапо“ Гузман во САД изјави дека на американските власти претходно им рекол оти обвинетиот мексикански наркобос платил 100 ...
сите 21 | | | веќе видена

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро потпиша указ со кој се олеснува купување огнено оружје. – Со цел да се олесни правото на граѓаните на самоодбрана, како ...
сите 19 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека Велика Британија е најголем губитник доколку ја напушти ЕУ без договор, додека германскиот вицеканцелар Олаф ...
сите 409 | | | веќе видена

Лорен Санчез преку ноќ стана едно од најпознатите лица во светските таблоиди. Фаталната црнка, за која Џеф Безос, најбогат човек во светот, ја напушта својата ...
сите 17 | | | веќе видена

Во Белград в четврток пристигнува рускиот претседател Владимир Путин, кој со српскиот претседател Александар Вучиќ ќе ја оствари 14-та средба, од кои во ...
сите 42 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Мај доживеа пораз на клучното парламентарно гласање за нејзиниот договор со кој Велика Британија треба да ја напушти Европската ...
сите 409 | | | веќе видена

next