Денешен

Австралискиот актер Ерик Бана се приклучува во тимот и ќе го глуми насловниот лик во ТВ серијата „Валканиот Џон“ на продукциската куќа Ен-Би-Си Јуниверзал. ...
сите 6 | | | веќе видена

……опозицијата во Собранието, е прашањето кое ги мачи членовите и симпатизерите на ВМРО ДПМНЕ овие денови. Никој не е рамнодушен кон начинот на кој беше избран ...
сите 21 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека фокусот и ориентацијата на партијата од основањето до денес се европските и НАТО интеграциите. Според него, ...
сите 62 | | | веќе видена

Земјоделците од Свети Николе денес излегоа на протест да го искажат својот револт и да порачаат на Министерството за земјоделство дека неговата програма не се ...
сите 17 | | | веќе видена

Власта деновиве одржа конференција за буџетот во новата сала на Парламентот, на новиот дограден спрат на Парламентот, кој беше дел од проектот Скопје 2014-та. ...
сите 27 | | | веќе видена

Во последните неколку години Ламбе Алабаковски апстинира на музички план и е целосно е посветен на семејството, а последно што слушнавме од него беше темата ...
сите 4 | | | веќе видена

Александра Пријовиќ е позната по истакнување на сексапилот, а сега изгледа дека отиче чекор понатаму и на следбениците им покажа доста храбро провокативно ...
сите 11 | | | веќе видена

Милица Петровиќ (27) во ноќта меѓу неделата и понеделникот им подлегна на повредите, а нејзината помлада сестра Марија (24) почина ноќеска. Несреќните сестри, ...
сите 7 | | | веќе видена

Утринава, нешто пред 10 часот повторно е приведен Јане Ченто, внук на Методија Андонов Ченто, од неговиот дом каде на 21. февруари беше префрлен во куќен ...
сите 63 | | | веќе видена

Замислете си ја следнава сцена: Маж е пронајден мртов, со пиштол во раката и касетофон до него. Детективот притиснал да преслуша што има на касетата и слушнал ...
сите 2 | | | веќе видена

Еден човек по име Мошин ги прокоцкал жена му и двете деца во Њу Делхи, по што победникот се обидел да ги земе. Сепак, жената се спротивставила, по што бил ...
сите 3 | | | веќе видена

Кара Даглас ја напуштила својата стабилна работа, од која годишно земала од околу 60.000 долари во замена да биде тестер за секс играчки. Нејзината работа е да ...
сите 4 | | | веќе видена

Теророт и изживувањата кон обвинетите од 27 април и нивните семејства не престанува. Откако Врховниот суд донесе решение со кое мерката притвор се заменува со ...
сите 68 | | | веќе видена

next