Денешен

Денес на рочишитето за случајот Тенк набавка на службеното возило Мерцедес, сведочеше сведокот Киро Тодоровски, кој беше предложен од СЈО, а кој своевремено ...
сите 97 | | | веќе видена

Страотна сообраќајка околу 17 часот јсе случила на патниот правец Кочани – Штип, објави порталот sky.mk. Во страшната сообраќајка учествувале два мотоцикли и ...
сите 144 | | | веќе видена

Над стотина лица во четвртокот се назначени за членови на Управните и Надзорните одбори на јавните прептријатија и градинките на територија на град Скопје. ...
сите 68 | | | веќе видена

Со незаконски докази се конструира непостоечки случај, тврди одбраната на обвинетите на денешното судење за случајот „Траекторија“, во кој е опфатена изведбата ...
сите 25 | | | веќе видена

Продолжува политичкиот прогон и апсурдните судски процеси на СЈО. Судската фарса продолжи преку одбивање на секој законски предлог на одбраната за да му се ...
сите 51 | | | веќе видена

Деновиве хашкиот трибунал ги објави резултатите на истрагата за тоа како хрватскиот генерал Праљак воопшто стигнал до отровот со кој што се самоуби и како ...
сите 10 | | | веќе видена

Една изневерена трудница својата приказна ја сподели со светот. Била многу среќна, но одеднаш се исчезнало. Сопругот и кажал дека има љубовница која исто така ...
сите 18 | | | веќе видена

Се користи вар во каменеста форма, 500 грама негасена вар. Се става во 5 литри ладна вода во сад или тенџере (да не биде росфај). Се остава да отстои од 12 до ...
сите 2 | | | веќе видена

Возење автомобил во зимски период, особено кога има снег за голем дел од возачите преставува проблем, што и не треба да биде зачудувачки бидејќи во многу нешта ...
сите 23 | | | веќе видена

Шеф Марк од брза кујна, заврши со снимањето на вторатата сезона од „Брза кујна„ па слободното време сега го посветува на своето семејство. Тој најпрвин објави ...
сите 12 | | | веќе видена

Осман Шабани е млад судија етнички Албанец, кој ќе ги суди вмровците на чело со Никола Груевски во предметот Титаник 1. Осман Шабани меѓу другото ќе се соочи ...
сите 2 | | | веќе видена

Функцијата градоначалник со себе носи голема одговорност. Бара многу труд, вложување, упорност и многу работа. Градоначалникот е избор на народот. Вие, драги ...
сите 12 | | | веќе видена

next