Денешен

Британското шоу „Гола привлечност“ крена многу прашина од самиот почеток на емитувањето, а сега стигна во нашиот регион. Се работи за шоу, кое ќе почна да се ...
сите 10 | | | веќе видена

Денеска во Скопје се случуваше фијаско, а требаше да биде митинг за поддршка на Пендаровски Стево. Го слушнавме Зоран Заев како мене ме критикува и вели дека ...
сите 271 | | | веќе видена

Силјановска Давкова ги поздрави граѓаните во Свети Николе и им се заблагодари што ја поддржуваат да стане претседател на Република Македонија, бидејќи заедно ...
сите 32 | | | веќе видена

Ние не сме ја избрале државата, државата нас нè одбрала. Името нас нè одбрало, не ние него. Треба да сме горди што сме Македонци. Треба да сме честити и ...
сите 162 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова во претседателската дебата на телевизија Сител говореше за скандалозниот закон за селективна амнестија кој го донесе власта на ...
сите 67 | | | веќе видена

Лажна вест е дека министерката за правда Рената Дескоска со службено возило беше на денешниот централен миитнг на Пендаровски како што објавија дел од ...
сите 20 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ најостро ја осудува злоупотребата на државни ресурси во политички цели од страна на високи функционери на СДСМ. Кога министерот за правда може да си ...
сите 35 | | | веќе видена

Откако направи селфи со девојчето, паметот му иде само натаму, гласи коментарот на Фејсбук, под фотографијата на пратеникот и портпарол на СДСМ Костадин ...
сите 30 | | | веќе видена

Познатата македонска песна „Нешто ќе те питам бабо“, во преработка и изведна на групата Некс тајм, ечи и на фудбалски стадион во Турција. Од фан страната на ...
сите 6 | | | веќе видена

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел ...
сите 63 | | | веќе видена

На социјалните мрежи е објавена фотографија од службен мерцедес, кој ја чека, а потоа ја зема министерката за правда Рената Десковска да ја однесе на митингот ...
сите 41 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ коментирајќи го вчерашниот протест на опозицијата на новинарите им изјави дека од терасата на претседателството ги слушал ...
сите 17 | | | веќе видена

next