Денешен

Покрај фактот што безмалку сите судии кои го судат Никола Груевски и другите од ВМРО-ДПМНЕ во политичкиот процес кој се води преку СЈО пред судските оргсни, се ...
сите 7 | | | веќе видена

Фамозната вила на Босфорот во популарната турска серија „Парампарче“ постои стотици години наназад. Огромниот објект досега претрпел многу преобразби за да ...
сите 12 | | | веќе видена

Дека моќта на парите е огромна, најдобро е прикажано во ова видео. Девојката на почетокот го одби, но кога дозна за неговото богатство, беше подготвена се да ...
сите 2 | | | веќе видена

Блиндираниот мерцедес станува симбол на расипништвото на новата власт која се чини дека само заради политика и лични интереси се расфрла со пари на граѓаните, ...
сите 9 | | | веќе видена

Денес во Тиквешијата на големо се празнува големиот празник св.Трифун. Во Кавадарци оваа година прославата за овој празник беше организирана на високо ниво со ...
сите 11 | | | веќе видена

„Консумирај љубов – вози одговорно“ е пораката со која Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата на сите млади им го честита празникот на ...
| | веќе видена | слични

Компанијата без лиценца Еос која е со меѓународна испостава направила вештачење кое СЈО го користи како доказен материјал. Дознаваме дека компанијата Еос нема ...
сите 104 | | | веќе видена

Еден од вештаците во предметите против Никола Груевски, Тале Герамитчиоски е поранешен пратеник и заменик министер за образование од СДСМ. Каква правда може да ...
сите 84 | | | веќе видена

Во Република Македонија владее досега невиден медиумски мрак, медиумите се под уцена за прогон и притисок од страна на СЈО и владеачката партија. Притисокот ...
сите 214 | | | веќе видена

26 годишната Калина Велевска, член на планинарскиот клуб ,,Трансверзалец“, прерано го заврши својот млад живот на врвовите на Кајмакчалан…таа вчера целосно им ...
сите 210 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се пренесува фотографијата од оваа мистериозна жена кој во изминативе денови се обидела да влезе во станови во Центар, Кисела вода, но ...
сите 26 | | | веќе видена

Градоначникот на Валандово, Перо Костадинов, и пратеничката Мери Лазарова се повредени во сообраќајка која се случила синоќа на патот Демир Капија-Удово, ...
сите 33 | | | веќе видена

Владата и СДСМ бараат начин како полесно во јавноста да помине промената на името и идентитетот. Стратезите за комуникации му советувале на Заев дека најдобро ...
сите 164 | | | веќе видена

next