Денешен

Вашите ментори сметаат дека сте вие најдоброто од С. Македонија и се надевам дека таа доверба ќе ја оправдате, а впечатоците и искуството што ќе ги соберете од ...
сите 9 | | | веќе видена

Еден поранешен „платеник“ призна за британски „Гардијан“ дека црните Јужноафриканци намерно биле заразени со ХИВ, со цел белците да станат мнозинство. Според ...
сите 6 | | | веќе видена

Португалската фудбалска репрезентација ја победи Швајцарија со 3:1 и се пласира во финалето на Лигата на нациите. Најзаслужен за триумфот на Португалците ...
сите 75 | | | веќе видена

Кошаркарите на Торонто репторс го вратија брејкот на Голден стејт и ја вратија предноста во финалната серија од плејофот во НБА лигата. Рано утрово во Оукленд, ...
сите 106 | | | веќе видена

Големата бразилска фудбалска ѕвезда Нејмар се повреди на натпреварот со Катар одигран ноќеска. Дваесет и седумгодишниот фудбалер во 21.минута беше заменет со ...
сите 102 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо со три постигнати погодоци во полуфиналето против Швајцарија (3:1), ја однесе Португалија во финалето од Лигата на нации. – Многу сум среќен ...
сите 77 | | | веќе видена

Политиката на проширување е во ќорсокак, пишува виенскиот дневен весник „Пресе“, наведувајќи дека алтернатива може да биде формирање Балканска Унија по ...
сите 13 | | | веќе видена

Антиката и начинот на кој таа е прикажана во учебниците за петто одделение во Бугарија и за шесто во Македонија ќе бидат во фокусот на состанокот на Мешовитата ...
сите 146 | | | веќе видена

Резултатите од анкетата на францускиот весник „Фигаро“ покажуваат дека повеќе од 80 испитаници сметаат дека рускиот претседател Владимир Путин требало да биде ...
сите 40 | | | веќе видена

Би заменил и две Нобелови награди за одлука на Европскиот Совет за датум за преговори, рече п ремиерот Зоран Заев во интервју за белгискиот весник „Ле Соар“, и ...
сите 19 | | | веќе видена

Доколку Европската Унија не донесе датум за пристапни преговори во јуни, тоа ќе се случи во јули или октомври, изјави во интервју за Гласот на Америка Метју ...
сите 19 | | | веќе видена

Полицијата на Република Српска привела поранешен министер во Владата на РС осомничен за сексуално злоставување малолетно девојче (11) од Бања Лука. Според ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателите на двата дома на швајцарскиот парламент, Марина Каробио Гускети и Жан Рене Фурниер, во своите обраќања на пленарна седница за време на посетата ...
сите 9 | | | веќе видена

next