Денешен

Проблемот со законот за јазици е дека се направи обид да се донесе набрзина, на сила се тоа да помине. Не се дозволи дебата ниту во матичната комисија. Имаше ...
сите 156 | | | веќе видена

Во недостаток на идеи, главно ветување на кандидатите за градоначалници на СДСМ пред локалните избори беше чистиот воздух, но без никакви конкретни мерки како ...
сите 26 | | | веќе видена

Познати како еден од најубавите парови, репрезентативецот Филип Лазаров и неговата сопруга Билјана, веќе четири години уживаат во брачната идила. Како круна на ...
сите 3 | | | веќе видена

Во најновото издание на ТВ магазинот „Живот со стил“ кај водителката Елена Стефановска, на гости беа фолк пејачката Елена Велевска, ТВ презентерката Татјана ...
сите 2 | | | веќе видена

„Во собранието се случува силување на демократијата. Штотуку добивме порака дека на дневен ред се става точката за избор на потпретседатели за да има кој да го ...
сите 232 | | | веќе видена

Мицкоски му посочил на Хан дека ВМРО-ДПМНЕ како партија е во силна одбрана на македонските национални интереси. Во рамките на посетата на делегацијата на ...
сите 135 | | | веќе видена

Како што пишува српски „Блиц“, Аца Лукас од неодамна е во љубовна романса со Плејбој зајачицата Божана Вујиновиќ, која во 2016 година беше претепана на улица. ...
сите 9 | | | веќе видена

Еден од основните постулати на Европската Унија и НАТО е владеењето на правото. Македонија не може да напредува во евро-атланските интеграции се додека е ...
сите 140 | | | веќе видена

Во Македонија започна со работа современо финансиско друштво ТИГО Фајнанс, кое работи посветено за корисниците, применува иновативна и модерна технологија и ...
сите 20 | | | веќе видена

Брзината и брзото возење се критичен ризик-фактор за предизвикување на сообраќајни незгоди со повредени и загинати лица. Секое стискање на педалата за гас ...
сите 122 | | | веќе видена

Новинарот во МТВ Реџеп Ќамили ја потресе македонската јавност со својот фејсбук пост. Тој најави тужба против детската клиника, бидејќи неговата внука од брат ...
сите 10 | | | веќе видена

next