Денешен

Почнувајќи од денеска до 22 февруари, во периодот од 8 до 11 часот и од 13 до 15:30 часот, ќе биде во прекин сообраќајот на магистралниот пат од граничниот ...
сите 3 | | | веќе видена

На денешното рочиште за предметот „27 април“ на СЈО, повторно се даваа завршни зборови од дел од адвокатите на обвинетите во процесот. Обвинетиот Влатко ...
сите 144 | | | веќе видена

И ндикаторот на доверба во преработувачката индустрија во јануари 2019 година е намален за 0,3 процентни поени во однос на декември 2018 година и изнесува ...
сите 5 | | | веќе видена

Во периодот јануари – декември 2018 година вкупната вредност на договорените градежни работи во странство изнесува 1.282.970 илјади денари што е за 36,7 отсто ...
сите 9 | | | веќе видена

Руските власти денеска евакуира околу 5.000 лица од 10 објекти во Москва, поради добиени закани преку електронска пошта дека во нив се поставени бомби. – На 10 ...
сите 32 | | | веќе видена

САД имаа „продуктивни“ преговори со Кина посветени на меѓусебниот трговски спор, соопшти американскиот министер за финансии Стивен Мнучин, по завршувањето на ...
сите 6 | | | веќе видена

Премиерот на Индија, Нерендра Моди денеска вети силна одмазада за нападот со автомобил-бомба во Кашмир при што загинаа 44 припадници на безбедносните сили. ...
сите 24 | | | веќе видена

Твитер почна да тестира опција за отстранување на „здодевните луѓе“ на социјалната мрежа, но притоа, тоа да не влијае на стекнувањето нови следачи. Засега тоа ...
сите 4 | | | веќе видена

Србија е неодвоив дел од Европа и веруваме дека наскоро ќе стане членка на ЕУ, изјави денеска бугарскиот премиер Бојко Борисов во Белград, откако српскиот ...
сите 85 | | | веќе видена

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ изјави дека сè уште не одлучила дали ќе се натпреварува за втор мандат. – Не сум се изјаснила бидејќи не сум ...
сите 18 | | | веќе видена

Во текот на изминатот ден (14 февруари 2019 година) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно осум сообраќајни незгоди, од кои ...
сите 160 | | | веќе видена

Во полицискиот билтен стана секојдневно да читаме пријави за напад од кучиња скитници, но не само од скитници. Така е и во денешниот, во кој се регистрирани ...
сите 19 | | | веќе видена

При претрес во домот на жител од тетовското село Глоѓи полицијата пронашла над 200 куршуми за пиштол, што нелегално ги поседувал, соопшти полицијата. -Вчера во ...
сите 11 | | | веќе видена

Археолози открија фреска од митолошкиот ловец Нарцис, во остатоци од древната палата во Помпеја, во која извесно време се извршуваат обемни истражувања. ...
сите 5 | | | веќе видена

Словенечкиот пратеник Дариј Крајчич поднесе оставка, откако беше објавено дека украл сендвич од супермаркет во Љубљана. Крајчич објасни дека тоа го сторил оти ...
сите 10 | | | веќе видена

next