Денешен

Речиси три децении откако 96 лица загинаа, а повеќе од 700 беа повредени на фудбалски натпревар меѓу Нотингем Форест и Ливерпул на стадионот „Хилсборо“ во ...
сите 12 | | | веќе видена

Зголемен број на туристи и на ноќевања во ноември лани евидентира Државниот завод за статистика. Според денеска објавените податоци, бројот на туристи во ...
сите 20 | | | веќе видена

Мојата процена е дека Владата ќе добие доверба и ќе може да продолжи да ја води земјата, рече владиниот портпарол и министер без ресор Димитрис Ѕанакопулос, во ...
сите 433 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива за собирање на потписи од најмалку 150 илјади избирачи за распишување дополнителен референдум за одлучување на граѓаните на целата ...
сите 48 | | | веќе видена

Диспечери од канадската контрола на лет купија стотици пици за американските колеги во изминатите денови како помош на јужниот сосед заради делумната блокада ...
сите 10 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска појасни дека е даден рок од три години за изградба на автопатот Скопје - Блаце поради опфатот на сите ...
сите 20 | | | веќе видена

Германија и Франција управуваа со Европа многу долго, а италијанската влада сака да го смени тоа. За такво нешто инсистира италијанскиот вицепремиер и министер ...
сите 6 | | | веќе видена

Студот и снегот однесоа уште една жртва во Албанија. Станува збор за 53-годишен жител на селото Горно Селце, кој е пронајден замрзнат во местото Проптиште кај ...
сите 64 | | | веќе видена

Српскиот актер Бранислав Трифуновиќ, кој веќе шеста сабота ги предводи граѓанските протести во Белград, изјави дека протестните собири „Еден од петте милиони“ ...
сите 22 | | | веќе видена

Сега сме ние на ред, вели пратеникот од партијата Река, Спирос Данелис, по успешно изгласаните уставни измени во македонското Собрание и во пресрет на ...
сите 54 | | | веќе видена

next